• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.3

Резиме

 • Македонска поддршка
 • Уплата во македонски денари
 • Посебен фокус на Македонија и Балканот
 • Одлична понуда за кладење во живо
 • Добра покриеност и понуда
 • Реални коефициенти
 • Експресна исплата
Sending
User Review
4.75 (4 votes)

Рецензија за Coinbet24 обложувалница

Coinbet24 е онлајн спортска обложувалница и казино која им нуди на играчите обложување во живо и спортско обложување како и разни казино игри.

Тимот на Coinbet24 е дел од оваа индустрија од 2005 година, а обложувалницата започнала со работа во 2015. Coinbet24 е управувана од Bullseye Limited, која има лиценца од Малта каде што се лиценцираат најпознатите онлајн обложувалници.

Coinbet24 малку доцна се појавува на пазарот за спортско обложување, но сепак е амбициозна обложувалница и е веќе понапред од своите конкуренти. 

Фокусот на обложувалницата Coinbet24 моментално е насочен кон Балканот, а посебно кон Македонија.

Доверба

Обложувалницата е лиценцирана од Malta Gaming Authority (MGA) каде што се лиценцирани најголемите и најпознатите светски обложувалници. Безбедноста е дело на GoDaddy, што значи дека GoDaddy нудат сигурност дека сајтот користи SSL енкрипција за сите трансакции.

Coinbet24

Вебстрана

Coinbet24 има типичен дизајн за спортско обложување. Страната има десктоп верзија и мобилна апликација.

Вебстраната на Coinbet24 има векторска графика и јасно мени на горниот дел, преку кое се пристапува до главните секции на страната како спортско обложување, обложување во живо, казино крупиеја во живо и промоции.

Графиката во позадина ја дополнува атмосферата на страната со маса за рулет во позадина на казино секцијата. Додека спортски стадион е во позадина на секцијата за спортско обложување. Секцијата за промоции во позадина има коцки, чипови и чаша со коњак за да се даде чувство на богатство и пари, што е идеална идеја за страна со бонуси.

На дното од страната се дадени сите информации за вебстраната со линкови до деловите: За нас, Правила на обложување, Политика за приватност, Најчесто поставувани прашања и контакт.

Доколку го отворите сајтот, вие ќе се снајдете многу лесно, бидејќи ја имате македонската поддршка односно целата веб страна како и корисничката поддршка ја имате на македонски јазик. На тој начин лесно ќе можете да се регистрирате, а исто така и лесно ќе функционирате.

Покриеност

За фановите на спорт, Coinbet24 нуди одличен избор на спортови и настани на кои можете да се обложувате, со бројни понуди за сите големи првенства, спортови и настани. Спортското обложување вклучува спортови како кошарка (повеќе понуди за НБА натпревари), тенис, хокеј на мраз, американски фудбал, фудбал, рагби, крикет, снукер, бејзбол, одбојка, пикадо, бадминтон, футсал и ракомет.

Од септември 2016, повеќе нема понуди за обложување на боречки вештини, бокс, eSports или социјални / политички настани (претседателски избори итн).

Во секцијата казино, ќе најдете повеќе од 100 игри со карти, обични игри и слот машини. Целата колекција е поделена во неколку категории за полесна навигација:

 • Игри на маса:
  • Heads and Tails,
  • Minesweeper,
  • Pontoon,
  • Craps,
  • Wheel of Dice,
  • многу видови на блекџек,
  • рулет итн.,
 • Слотови,
 • Покер:
  • Pai Gow,
  • Oasis,
  • Ride’m,
  • Triple Edge,
  • Poker3 Heads Up,
  • Hold’em,
 • Видео покер (дваесетина видови),
 • Казино во живо:
  • Рулет,
  • Блекџек,
  • Бакарат,
  • Кено,
  • Лото,
 • Слот турнири.

Понуда

Coinbet24 покрива голем број на спортови, и за секој настан има повеќе понуди на кои може да се обложувате. За некои фудбалски натпревари, бројот на понуди достигнува и до 200. Coinbet24 има обложување во живо на повеќе од 10.000 натпревари месечно, па во секое време можете да најдете натпревари во живо на кои може да се обложувате. Најчесто, има од 10-50 понуди за секој натпревар за обложување во живо.

Коефициенти

Coinbet24 ги има најреалните и најисплатливите коефициенти. Нивните коефициенти навистина соодветствуваат на реалната ситуација на натпреварите, односно нема нереално високи или ниски коефициенти. Нема некои огромни коефициенти кои можат да им отежнат да ги исплатат добитниците.

Уплата на средства

Методите за уплата на Coinbet24 се скоро исти како и кај најпознатите онлајн обложувалници. Можете да уплатите со кредитни картички, Perfect Money, Ecopayz. Исто така, уплатата се врши во денари и со самото тоа се гледа дека фокусот им е на Македонија, а тоа е реткост за една онлајн обложувалница.

За кредитни картички и EcoPayz минималната сума за уплата е 250 денари, а 0.1 евра за уплата со Perfect Money. Една рестрикција е што методот на уплата кој сте го избрале при регистрирањето, подоцна не може да се промени.

Како најважно што мора да го потенцираме е тоа дека уплатата се врши во македонски денари, а минималниот депозит кој можете да го направите е 250 денари.

Coinbet24

Исплата на средства

Неверојатна карактеристика на Coinbet24 е тоа што повеќето исплати се извршуваат веднаш, во рок од 2-3 минути. За исплата на поголеми суми, процесирањето е во рок од најчесто неколку часа, но не повеќе од 12 часа.

Корисничка поддршка

Корисничката поддршка им е доста љубезна, а што е најважно може да комуницирате и на македонски јазик. Имаат секција за Најчесто поставувани прашања која  е прилично детална и обемна. Доколку не го најдете одговорот на вашето прашање таму, можете да ги контактирате преку чатот во живо на македонски јазик или преку нивната контакт форма. Нашето искуство говори дека одговараат речиси моментално, и најчесто одма го решаваат проблемот.

ЧАТ ВО ЖИВОмакедонски јазик
Емаил:[email protected]
Адреса:Bullseye Limited, Number 2, Triq G. Farrugia, Zebbug, Malta

Бонус

Има три промоции достапни за играчите, односно бонуси за нови корисници.
Првиот е 100% бонус на прва уплата во казиното, до максимум 6000 денари. Минималната уплата треба да е 2000 денари и потребно е да се изиграат 20 пати во рок од 60 дена од првата уплата.

Вториот е 100% бонус на прва уплата за спортско обложување, до максимум 6000 денари. Минималната уплата е 1000 денари, потребно е да се изиграат најмалку 5 пати на минимум три натпревари на тикет.

Третиот е 100% комби бонус на прва уплата за спортско обложување, до максимум 6000 денари. Минималната уплата е 1000 денари, потребно е да се изиграат најмалку 3 пати на минимум 5 натпревари на тикет, со што е еден од подобрите бонуси моментално со толку мал потребен турновер.

Специјално за македонските корисници има дополнителни 20 слободни вртења за сите корисници кои ќе активираат некој од бонусите, по реализирањето на бонусот.

Мобилно обложување

За мобилно обложување, Coinbet24 немаат дизајнирано мобилна апликација за своите корисници, но можете да пристапите на вебстраната преку вашите мобилни уреди и да го имате истото искуство како и на мобилна апликација.

Заклучок за Coinbet24 обложувалница

Coinbet24 е секогаш одличен избор за оние кои сакаат високо ниво на сигурност, лесна навигација, брзи исплати, добри бонуси а најважно од се е македонската поддршка и уплатата во денари.

Со големиот избор на спортови, во живо и класично обложување, Coinbet24 ги нуди едни од подобрите понуди на пазарот. Генерално, ви препорачуваме да ја пробате обложувалницата, можете само да добиете.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Coinbet24 казино на Casinobonus.mk