Категорија: Совети

Новата фудбалска сезона е на прагот: Спремни сте за добивка? Што треба да направите?

Откако заврши Мундијалот во Русија се соочувавме со слаба фудбалска понуда, а тоа е поради паузата на топ лигите во Европа. Во претстојниот викенд започнува една од најголемите лиги во Европа, а тоа е Премиер Лигата. Покрај неа, старт ќе забележи и Франција 1, а за само неколку недели понудата ќе биде комплетна и ќе

Back и Lay обложување – Сте слушнале?

Денес ќе ви претставиме една од најпопуларните стратегии кои вас може да ви донесе убави добики, но може да ја играте само во Betfair онлајн обложувалница. Иако на почетниците им делува доста комплицирано, таа е многу едноставна. Нејзината суштина е тргување со коефициенти помеѓу 2 играчи. За почеток ќе ви ги објаснеме двата основни поими:

Што е 3 за 3 (три за три) ?

Како што добро знаете во еден фудбалски натпревар забранети се било какви договори помеѓу тимовите и било какви местенки. Едноставно двата тима треба да излезат на терен и да се борат за победа. Во обложувачкиот свет се почесто и почесто се спомнува поимот 3 за 3 (три за три). Во овој текст накратко ќе се

8 совети за да го подобрите обложувачкото искуство!

Се прашувате како да го усовршите вашето обложувачко искуство? За почеток почитувајте ги принципите кои за вас ги составија искусните обложувачи: Изберете да се обложувате на оној спорт, кој најмногу го познавате и немојте да се обложувате на повеќе од два спорта, бидејќи само малку луѓе се успешни на поголем број спортови. Не можете секој

Како полесно до добивка во обложувалница?

Спортското обложување во овој период додека трае светското е многу застапено, а веруваме дека и самата мундијалска еуфорија си го прави своето. Секој би ставил 50 или 100 денари на тикет и да ги изигра натпреварите од тој ден или пак да ги врзе фаворитите на еден тикет, па така фудбалот да си го направи

Како да ja изберете вистинската онлајн обложувалница?

Се одлучивте да се обложивате онлајн. Знаете многу за спортот и мислите дека имате добри шанси против обложувалницата. Единственото прашање кое се поставува е: „Во која обложувалница да се обложувате?“, односно „Како да ја изберете вистинската обложувалница“. Доверба Сигурно сакате да бидете сигурни дека избраната обложувалница е проверена и вашиите пари се на сигурно, односно

Стратегија за кладење во последните минути!

Во многуте стратегии за кладење, на самиот врв се наоѓа онаа за обложување на гол или победа во последните минути. Во последните неколку години, оваа стратегија станува се повеќе и повеќе популарна, посебно на фудбалски натпревари, каде што неретко паѓаат голови во последните минути. Во продолжение на овој текст ќе ви опишеме како функционира и

Како да станете успешен обложувач?

Професионалните обложувачи со години создаваа разни стратегии за кладење за кои веќе сме пишувале, но во денешниот текст нема да се замараме со разни ситеми и стратегии, туку ќе ви дадеме само неколку совети како да станете успешен кладилничар. Дефинирајте ги своите цели Како и во секоја работа, така и во кладилницата, битно е јасно

Онлајн обложувалници vs. Локални обложувалници

Живееме во опшество каде што со многу брзо темпо се менуваат работите, особено во поглед на дигитализацијата и техниката. Истото се случува и со онлајн обложувњето. Скоро низ цела Европа, онлајн обложувањето зеде голем замав, а не е стигнато само уште на нашите простори. Да бидеме реални, ние се уште сме уплашени да го прифатиме

Совети за обложување на картони!

Со оглед на тоа што фудбалот е најпопуларен спорт кај обложувачите, обложувалниците за него нудат и најмногу различни типови кои може да ги играте. Така со тек на време почна и вкупниот број на жолти картони на натпреварот, а тоа е дали ќе има црвен картон, па се до тоакој играч ќе добие жолт картон.