• Вебсајт
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата и исплата
 • Бонус
 • Корисничка поддршка
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.9

Резиме

22Bet е обложувалница која ќе им се допадне дефинитивно на обложувачите. Лесна е за користење, а исто така нуди и фантастични квоти и игри. 

Pros

 • Минимална уплата и исплата
 • Лесна за користење
 • Одличен дизајн

Cons

 • Корисничка поддршка само на англиски јазик
 • Слаба бонус понуда

На нашата мета е ставен сајтот за обложување 20Bet. Доколку сакате да се запознаете до детали, ви препорачуваме да издвоите неколку минути и да го прочитате текстот во продолжение.

Општо

20Bet е сајт дизајниран за да ги задоволи сите вкусови на луѓето кои имаат желба за обложување на интернет. Ние направивме истражување за овој сајт и сфативме дека љубителите на овој сајт се генерално задоволни, па откако ја добивме таа позитивна оцена, решивме на тест да го стави и нашиот тим со цел да донесе заклучок и јасна слика за 20Bet.

Доверба

Онлајн обложувалницата 20Bet е лиценцирана од две комисии за коцкање. Едната е во Курасао и е основна лиценца, додека втората лиценца за плаќања ја поседуваат од Никозија – Кипар. Со наведените информации сфативме дека станува збор за обложувалница која ги поминала проверките и е спремна да им пружи сигурно обложување на своите корисници.

Вебсајт на 20Bet

Вебсајтот на 20Bet нуди за почеток свежина. Дизајнерите навистина се потрудиле за корисниците да се чуствуваат пријатно додека пребаруваат на овој сајт. На почеток, во левиот дел најгоре е достапно логото, додека десниот горен дел е резервиран за логин и регистрација формата. Централниот дел е главното мени на овој сајт. Веднаш на почетната страна може да ја најдете топ понудата, додека по категории и натпревари може да пребарувате во левиот сајдбар. Со самото скорлање најдолу се наведени платежните методи, како и корисните информации за оваа обложувалница. Ние на прв поглед ја оценуваме како одлична страна. Централниот дел е резервиран за слајдер кој секојдневно се променува со најатрактивните бонуси и промоции во оваа обложувалница. Исто така, од десната страна може да забележете дека се понудени најдобрите и најпопуларните казино игри.

20Bet

Покриеност

Покриеноста дефинитивно и не им е некоја силна страна. Да, се најдуваат натпревари од сите спортови и е-спорт, но доколку сте љубител на чудни лиги, тогаш тоа ќе мора да го барате тоа на друго место. На прв поглед, класичен обложувач ќе биде задоволен со изборот и со покриеноста на спортови кои ја нудат 20Bet, но дефинитивно во овој дел треба да поработат и да понудат нешто повеќе. Фудбал, кошарка, ракомет, тенис се само дел од спортовите кои ги нудат, а исто така може да најдете и голем дел на електронски спортови кои во последно време земаат се поголем и поголем замав за обложување.

Понуда

Понудата во 20Bet слободно може да кажеме дека е фантастична. За ТОП натпревар во текот на истиот ден се понудени дури 1000+ различни игри за обложување, а на неколку дена претходно се достапни околу 700+ различни игри. Ова се бројки кои навистина импресионираат бидејќи во многу други обложувалници достапни се само 100 или 200 опции за обложување. Во 20Bet имате можност да се обложувате на конечен исход, тотал голови, картони, корнери итн. Потоа може да ги уплатите вашите пари на комбинирани типови како вкупно голови и конечен исход и безброј многу други опции. Со еден збор, 20Bet има и знае што да понуди на своите играчи.

Коефициенти

Коефициентите во оваа обложувалница се конкурентни со останатите обложувалници. Посебно овие вредности се повисоки за фаворитите, додека квотите за аутсајдерите се нешто пониски. Обично ние сите играме на фаворити, па тоа значи дека вредностите ќе ни ги задоволат нашите потреби. Нијанса помали квоти од останатите топ обложувалници имаат за игрите на тотал, но тоа не значи дека вие ќе изгубите премногу пари. Исто така, вредностите на коефициентите може да ги најдете во децимален, американски и дропки формат.

Уплата на средства во 20Bet

Уплатата на вашите средства до 20Bet е овозможена на различни начини. Дeл од тие начини се за кеш, додека овозможен е и начин за плаќање со криптовалути. Вашите пари во 20Bet може да стигнат преку:

 • Кредитни и дебитни картички – Visa, Master Card
 • Електронски новчаници – Skrill, Neteleer, EcoPayz, Jetton, Astropay, Mifinity, Sticpay
 • Ваучери – Neosurf
 • Криптовалути – Bitcoin, Ethereum, Litecoin и многу други.

На скоро сите методи провизијата ја нема, а минималната уплата е 1 евро. Исклучок се криптовалутите каде што мора да депонирате најмалку 50 евра и 10 евра на MiFinity. Како и да е, најважно е што преку картичка може да депонирате минимално 1 евро и тоа без никаква провизија. Со самото тоа, вие имате можнсот да ја тестирате оваа обложувалница без притоа да ризикувате голема цифра на пари.

Исплата на средства во 20Bet

Како и во секоја обложувалница, така и во 20Bet, исплатата на средства се врши на ист начин како и уплатата. Тоа значи дека исплатата може да се направи во кеш или криптовалути, но не преку Neosurf ваучерот, бидејќи на тој начин не е возможна исплата на средства. Провизија исто така нема, па колку што ќе си повлечете средства толку и ќе си добиете. Минималната сума за повлекување е 2 евра, освен 50 евра за криптовалути и 10 евра на MiFinity. Во зависност од банката или од провајдерот кој го користите, средствата можат да бидат кај вас достапни за неколку часа, но и неколку работни дена. Како и да е, тврдиме дека исплатата е сигурна и навремена.

KYC – Верификација на профилот

Верификацијата на профилот е потребна пред да направите повлекување на средства. Ова не е ништо ново, туку скоро во сите обложувалници постои и на овој начин се заштитуваат корисници и обложувалниците од евентуални измами. За верификација на профилот потребно е да им испратите документ за идентификација како лична карта или пасош, а потоа и доказ за уплатата. Во случај да депонирате со картичка, испраќате слики од картичката од предната и задната страна со видливи последни четири бројки, па на тој начин докажувате дека картицата е во ваша сопственост. Одобрувањето најчесто се врши за неколку часа. Откако ќе добиете порака дека вашиот профил е верификуван ќе можете да направите повлекување. Исто така, овде сакаме да ви дадеме добронамерен совет за да внесувате точни податоци при регистрација, а исто така да користити картички кои се во ваша сопственост, бидејќи во спротивно сето тоа може да резултира со затворање на акаунтот и во ретки случаеви поништување на сите добивки.

Корисничка поддршка

Бидејќи 20Bet нуди широк опсег на опции, воопшто не е чудно да се појават и некои проблеми околу користењето на оваа страна. За решавање на тие проблеми на располагање 24/7 ви стои добро обучена корисничка подрршка која може да ја добиете на неколку различни начини. За жал оваа поддршка е овозможена само на англиски јазик. Сепак, тие се обучени за да ги отстранат вашите минимални проблеми, а доколку се соочите со посериозен проблем, тогаш ви се отвора „тикет“, па тоа ќе биде препратено до релевантната служба, а вие одговор ќе добиете на вашиот е-маил. Во зависност од тоа колку е „гужвесто“, толку ќе биде и чекањето. Обично тоа е неколку часа, но се случувало да се почека и 2-3 дена. Како и да е, ќе се потрудат на секој можен начин да ви го решат проблемот.

Live ChatДиректно на сајтот
Веб поддршкаКонтакт форма на сајтот
Е-Mail корисничка поддршка поддршка
[email protected]
Е-Mail поплаки[email protected]

20Bet бонус

Бонусот и промоциите се дел од секоја обложувалница, а тие имаат за цел да привлечат што повеќе и повеќе нови корисници. За таа намена, 20Bet нуди фантастични промоции за новите корисници како бонус на прв депозит, а имате исто така бонуси и за постоечките активни корисници.

Бонус за добредојде

Бонусот за добредојде на овој сајт е во вредност од 100 евра на вашата прва уплата. Вие се што треба да направите е да се регистрирате, да го направите првиот депозит од најмалку 10 евра и да добиете 100% бонус до најмногу 100 евра. Внимвајте, бонусот е 100% на вашата прва уплата. Ако депонирате 20 евра ќе добиете 20 евра бонус, ако депонирате 150 евра ќе го добиете максимумот од 100 евра. Откако ќе го добиете бонусот треба да го изиграте најмалку пет пати на квота поголема од 2.00. Исто така овој бонус има рок на траење и треба да го направите обртот во наредните 7 дена.

Саботен бонус

Секој што ќе направи депозит од најмалку 5 евра во сабота ќе добие 100% бонус најмногу до 100 евра. Ова е одлична можност за викенд играчите. Овој бонус мора да се изигра во наредните 2 дена и тоа само за спортско обложување.

Бонус за депозит преку Skrill

Без разлика дали правите бонус за прв пат или не, доколку го користите Skrill за депонирање на средства, вие сте квалификувани за 25% бонус. Минималниот квалификуван депозит за оваа промоција е 10 евра, а бонусот им рок на траење од 7 дена. Како и секој бонус, така и овој треба да го извртите 5 пати на тикет со два натпревари и најмал коефициент 2 по натпревар. Доколку овие услови не ги исполните во наведените 7 дена, бонусот се поништува.

Зголемување на квоти

Оваа понуда е атрактивна за љубителите на комбо тикетите, потчно за играчите кои играат тикети со повеќе од три натпревари. Во зависност од тоа колку имате натпревари, толку се зголемува и вашиот коефициент. Оваа понуда дозволува да се изиграат најмногу 20 натпревари на еден тикет со минимална квота од 1.20. Во тој случај вашиот коефициент ќе се помножи со 2, поточно ќе си добиете дупло квота. Мора да напоменеме дека во зависност од бројот на изиграни натпревари зависи вашиот коефициент на зголемување.

Кешаут функција

Нешто најиновативно што се случува во обложувалниците е кешаут функцијата. Со оваа функција вие имате можност да се откажете од облогот за одредена цена. Да претпоставиме дека типувате 1 на одреден натпревар за 20 евра и вашиот тим води 2:0, па вие сте во игра за 40 евра. Во 80-та минута, од обложувалницата ви се понудени 36 евра да се откажете од облогот, поточно да го продадете. Доколку се согласите, повеќе не ве интересира конечниот исход на тој натпревар. Дефинитивно оваа функција е многу корисна, па скоро секогаш за неколку евра помалку можете да бидете сигурни.

ВИП програма

Овде исто така се наградува лојалноста. Можеби тоа не е кој знае колку голема цифра, но сепак постои. Имено, за сите потрошени пари собирате поени, а подоцна тие поени можете да ги конвертирате во реални пари за обложување. Во првиот левел се понудени 1ЦП за секои три евра вложение. На подолг период често знаат овие поени да се соберат многу, па кога ќе проверите да бидете изненадени од бонусот кој ви е достапен.

Oбложување во живо во 20Bet

Kатегорија за обложување во живо на 20Bet им е солидна. Најпрво мора да нагласиме дека имаат фантастична понуда во овој дел така што имаат премногу натпревари на понудата, а освен тоа имаат и голем број на опции кои се достапни за обложување. Коефициентите им се конкурентни со останатите обложувалници, а исто така имаат и супер алатки кои ќе им се од голема полза на корисниците.

20Bet
Обложување во живо – 20Bet

Натпреварот може да го следите преку 3D симулација која дава јасна слика за движењето и случувањата на натпреварот, а исто така ви се достапни и информации како табела, напади, шутови итн.

20Bet
3D симулација – 20Bet

Мобилно обложување во 20Bet

Мобилниот сајт им е еднакво квалитетн како и десктоп верзијата. За секоја обложувалница е многу важно да поседува добар сајт за мобилно обложување бидејќи живееме во период кога буквално се е на брзање и немаме баш најмногу време за да седнеме пред компјутер и да изиграме тикет. На овој начин тикет може да се уплати од секое место каде што има достапен интернет, а се што ви е потребно е само мобилен телефон. Со еден збор, мобилниот сајт им функционира солидно. Што се однесува до апликациите за обложување достапна е апликација за оперативниот систем Android, а има известување дека наскоро ќе можат во 20Bet апликацијата да уживаат и корисниците на iOS.

20Bet

Заклучок за 20Bet

Станува збор за прилично нова обложувалница која сака да се истакнува и да се докажува. Засега се во одлична позиција и имаат солидна оценка. Благодарение на широкиот спектар на игри кои го нудат се издигнуваат побрзо од планираното. Забелешка може да најдеме во бонусите и корисничката поддршка, но сепак тоа не е кој знае каков пропуст кога станува збор за прилично нова обложувалница. Минималните суми за уплата и исплата овозможуваат да ја тестирате оваа обложувалнциа без премногу голем влог.