Категорија: Вести

Сајт вреден богатство: Бидете чекор пред обложувалниците!

Пред точно една година во Р. Македонија се појави сајт насловен со името Кладење.мк, а сега е веќе прерасна во голем бренд. Самото име ни кажува дека ова е сајт наменет за сите кои сакаат спортско обложување. Скоро секаде во светот има такви сајтови, а често се од голема помош на читателите и фановите. Уште

Гостинот никогаш во историјата не е поразен од денешниот противник!

Во рамките на 4-то коло од Ванрама Национал Лига Југ, од 20:45 се сретнуваат екипите на Ст. Албанс и Хемптон & Ричмонд, а за натпреварите на овие тимови има интересна традиција. Ст. Албанс ја започна новата сезона со скор од две победи и пораз. Го совладаа Хугерфорд со 3:2 на домашен терен, додека другата победа

Екстра тикет од Coinbet24: Зголемени коефициенти за 20% (14.08.2018)

Обложувалницата Coinbet24 излезе со специјална понуда за вас „Екстра тикет“ на кој добивате 20% зголемени коефициенти секој ден. Coinbet24 е една од водечките обложувалници на македонскиот пазар и постојано ја зголемува својата понуда со цел да ги задоволи љубителите на обложувањето. „Екстра тикетот“ е понуда која што сигурно ќе ви се допадне, бидејќи добивате 20% поголеми

Се фалите дека сте добар типстер? Покажи го твоето знаење на Кладење.мк!

Тимот на Кладење.мк напорно работеше за да ја воведи опцијата, секој како член да може да ја објавува типови на оваа страна. Засега додека сме мал број на членови кои пишуваат типови нема никаква награда, но со тек на време кога бројката ќе порасне,планирано е  најдобрите типстери да се наградуваат со ваучери за обложување. Во

Статистиката нуди коефициент 2.95, а тоа е доволно за одличен почеток на неделата!

Денес во 19:30 часот, во рамките на второто коло од Луксембург лигата не очекува дуел помеѓу Дунделаж и Дефеданж. Може да кажеме дека овој натпревар е интересен за љубителите на статистиката. Имено, на последните шест натпревари помеѓу овие две екипи, барем еден од двата тима не успева да постигне гол. Тоа и не е толку

Секогаш на домашен терен натпреварите се 3+: Продолжуваа традицијата и денес?

Денес од 20:00 во рамките на 4-то коло од романската Прва лига се сретнуваат екипите на Динамо Букуреш и Виторул Коснтанца. За меѓусебните дуели на овие ривали постои една интересна традиција. Динамо Букурешт во новата сезона влезе со скор 1-1-1 и гол разлика од 7:7. Го совладаа Волунтари, додека на гостувањето кај Стеауа беше 3:3,

Малери и махери на колото

Како и секој понеделник, така и овој ние решивме да ви ги претставиме најинтересните тикети кои го одбележаа овој викенд. Малер 1 Изиграни 8 натпревари со знакот 1-1и2+, а од нив се 7 погодени. За жал Жилина „не беше“ на страна на овој играч. Малер 2 Изиграни четири натпревари со знакот гол-гол прво, но за

Екстра тикет од Coinbet24: Зголемени коефициенти за 20% (13.08.2018)

Обложувалницата Coinbet24 излезе со специјална понуда за вас „Екстра тикет“ на кој добивате 20% зголемени коефициенти секој ден. Coinbet24 е една од водечките обложувалници на македонскиот пазар и постојано ја зголемува својата понуда со цел да ги задоволи љубителите на обложувањето. „Екстра тикетот“ е понуда која што сигурно ќе ви се допадне, бидејќи добивате 20% поголеми

Екстра тикет од Coinbet24: Зголемени коефициенти за 20% (12.08.2018)

Обложувалницата Coinbet24 излезе со специјална понуда за вас „Екстра тикет“ на кој добивате 20% зголемени коефициенти секој ден. Coinbet24 е една од водечките обложувалници на македонскиот пазар и постојано ја зголемува својата понуда со цел да ги задоволи љубителите на обложувањето. „Екстра тикетот“ е понуда која што сигурно ќе ви се допадне, бидејќи добивате 20% поголеми

Во последните 10 натпревари никогаш не се постигнати повеќе од 2 гола! Традицијата продолжува?

Денес од 15 часот на програмата е натпревар од 4-то коло на руската Урал лига во кој се сретнуваат КАМАЗ и Волга. КАМАЗ моментано е на 1-то место со 9 бода од 3 натпревари и на нив запишаа три победи. Волга е на 3-та позиција, односно имаат учинок од 2 победи и 1 пораз. На