Категорија: Тикет на денот

Тикет на денот (вторник, 22.05.2018)

Денес иако не очекува доста сиромашна понуда, сепак ние се потрудивме да составиме дабл комбинација… Еребро – Калмар – Г.Г @ 1.78 во Coinbet24 Швеѓаните играат по забрзано темпо бидејќи нивниот национален тим ќе игра на Мундијалот. Малку репрезентативци играат во домашното првенство, но многу навивачи ќе ги бодрат во Русија. Во овој дуел тешко

Тикет на денот (понеделник, 21.05.2018)

За разлика од другите понеделници, овој пат имаме поширока обложувачка понуда, но сепак ние одлучивме да ви претставиме дабл комбинција. Елфсборг – Гетеборг – Г.Г @ 1.73 во 1хBet Елфсборг оваа сезона ја започна доста катастрофално и од досега одиграни 8 натпревари има победено на само еден. Освен тоа играат и во дефанзивна формација, па

Тикет за храбри (недела, 20.05.2018)

Денес има богата спортка понуда, па ние се одлучивме покрај стандардниот тикет да ви предложиме и „тикет за храбри“ со поголем вкупен коефициент. Лацио – Интер X @3.45 во Coinbet24 Ова е централен натпревар во Италија и дуректен дуел за четвртото место кое води во Лига на шампиони. Лацио секако е во подобра позиција бидејќи

Тикет на денот (недела, 20.05.2018)

Денот во кој ќе се опростиме од Италијанците и Шпаницте ни нуди доста солидна понуда за да го составиме тикетот на денот. Кордоба – Алмерија – 1 @ 1.64 во 10Bet Екипата од Кордоба се мачи цела сезона, но во последните шест кола забележа три победи од кои направи и сензација против лидерот Рајо Валекано. Според распоредот ова е

Тикет на денот (сабота, 19.05.2018)

Уште малку натпревари останаа каде што значат бодовите, но овој викенд сепак ќе донесе неколку драматични натпревари.  Еве ги нашите предлози за саботниот тикет. Троа – Монако – 2 @ 1.57 во 10Bet Еден од најинтересните натпревари од 38 коло на фрацуската лига. Домаќиниот се бори за опстанок, а гостинот за пласман во ЛШ. Троа е во тешка ситуација,

Тикет на денот (петок, 18.05.2018)

И овој петок имаме на располагање неколку лиги кои што влегуваат во завршница, а исто така имаме и лиги кои само што започнаа. Ватенс – Нојштад – 2 @ 1.90 во 10Bet Гостите се надеваат дека можат да стигнат до второто место и директен пласман во елитата, или барем до третото место кое води во бараж. Им преостанаа уште

Тикет на денот (четврток, 17.05.2018)

За денес имаме прилично слаба понуда, па затоа избравме два натпревари и ги спаковавме во дабл тикет на денот. Џургарден – Еребро –  Г.Г @ 1.86 во 10Bet Според обложувалниците Џургарден е апсолутен фаворит, но ние не се сложуваме со нив. Така ни зборува табелата, на која Еребро е на одлична позиција, а домаќинот е под нив. Џургарден после

Тикет на денот (среда, 16.05.2018)

Денес централен спортски настан е финалето во Лига Европа, па тој натпревар секако се најде во нашиот тикет кој ќе ви го предложиме за денес. Олимпик Марсеј – Атлетико Мадрид 2 @2.00 во 10Bet Атлетико има далеку подобар тим, но и поголемо искуство во вакви натпревари. Симеоне нема проблем со повредени играчи и ова е

Тикет на денот (вторник, 15.05.2018)

Денес има сиромашна спортска понуда, но нашата редакција традиционалано ќе понуди предлог тикет на денот за нашите читатели. Сент Патрик – Слиго 1 @1.58 во 10Bet Домаќините имаат поквалитетен тим и се фаворити против Слиго, особено на домашен терен. Сент Патрик врза две победи со ред и моменлано се наоѓа на 5-то место, додека гостите

Тикет на денот (понеделник, 14.05.2018)

Обично понеделникот го користиме за да го оправдаме лошиот викенд и да составиме тикет со цел да ја започнеме неделата со добивка. За денес ви претставуваме дабл. Универзитатеа – ФЦСБ – 2 @ 2.03 во 1хBet Екипата од Букурешт, порано позната како Стеауа, направи непоправлив кикс минатата недела на гостувањето кај Поли Јаши, кога доживеаа