Светско првенство 2018: Кој е фаворит за најдобар играч во Русија?

Да се погоди побдникот на Светското првенство во Русија е тешко, а уште потешко е да се погоди најдобриот стрелец. Со оглед на конкуренцијата, очекуваме еден неизвесен мундијал до самиот крај.

Според светските обложувалници, Лионел Меси е фаворит со коефициент од 9.75, па потоа следува Нејмар 10.75 и третото место е резервирано за Кристиано Роналдо со коефициент вреден 12.75. Овие коефициенти се во обложувалницата на 10Bet.

Меси би можел да се бори за титулата најдобар играч на Мундијалот, но сепак структурните недостатоци на тимот можат да го хендикипираат во тој поглед и да не успее да ја земе титулата.

Интересно е што Кристиано Роналдо е на трето место и букмејкерите за нијанса веруваат во него повеќе отколку во Гризман која е во одлична форма. Формата на Роналдо е одлична, па сметаме дека е потценет во тој поглед.

Сакаме да напоменеме дека и други големи имиња се потценети. Едисон Квани има коефициент во вредност од 28.5, додека Радамел Фалкао 33.50. Понатаму следува Џејми Варди со неговите постигнати 17 гола во Премиер Лига за кој 10Bet нуди коефициент 80. И за крај истата вредност ја има и шпанецот Давид Силва, односно коефициентот за него е исто така 80.

1 Trackback / Pingback

  1. Јувентус – Милан: Финале во Копа Италија, анализа и предлог тип – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*