• Вебстрана
  • Покриеност
  • Понуда
  • Коефициенти
  • Уплата на средства
  • Исплата на средства
  • Корисничка поддршка
  • Бонус
  • Во живо
  • Мобилно обложување
4.4

Резиме

Корисничка поддршка 24/7 Live Streaming Целосна мобилна поддршка Добри коефициенти

Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

William Hill е еден од водечките брендови на букмејкери во Велика Британија. Компанијата е основана во 1934 од бизнисменот Вилијам Хил, а денес брои повеќе од 16.000 луѓе кои работат во неа, низ 9 земји во светот.

Доверба

Брендот William Hill е регулиран и лиценциран од страна на Комисијата за игри на среќа во Велика Британија, исто така поседува лиценца и од комесарот за игри на среќа на Гибралтар.

Вебстрана

Вебстраната на William Hill е малку поразлична од страните на своите конкуренти. Навидум изгледа доста сиромашна, а во пракса сетоа тоа е поинаку. Едноставноста на вебстраната го прави William Hill лесно место за користење и без многу кликови да стигнете до својот облог.

William Hill
William HIll – вебсајт

Навигација и јазици

Навигацијата на оваа обложувалница е доста едноставна. Комплетна понуда е во горниот ред, па така, што и да сакате да одберете може да го направите со еден клик без многу скролање. Што се однесува до јазиците, William Hill ви стои на располагање со неколку јазици, а тоа се англиски, германски, шпански, шведски, руски, српски, полски, италијански и кинески.

Понуда

William Hill располага со доста богата понуда. За љубителите на игри на среќа претставува место кое што може комплетно да ги задоволи потребите во тој поглед. Во прилог слика со понудата.

Коефициенти

Кога станува збор за коефициентите, одговорно тврдиме дека коефициентите во William Hill се доста солидни во однос на нивниет конкуренти. Често може да забележете дека од вкупната понуда на сите букмејкери, коефициентот во William Hill може да биде најголем. Како и да е, доколку одлучите да играте на William Hill нема да зажалите.

Уплата во William Hill

William Hill „се носи со времето“, па така следејќи ја тенденцијата на своите конкуренти William Hill располага со многу методи за уплата на вашите средства. Може да ги користите сите видови картички како што се Visa, Visa Debit, Visa Electron, Mastercard, Maestro, потоа следи Skrill, Paypal, Paysafecard, Neteller.

Исплата во William Hill

William Hill на своите корисници му нуди многу методи за да си ги исплатат своите средства. Заработените пари може да си ги подигнете преку Visa, Visa Debit, Visa Electron, Paypal, Skrill, Neteller, Wire Transfer, Cheque. Имајте на ум дека вашите пари ќе си ги добиете во целост или ќе ви биде задржана минимална провизија. Што се однесува до провизијата, William Hill наплаќа мала провозија или воопшто не наплаќа. Исплатените средства на вашата сметка најчесто „легнуваат“ за 3 -5 работни дена.

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со некој проблем на сајтот, 24/7 ви стои на располагање љубезната поддршка за корисници. До нив може да стигнете преку:

Емаил:[email protected]
Телефонски број:+800 3551 3551
Адреса:6/1 Waterport Place
Gibraltar

William Hill Бонуси

William Hill не располага со кој знае каква богата понуда во поглед на бонусите и промоциите. Имаат достапни неколку понуди кои и не се толку привлечни. Може да ги најдете како дневни промоции, месечни промоции и индивидуални.

Обложување во живо

Обложувањето во живо во William Hill е одлично. Понудени се безброј натпревари од различни спортови, па доколку сте љубител на овој вид на кладење, тогаш William Hill е вистинското место за вас.

Mоже да уживате во точната статистика и во визуелизацијата на натпреварот. Исто така ќе си добиете високи вредности на коефициентите, а на располагање во стои и кеш аут функцијата која често знае да биде вистински избор.

William Hill
William Hill – Обложување во живо

Mобилна поддршка

Мобилната поддршка на William Hill се смета за една од најдобрите на пазарот. Може да потврдеме дека дизајнот и навигацијата на мобилната верзија е многу подобра од онлајн понудата на овој букмејкер.

На William Hill може да пристапете од вашиот мобилен или таблет, без разлика на вашиот оперативен систем, било Android, Windows, Blackberry или iOS.

William HIll
William Hill – Mобилна верзија

Заклучок за William Hill обложувалница

Накратко да резимираме. Сите љубители на спортското обложување, кои бараат доста богата понуда, лесен сајт за пристап, богата понуда во живо и слично, сето тоа може да го најдат на William Hill. Дополнителната опција која ја поседува ова казино Cash In, им дава на своите корисиници уште една добра причина за да останат лојални. Всушност со оваа функција може предвремено да си ги добиете парите ако сте загрижени за конечниот исход на натпреварот кој го чекате.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за William Hill казино на Casinobonus.mk