• Вебсајт
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата и исплата
 • Бонус
 • Корисничка поддршка
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.1

Резиме

Ivibet е одлична онлајн обложувалница која има што да им понуди на своите корисници. Имаат огромна понуда како за класично, така и за обложување во живо, а исто така и солидни квоти.

Pros

 • Одлична понуда
 • Солидни квоти
 • Едноставен вебсајт

Cons

 • Не толку многу стручна корисничка поддршка
 • Нема опција за исплата на Visa Card

Општо

Ivibet обложувалнциата е релативно нова, но има тенденција да се издигне помеѓу најдобрите онлајн обложувалници. Може да кажеме дека на корисниците има што да им понуди, поточно има голема покриеност на спортови, а исто така има и категорија со казино игри, казино во живо, трки итн.

Лиценца

Многу важно е онлајн обложувалницата каде што ќе се регистрирате да има лиценца. Со тоа ви се гарантира сигурноста на вашите лични податоци, исплатата итн. Обложувалницата на Ivibet има лиценца од Коста Рика и е заведена со број  Id. No. 3-102-876612.

Ivibet вебсајт

Вебсајтот им е доста модерен и „свеж“. Функционира доста брзо, па така нема да губите многу време додека да го пронајдете натпреварот. На почетната страна во централниот дел има ротирачки слајдер кој ги прикажува активните промоции. Најгоре делот е наменет за категориите, додека десно може да ги најдете „топ натпреварите“. Во централниот дел под слајдерот се натпреварите во живо поделени во неколку категории. Десниот дел е резервиран за корисниците, поточно за најава, регистрација, а исто така и за изборот на натпревари, поточно за уплатата. Футерот како и на сите други сајтови нуди информации за сајтот, контакт, инфромации за лиценца, правила за користење и многу други работи.

Ivibet
Ivibet вебсајт

Навигација и јазици

Навигацијата не им е баш на највисоко ниво, бидејќи некогаш треба да се „помачите“, поточно да направите повеќе кликови, но сепак тоа лесно се надминува. Сајтот на Ivibet е достапен на 20 јазици од кои фокусот е на различниот англиски јазик, но покрај тоа имате достапни и други јазици како шпански, италијански, полски, чешки, индиски. За жал македонскиот во Ivibet е се уште недостапен јазик.

Покриеност

Онлајн обложувалницата на Ivibet може да се пофали во овој дел и тоа како. Освен на нивниот сајт што може да ги најдете најпознатите фудбал, кошарка, ракомет, тенис, тука се достапни и некои помалку познати спортови како скијање, трки со коли, голф, пикадо, снукер и многу е-спортови кои земаат замав во последно време.

Понуда во Ivibet

Понудата на една онлајн обложувалница подразбира колку типови се достапни за еден натпревар. Ние за пример зедовме дуел од германската Бундеслига. На еден обичен таков натпревар понудени се нешто повеќе од 800 типови. Тоа искрено не е бројка која треба да се земе како просечна, туку спаѓа во категоријата на одлична понуда. Покрај класиците за 1,Х,2, полувреме/крај, голови, корнери, има и огромен број на типови за хендикеп, па љубителите на ова типување дефинитивно ќе бидат задоволни.

Коефициенти

Најпрво да нагласиме дека коефициентите на овој сајт можете да ги гледате во шест различни верзиии. Се разбира, достапна е децималната верзија, која е и најпозната во обложувањето, а покрај неа достапни ви се американскиот формат, фрекшнл, малезиски, индонезиски и хонг конг форматот на коефициенти. Во однос на висината, може да кажеме дека се конкурентни со другите обложувалници. Генерално држат некоја средина, но во секој случај со еден збор може да ги оцениме како одлични во тој поглед.

Уплата на средства во Ivibet

Многу важно во една онлајн обложувалница е да биде регулирана уплатата, поточно да имате повеќе избор за депозит. Во моментов во Ivibet вие можете да депонирате преку кредитни и дебитни картички, Master и Visa, преку електронски новачници како Skrill, Neteller, Sticpay итн. Исто така достапни се и опциите за депозит со крипто валути, поточно УСДТ, БНБ, ХЛМ итн.

Исплата на средства во Ivibet

Исплатата најчесто треба да биде на истиот метод како и уплатата. Овде недостаток е што во моментов немате опција за исплата на Visa Card, па вашите пари ќе мора да ви стигнат на некој друг метод како Master Card, Skrill итн. Исто така исплатата на средствата можете да ја направите преку крипто, всушност како и што сте депонирале.

Корисничка поддршка

Корисничката поддршка во Ivibet можете да ја добиете на неколку различни начини, а ние секако ја препорачуваме Live Chat формата која е достапна директно на сајтот. Само што ќе ја отворите ќе ви бидат побарани основни податоци, како име и презиме и е-маил, а потоа имате можност да изберете на кој јазик сакате да им се обратите. Достапни се англиски, италијански, шпански, португалски, германски и француски. Доколку имате прашање кое и не е толку итно, можете да им пратите е-маил на [email protected] или пак да ја пополните контакт формата на нивниот сајт која се наоѓа во делот на Contact Us.

Ivibet бонус

Бонус понудата во секоја обложувалница често подлежи на промена, но ние во моментов ќе ви ги претставиме само активните промоции на оваа обложувалница.

Ivibet
Ivibet бонус и промоции

Бонус за добредојде

Бонусот за добредојде е дел од скоро секоја обложувалница, но има различни проценти и цифри за тоа. Овде достапен е 100% бонус на вашата прва уплата до најмногу 150 евра. Се разбира, тие пари не може одма да ги извадете, туку ќе треба да исполните одредени услови пред да го направите тоа. Целосните бонус правила се достапни на сајтот на Ivibet.

Бонус за прогноза

Доколку во последните пет дена имате направено депозит од најмалку 20 евра, вие имате можност да типувате одредени натпревари. Тие натпревари се достапни во зависност од понудата и доколку погодите 8 натпревари добивате 50 евра награда, а 9 натпревари се платени со награда од 100 евра. Се разбира доколку ги погодите сите 10, тогаш награда е највисока и во овој случај таа изнесува 1000 евра.

Неделен турнир

Овде се избираат најдобрите играчи, а фондот за награди е 6000 евра. Со секој облог вие собриате поени, а најдобрите добиваат парични награди.

Обложување во живо

Се поголем замав зема овој тип на обложување. Веруваме дека и самите знаете што значи обложувањето во живо. Тука имате можност да се обложувате на веќе започнати натпревари, поточно да типувате кој ќе победи, дали ќе има пресврт, вкупно голови, следен гол итн. Овој дел во Ivibet е задоволувачки, бидејќи во понудата за обложување во живо можат да се најдат многу натпревари како од појаките, така и од многу послаби лиги, а исто така и понудата на типови за овој вид на обложување е солидна. Тука можете да најдете најразлични спортови, како фудбал, тенис, кошарка и многу други спортови. За еден натпревар од просечна лига достапни се скоро 400 типови што не е мала бројка.

Мобилно обложување во Ivibet

Сега кога живееме во едно многу динамично време, не секогаш имаме можност да седнеме на компјутер и да го создадеме нашиот тикет, па затоа онлајн обложувалниците напорно работат за да создадат платформа која ќе биде беспрекорна и која ќе функционира одлично на мобилен телефон. Ivibet може да се пофали со одличен сајт за на мобилен кој ги има истите функции како и декстоп верзијата. Функционира одлично, а и распоредот, односно дизајнот е фантастичен.

Ivibet
Ivibet мобилна верзија

Заклучок за Ivibet

Ivibet дефинитивно го помина „испитот“ и може да кажеме дека е солидна онлајн обложувалница. Како недостаток ќе го напомнеме фактот дека исплатата не може да се направи со Visa Card, но тоа многу често знае да се смени, па повторно да се врати таа опција како достапна. Инаку генерално, дизајнот, распоредот на сајтот, коефициентите, понудата и се останато се одлични, па може да кажеме дека оваа обложувалница вреди да ја испробате.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Ivibet казино на Casinobonus.mk