• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.5

Резиме

 • Ограничен број на спортови
 • Игри од помали лиги и помали земји
 • Добар бонус за регистрација
Sending
User Review
0 (0 votes)

Обложувалницата BetAdria е во сопственост на BetAdria SRL со локации во Костарика и Велика Британија. Името на доменот BetAdria.com за првпат беше регистрирано на 26 февруари 2007 година, но компанијата е онлајн од 2009 година. Тоа е помалку популарна спортска книга, но тие малку повеќе добиваат популарност, особено меѓу словенските земји.

Вебстрана

Веб-страницата има малку застарен изглед, иако BetAdria се нова компанија. Главната страна е во сина, бела и портокалова боја. При пристапувањето до спортската обложувалница, распоредот е познат и лесен за навигација. Го следи стандардниот дизајн усвоен од повеќето онлајн обложувалници, односно листата на спортови на левата страна од страната, понуди во средината и настани во живо на десната страна.

Понудите за индивидуални спортови не се поделени и затоа секој има само една многу долга листа. На пример, за обложување на фудбал има повеќе од 100 линкови во секое време. Иако тие се претставени по азбучен редослед, би било подобро да се имаат опаѓачко мени по земји.

Со тоа што се фокусира на корисниците од балканските држави, страната е преведена на Босански, Хрватски, Македонски, Црногорски, Српски и Англиски јазик.

betadria

Покриеност и понуда

BetAdria имаат малку ограничен спортски пакет, со моментално достапни само 16 различни пазари. Сепак, тие нудат релативно конкурентни коефициенти со пристоен опсег на опции за обложување.

BetAdria нуди обложување на тенис, бејзбол, кошарка, одбојка, ракомет, хокеј на мраз, американски фудбал, фудбал, крикет, пикадо, бадминтон, бокс, рагби-лига и рагби-унија.

Покриеноста на фудбалот на BetAdria е одлична. Имаат коефициенти за околу 203 лиги ширум светот, кои ги опфаќаат сите поголеми фудбалски нации и некои помали. Одлична покриеност дури и на некои натпревари од 3та лига. Англиските натпревари во Премиер Лигата обично имаат околу 25-30 дополнителни понуди.

Покриеноста на кошарката има солиден географски дофат, со коефициенти за натпревари од 21 земја. Одбојкарски натпревари може да се најдат од 17 различни земји и ракомет од 14.

Во прилог на стандардните обложувања на 1, X, 2 и двојна шанса, можете да се обложувате под/над, точен резултат, хендикеп и други опции за обложување.

Исто така, на страната на BetAdria можете да играте покер и казино.

Коефициенти

Просечната маргина на BetAdria од 5,5% е  просечна. Може да се најдат подобри на друго место, но во целина се добри. Маргината за фудбалските натпревари е 4.8%, а за американски фудбал 5.2%. Повисока маргина имаат за тенис од 6.8%, највисока за хокеј на мраз од 7.1%, а најниска за кошарка од 4.3%.

Уплата и исплата на средства

BetAdria им овозможува на корисниците уплата и исплата на средства со користење на Visa, MasterCard и Diners кредитни и дебитни картички, како и Skrill и Neteller за оние кои преферираат електронски паричници. Онлајн банкарски трансфери се исто така на менито, а минималните депозити и повлекувања се состојат од 10 евра, без да се наплаќаат провизии. Ако претпочитате да подигнувате средства користејќи Skrill или банкарски трансфер, ќе треба да повлечете најмалку 50 евра, и потребни се 24 часа за подигнување преку Skrill, a 7 дена за подигнување преку банкарски трансфер.

МетодМинимална исплатаМинимална уплатаПровизијаВреме
Банкарски трансфер50 евра10 евра0До 7 дена
Адреса:50 евра10 евра0До 24 часа
Visa-10 евра0-
Mastercard-10 евра0-

Корисничка поддршка

Уште еднаш, играчите од Хрватска, Македонија, Србија, Босна и Црна Гора можат да се сметаат за среќни. Тие ќе можат да комуницираат со специјалисти за поддршка на корисниците на нивниот мајчин јазик, бидејќи овој тим ги зборува овие јазици. Проблемот е во тоа што нема телефонски број за да побараат поддршка преку телефонски повик или функција за разговор во живо.
Наместо тоа, тие ќе мора да се потпрат на поддршката преку праќање на емаил. Исто така, можат да ги користат социјалните медиуми како Фејсбук и Твитер за да поставуваат прашања.

Емаил:[email protected]
Facebook:https://www.facebook.com/Betadria/
Адреса:Betadria Online, Pty 444 Castle House 1, Baker Street, Stirling, United Kingdom

Betadria Бонус

BetAdria им нуди на сите нови клиенти 25% бонус за прва уплата, до максимум 50 € (корисниците кои ќе уплатат повеќе од 200 €, сепак добиваат само 50 евра). Бонусот важи за уплати со кредитни картички, Skrill и банкарски трансфери.

За да го добијат бонусот, корисниците мора да го изиграат својот прв депозит и бонус најмалку 6 пати (1500 евра) во рок од 60 дена пред да можат да ги повлечат парите. Коефициентите мора да бидат најмалку 2.00.

Во живо

Делот за обложување во живо е неверојатно сиромашен кога ќе се спореди со други обложувалници во оваа високо конкурентна индустрија. Без стриминг во живо, визуелни елементи, cash out опција, па дури и статистика, тешко е да се замисли дека играчите ќе бидат воодушевени од оваа услуга.

Позитивна работа е што изгледот на страната за обложување во живо е едноставен и лесен за работа и добро функционира.

Мобилно обложување

BetAdria нема мобилна апликација или мобилна верзија за веб-страницата.

Заклучок за Betadria

Иако BetAdria има само ограничен број на спортови, бројот на понуди за секоја од дисциплините е пристоен. Тие имаат коефициенти за голем број игри и дивизии, па така играчите кои бараат игри од помали лиги и помали земји, може да ги најдат на BetAdria.

Коефициентите на BetAdria се просечни. Тие имаат добар бонус за регистрација, но условите и барањата за повлекување на бонусот претставува тешка задача за корисниците.