• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.9

Резиме

 • Основана 2012 во Русија
 • Преведена на 44 јазици
 • Реални коефициенти
 • Бонуси фокусирани на редовните корисници
Sending
User Review
0 (0 votes)

MELbet е обложувалница основана во Русија, во 2012 година. Иако млада во оваа индустрија, брзо се развива. Сопственик на обложувалницата е Techinfusion Limited, со седиште во Гибралтар. Има лиценца од Куракао и Русија и е преведена на 44 јазици.

Вебстрана

Вебстраната на MELbet е едноставна, јасна, лесна за навигација. И покрај нејзината очигледна едноставност, дизајнот ја прави елегантна и стилска. Ако кликнете на белото копче “eSports”, на горниот дел во близина на логото, тоа ќе ве доведе до сосема различен стилски дизајн – за љубителите на eSports. Ова изгледа одлично и оригинално.
Во централниот дел се прикажани популарните настани, на левата страна е листата на спортови и други настани, а на десната страна вашиот тикет. Во прилог на спортското обложување, можете да играте и во секцијата BetGames каде има: игри со карти, бинго, тркалото на среќата. До “Плаќање” е секцијата ” обложување во живо” каде што можете да се обложувате во реално време.
Во десниот агол можете да изберете еден од 44 јазици на кои е преведена страната и да го менувате форматот на коефициентите.

MELbet

Покриеност

Спортското обложување на MELbet покрива преку 1000 настани дневно. Можете да се обложувате на фудбал, хокеј на мраз, кошарка, тенис, одбојка, бејзбол, крикет, снукер, куглање и др. 

Понуда

Освен стандардните понуди, има и дополнителни понуди на одредени настани како: тимот кој прв ќе постигне погодок, победи во временски интервали, облози на жолт картон, црвен картон, фаул итн. Во индивидуалните спортови, како што се велосипедизам, голф, атлетика, скијање итн, исто така нудат head-to-heads на два избрани избрани спортисти.

Уплата на средства

MELbet Нуди разни методи за уплата на средства, особено за корисниците од државите на поранешниот Советски Сојуз. Методи за уплата: AstroPay, Bankwire, Bitcoin, Dogecoin, Easy Pay, ecoPayz, eKonto, EPay, eps, Euteller, Giropay, LiteCoin, Maestro, MasterCard, MisterCash, Moneta.ru, Neteller, Paysafecard, Postepay, Przelewy24, QIWI, Skrill (Moneybookers), Sofortuberweisung, Teleingreso, Ticket Premium, toditoCash, Visa, WalletOne, WebMoney, Yandex Money и банкарски трансфер. Исто така поддржуваат многу валути од долари до турски лири.

Исплата на средства

MELbet Нуди разни методи за исплата на средства, особено за корисниците од државите на поранешниот Советски Сојуз. Методи за исплата се: AstroPay, Bankwire, Bitcoin, Dogecoin, Easy Pay, ecoPayz, eKonto, EPay, eps, Euteller, Giropay, LiteCoin, Maestro, MasterCard, MisterCash, Moneta.ru, Neteller, Paysafecard, Postepay, Przelewy24, QIWI, Skrill (Moneybookers), Sofortuberweisung, Teleingreso, Ticket Premium, toditoCash, Visa, WalletOne, WebMoney, Yandex Money и банкарски трансфер. Исто така многу валути се поддржани од долари до турски лири.
За исплата потребно е да внесете податоци од валиден пасош. Исплатите се процесираат во рок од 15 минути, освен за исплата преку картичка 2-5 дена.

Корисничка поддршка

Доколку имате прашања или проблеми можете да ги исконтактирате MELbet со пополнување на формата дадена на нивната страна во декот Контакти, но и преку емаил, телефон, 24/7.

Општи прашања: [email protected]
Техничка поддршка:[email protected]
Служба за безбедност: [email protected]
Јавни односи и маркетинг: [email protected]
Финансиска служба:[email protected]
Бесплатен телефонски број: +7 804-333-72-91

Бонус на Melbet

MELbet не нудат бонуси за новите корисници, повеќе се фокусираат на редовните.
Често имаат нови промоции:
Комбинациски облог на денот-добивате понуда да поставите комбинациски облог на некои од спортските настани. Доколку вашиот комбинациски облог победи, го зголемуваат вкупниот коефициент за 10% .
Неделен Cashback bonus-повраток на 15% од парите кои сте ги изгубиле во една недела
You can do it longer- ова е за играчите кои ќе се обложуваат на MELbet подолг период, а не само неколку дена. Добиваат од 4 до 44евра.
За детални информации за бонуси и промоции најдобро е да ја посетите страната.

MELbet

Мобилно обложување

MELbet имаат и мобилна апликација преку која можете да се обложувате, да пристапите до вашата историја на облози и да добиете зголемени коефициенти на некои настани.

Заклучок

Со голем број на понуди и настани за класично и обложување во живо, MELbet е една од новите легитимни онлајн обложувалници кои ви ветуваат значителни добивки.