• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата
 • Исплата
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Мобилна апликација
4.1

Резиме

Љубителите на покерот, спортското обложување и казино игрите имаат екслузивна можност да уживаат во различни игри, а сето тоа да биде на еден сајт.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Покерстарс на пазарот се наоѓа повеќе од 15 години. Оваа компанија прват добива лиценца од САД во 2006-та година, додека УС департментот го потврдува нејзиното работење во 2012 година. Oд тогаш Покерстарс влегува во светот на легални онлајн компании за обложување.

Веб страна

Веб страната на Покерстарс има нов и модерен дизајн, кој предизивкува чувство на задоволство кај корисниците. Во горната главна лента, односно во менито имате опцијата за школа за покер. Веднаш до него се правилата за играње, а потоа следат уплатата и исплатата. Исто така имате опции да изберете на кој начин ќе играте, дали турнир, дали покер во живо или пак ќе играте во тим.

pokerstars

Навигација и јазици

Сајтот е лесен за навигација, односно бараното нешто веднаш ќе го најдете. Што се однесува до јазиците на располагање имате англиски, италијански, холандски, руски, француски шпански и кинески. На овој начин вие од каде и да сте имате можност лесно да функционирате на сајтот.

Покриеност

Покерстар покрива покер игри, казино игри и спортско обложување. Генерално освртот им е кон покерот, па така казино игрите и спортското обложување малку се занемарени.

Понуда

Во делот на спортско обложување, вие на располагање имате фудбалски натпревари, кошарка, тенис, коњски трки и друго. Во казиното имате можност да ги играте најпознатите слотови, казино во живо, игри на маса како и видео покер.

Покер понуда

Убедливо најдобра е понудата во делот на покерот. Љубителите на покер може уживаат во најразлични варијации на оваа игра и тоа:

Холдем покер

Масите за холдем покер започнуваат од 0.01/0.02 долари, па се до 200/400 долари. Може да се најдат во формат за 6 и 9 луѓе. Најзастапени се масите со влог од 5/10 долари.

Омаха покер

Исто како и за холдем покерот, масите се со блинда од 0.01/0.02 долари, па се до 200/400 долари. Во овој вид покер како дополнителна опција ја имате и Hi/Lо, но за жал активноста на играчите во тој дел е многу мала.

Турнири во покер

Играчите посебно ја ценат опцијата на турнири. На овој сајт во менито покер турнири може да најдете најразлични видови на натпреварувања во покер и тоа скроени за секој џеб. Тука се најпознатиот вид Sit`n go турнир, а не се изоставени и другите видови кои се одржуваат на дневно, неделно или месечно ниво.

pokerstars

Коефициенти

Коефициентите во делот на спортското обложување не им се баш највисоки, но сепак може да им дадеме просечна оценка.

Уплата

Уплатата најчесто е без провизија, а вашите пари на сајтот можете да ги уплатите преку:

 • Visa
 • Mastercard
 • Skrill
 • Netteler
 • Paypal
 • Bank Transfer

Исплата

Според искуството на играчите, исплатата е секогаш редовна, односно за 3-5 работни дена и најчесто и таа без провизија. Заработените пари може да си ги добиете на истите начини како што сте ги депозирале.

Koрисничка поддршка

За жал Покерстар нема се уште корисничка поддршка во живо која е достапна 24/7, но сепак со нив можете да контактирате кога и да посакате преку нивната форма за помош која се наоѓа во Хелп секцијата. Службата за корисници на најбрз можен начин ќе се обиде да го детектира и отстрани вашиот проблем.

Бонус и промоции

Уште на почетната страна ќе наидете на банер кој ги нуди најатрактивните понуди во моментот, па така не треба да се размислувате дали да станете дел од оваа фамилија.

pokerstars

Како најатрактивни ќе ги издвоиме:

30$ бесплатни средства – Бонус код THIRTY
Бонус за добредојде до 600$ – Бонус код STARS600
Бонус поени – Секогаш кога играте за вистински пари вие автоматски собирате поени кои може да ги користите за најразлична намена

Мобилна апликација

Покерстарс ви овозможува еднакво уживање без разлика дали пристапувате од вашиот компјутер, мобилен телефон или таблет. Имено, оваа компанија има развиено мобилна апликација која без проблем работи на Android и iOS платформа. На тој начин вие може да го користите сајтот без разлика каде се наоѓате. Се што ви е потребно е интернет конекција.

pokerstars

Заклучок

Доколку сте љубители на спортското обложување, а во период кога нема натпревари сакате да се забавувате, тогаш Покерстарс е вистинското место за вас. Како што погоре кажавме, сајтот е со посебен осврт на покерот, но сепак е место каде што може комплетно да уживате.