• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.3

Резиме

 • Солидни коефициенти
 • Македонска поддршка
 • Широка понуда
 • Експресна уплата и исплата
Sending
User Review
0 (0 votes)

За 22BET

Обложувалницата на 22Bet е прилично нова обложувалница, односно е основана во 2017 година во Курасао. Таа нуди одлични перформанси на секое поле. Вие можете да се обложувате на различни спортски настани на одличен веб сајт, да депозирате со скоро сите методи и едноставно да уживате во сето тоа.

Лиценца

22Bet како и другите светски онлајн обложувалници поседува лиценца во Курасао и нуди безбедност на своите играчи.

22Bet вебстрана

Како што погоре кажавме, станува збор за исклучително нова обложувалница, па така и веб сајтот е нов и модерен. Позитивна страна е тоа што брзо функционира, а исто така и дизајнот е одличен.

22bet

Навигација и јазици

Посебно чувство на задоволство кај играчите предизвикува тоа што лесно можат да стигнат до посакуваниот поим. Сајтот е исклучително лесен за навигација и има супер распоред. Освен тоа, располага со 51 јазик, па така вие најчесто може да уживате и тоа на вашиот мајчин јазик.

Покриеност

22Bet ги покрива сите спортови за обложување и за нив има доста игри за обложување. Можеби не би ја ставиле во топ 3 обложувалници со покриеност, но сепак сме убедени во тоа дека доколку одлучите да креирате сметка на овој сајт ќе бидете комплетно задоволни.

Понуда

Понудата е задоволителна. Вие за еден натпревар од појаките лиги имате премногу игри вклучувајќи ги општите, 1, Х, 2, полувреме/крај, голови, хендикеп. Тука се и игрите за „брзи“ пари, односно обложување на гол до одредена минута, вкупно картони и безброј други специјали. Најинтересна игра ја издвојуваме Г.Г2+. Практично тоа значи двата тима да постигнат гол и да имаат повеќе од 1.5 гол на натпреварот. Коефицентот за оваа игра се разбира е доста голем, па ако имате среќа може со мал влог да стигнете до големи пари.

Коефициенти

Не можеме да потврдиме дека коефициентите им се баш најдобри, бидејќи со самото пишување и проверка наидовме на некои недостатоци. Имено, вредностите не се разликуваат многу, но ние мора да бидеме објективни и да ви претставиме реална слика и онаква каква што заслужувате. Нашата оценка за коефициентите е 4 од 5. Генерално се носат со светските обложувалници, па така нема загубата да ви е голема.

Уплата

Во уплатата најбитен елемент е провизијата, а во обложувалницата на 22Bet провизија не постои. Имате премногу начини за уплата и како што кажавме без ниту еден цент провизија. Toa што мора да го напоменеме е дека минималната уплата, односно минималниот депозит за сите методи е само 1 евро.

Во прилог методите за уплата:

22bet

Исплата

Зошто би играле во обложувалница, ако исплатата не им е како што треба. 22Bet нуди исплата на премногу методи и тоа исто како и уплатата без провизија. Ова сметаме дека е битен елемент, но сепак имаат недостатоци на методи. Како и да е, доколку добиете, вие секако дека ќе најдите метод да си ги подигнете парите и тоа на метод соодветен за вас.

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со одреден проблем на страната, на располагање ви стои 24 часовна корисничка поддршка, која на најљубезен и најпрофиесионален начин ќе се обиде да ви го отстрани проблемот. Со еден збор, може да кажеме дека треба да се поработи на подобрување на корисничката поддршка

22Bet бонуси и промоции

Бонусите се битен детал во онлајн обложувалниците. Сите големи обложувалници нудат бонуси, но овде станува збор за нешто посебно. Генерално бонусите се 100% до 100 евра, а овде имате можност да добиете бонус 100% до 122 евра или 7500 денари. Ова е понудата за новите корисници. Секако 22Bet ги цени и постоечките корисници, па така им нуди бонус од 40% на секој депозит направен во петок. Со оваа понуда вие влегувате во викендот спремни!

Во живо

Освен фудбалот, за понуда во живо има и безброј други спортови. Тука се тенисите, ракометите, кошарката, хокејот и многу други актуелни спортови. Коефициентите се прилично добри, па може да кажеме дека на љубителите на обложување во живо, 22Bet ќе им се допадне веднаш.

22bet

Мобилно обложување

Добро би било да се обложувате без пречки каде и да сте. Секако 22Bet ви го нуди тоа бидејќи има одлична мобилна вебстрана која работи доста брзо на вашиот телефон, без разлика дали е iOS или Android. Понудата и опциите се исти како и на десктоп верзијата, па така нема да се соочите со одредени проблеми доколку пристапувате од вашиот мобилен телефон.

Заклучок за 22Bet обложувалница

22Bet се дефинира како обложувалница која е наменета за сечиј џеб. Тоа што минималниот депозит е 1 евро, ја прави оваа обложувалница се позастапена. Исто така и коефициентите им се добри, па нема некоја посебна причина за да се избегне оваа обложувалница.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за 22Bet казино на Casinobonus.mk