• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4

Резиме

 • Највисоки лимити
 • Најдобри коефициенти
 • Брза и безбедна исплата
 • Обложувалница за сериозни играчи
 • Ограничена понуда
 • Не нудат бонус

Pinnacle е обложувалница која е позната во индустрија како место за сериозни играчи. Тие нудат апсолутно највисоки лимити, како и најдобри коефициенти за класично обложување и обложување во живо. Со брза и безбедна исплати, не постои корисник кој може да се пожали, затоа постојано добива рејтинг и оценки од А, А +, или 95% + кога се оценува од страна на трети лица или сајтови.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Pinnacle е американска спортска обложувалница, која работи на пазарот од 1998 година. Pinnacle е целосно лиценцирана од страна на Владата на Куракао за активности поврзани со спортско обложување. На почетокот на својата работа во оваа индустрија, компанијата главно се насочила кон домашниот пазар. Компанијата се развивала многу брзо и сега нуди услуги за обложување во повеќе од 100 земји.

Не постои сомнеж дека Pinnacle е една од најпопуларните и најпрестижните онлајн обложувалници, не само во Европа, туку и во целиот свет.

Pinnacle има добиено повеќе награди како Наградата за највисоко ниво на услуги во 2004 година, Најдобра обложувалница во 2006 (EOG.com), Најдобар оператор за обложување во Топ 5 (The Online Wire).

Вебстрана

Доколку сте нови корисници на Pinnacle, ќе ви треба малку време да се навикнете, но потоа е многу лесно. Горниот дел на страницата се состои од деталите на вашата сметка и типично мени – тековни промоции, општи информации и помош.

Можете да најдете многу добар преглед на вашите трансакции во менито “Преглед на сметката”. Можете да ги видите сите ваши облози и сите трансакции, и преглед во однос на временска рамка која ве интересира. На пример последните 24 часа, последните 48 часа, минатата недела, минатиот месец, во целост, дневни, неделни, месечни итн. Така добивате преглед на тоа колку сте вложиле и на кои настани во текот на избраната временска рамка. Најдолу ќе имате збир колку сте добиле, колку изгубиле, па лесно ќе ги следите вашите облози во временски период.

Главниот дел на страницата се состои од бројот на настани што се на располагање за обложување (обично сите видливи настани се достапни за обложување и Pinnacle ве известува ако тоа некои ги нема или за оние кои наскоро ќе бидат достапни за обложување).

Навигација

Треба само да кликнете на спорт/настан за кој сте заинтересирани. Ако настанот има некои “подменија” како втора, трета лига, ќе имате опаѓачко мени да ја изберете бараната лига. По кликнувањето, на екранот ви се појавуваат коефициенти и лимити. Само внесете го влогот во соодветното поле, притиснете го копчето за да потврдите, внесете ја вашата лозинка и облогот е поставен.

pinnacle

Покриеност

Pinnacle нуди широк спектар на опции за обложување на американски и европски спортски настани. Постојат коефициенти за обложување на фудбал, американски фудбал, бејзбол, кошарка, хокеј, тенис, голф, мешани боречки вештини (ММА), е-спорт, рагби, пливање, зимски спортови, покер, Олимписките игри, бокс. А исто така и забава/ специјални облози како пример политиката. Опциите за обложување се прикажани по спорт, а потоа и по лига. Исто така, постојат корисни линкови до “популарни пазари” и “наскоро се затвараат” за побрз и полесен пристап.

Понуда

Понудата на Pinnacle може да претставува проблем за повеќето играчи, особено оние кои сакаат да се обложуваат на сите видови на настани, на егзотични облози и на специјални облози како корнер, жолти картони, аут, тим кој ќе го започне натпреварот итн. Ова нема да го најдете на Pinnacle (со некои исклучоци). Но, тие ви даваат нешто друго – немате голема понуда, но ќе ги добиете најдобрите коефициенти со високи лимити. А понудата е доволно голема за да ги задоволи поголемиот дел од играчите. Сите американски спортови, сите големи фудбалски лиги и многу мали фудбалски лиги, ВТА и АТП тенис, кошарка, хокеј на мраз и некои други спортови, како велосипедизам, Мотоспорт, голф, снукер, одбојка. Исто така, некои облози на специјални настани како политика или забава. Нема да најдете обложување на 4-та кинеска лига или понуди за аут во 2-та Финска дивизија, но ќе ги најдете сите најпопуларните спортови.

Коефициенти

Во рамките на индустријата, Pinnacle едноставно ги нудат најдобрите коефициенти. Во споредба со просечните коефициенти во индустријата, коефициентите кои ги нуди Pinnacle за обложување пред почетокот на натпреварот и обложување во живо се многу подобри.

Ова е особено случај кога станува збор за големи фудбалски лиги и турнири. Ако сакате да се обложите на азиски хендикеп, ќе добиете маргини од 2,5% на големите лиги како Премиер лигата, Бундеслигата, Ла Лига, Лига Ун, Серија А, како и други популарни фудбалски лиги.

Кога станува збор за настани како Лигата на шампионите, ќе добиете азиски хендикеп со маргини од само 1,25%. Кога ќе земете во предвид дека повеќето обложувалници нудат азиски хендикеп со маргини од околу 4,5%, ќе сфатите зошто Pinnacle е толку популарна.

Одличните коефициенти на Pinnacle не се ограничени само на фудбалот. Ќе најдете најдобри коефициенти во индустријата на сите големи спортски лиги. Најдобри коефициенти за НБА, НФЛ, МЛБ и НХЛ, како и за АТП и ВТА тениските турнири, а исто така има и најдобри коефициенти за крикет, е-спортови, голф, рагби и многу други.

Уплата на средства

За корисниците од Македонија Pinnacle има многу методи за уплата, како Visa, MasterCard, банкарски трансфер, Debit Cards, ecoPayz, Entropay, Moneta, Skrill, Neteller, Webmoney, Skrill 1 Tap.

Миималниот износ на уплат зависи од државата и валутата, но најлесто е околу 10 долари. Максималниот износ исто така зависи од методот, но доколку користите банкарски трансфер, износот е неограничен. Уплатата се врши веднаш за повеќето методи, освен за банкарски трансфер за кој се потребни 1-3 работни денови.

Исплата на средства

За исплата од Pinacle, можете да ги користите следниве методи: Visa, MasterCard, банкарски трансфер, ecoPayz, Entropay, Skrill, Neteller, Webmoney.

Pinnacle нуди една исплата месечно која е бесплатна, а доколку сакате да извршите повеќе исплати во месецот, за секоја следна се наплаќа одреден надомест.

pinnacle

Корисничка поддршка на Pinnacle

Ова можеби е единствената слаба страна на Pinnacle. Тие немаат корисничка поддршка преку телефон или чет во живо. Единствено можете да ги контактрате преку емаил, односно преку формата за контакт на вебстраната. Тие се ефикасни и брзо ги одговараат вашите прашања и се достапни 24/7.

Емаил:[email protected]
Facebook:https://www.facebook.com/PinnacleSports/
Twitter:https://twitter.com/pinnaclesports
Адреса:Pinnacle Head Office
Ragnarok Corporation N.V., Pletterijweg 43 Willemstad, Curaçao

Корисничката поддршка е достапна на следниве јазици: Англиски, кинески, чешки, фински, француски, германски, хебрејски, италијански, јапонски, корејски, норвешки, полски, португалски, руски, шпански и шведски.

Pinnacle Бонус

За разлика од други обложувалници, Pinnacle не нуди бонус или промоции, меѓутоа истото го надоместува со високи лимити и најдобри коефициенти.

Во живо

Иако Pinnacle понуди врвни пазари и коефициенти за обложување пред почетокот на натпреварот, нивната платформа за обложување во живо е приината која привлекува илјадници играчи од целиот свет.

Не само што може да се обложувате во живо на речиси секоја фудбалска лига во светот, АТП и ВТА тенис, кошарка од САД, Европа и Азија, хокеј на мраз од Европа и Северна Америка, како и американски фудбал, австралиски фудбал, бејзбол и многу повеќе, но ќе ги добиете и најдобрите коефициенти за обложување во живо.

Kога станува збор за обложување во живо, коефициентите се далеку подобри од останатите. Добиваат одлични коефициенти за обложување во живо, особено за фудбал, како за резултат на натпреварот, хендикеп и вкупно голови.

pinnacle

Мобилно обложување

Pinnacle нудат сигурни, стабилни и лесни за користење мобилен сајт и мобилна апликација. Pinnacle имаат брендиранa мобилна платформа Pinnacle Lite. Можете да пристапите на на сајтот преку пребарувачот на вашиот мобилен или да ја симнете апликацијата на Pinnacle на вашиот Apple или Android уред.

 • Која платформа и да ја изберете, можете да пристапите на се што нуди Pinnacle како:
 • Коефициенти за обложување пред почеток на натпревар и обложување во живо
 • Пребарување на коефициенти за обложување во живо со само еден клик
 • Следење на промените на коефициентите
 • Нотификации за промени на коефициенти
 • Брзо и лесно поставување облози
 • Креирање тикет без да мора да се логирате
 • Уплата и исплата

Како што би очекувале од една од светски најиновативните и уникатни обложувалници, Pinnacle Lite им овозможува на корисниците едноставност, брзина и динамично искуство.

Заклучок

Pinnacle е обложувалница која е позната во индустрија како место за сериозни играчи. Тие нудат апсолутно највисоки лимити, како и најдобри коефициенти за класично обложување и обложување во живо. Со брза и безбедна исплати, не постои корисник кој може да се пожали. Постојано добива рејтинг и оценки А, А +, или 95% + кога се оценува од страна на трети лица или сајтови.