• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.9

Резиме

 • Модерен дизајн
 • Одлична понуда
 • Просечни коефициенти
 • Перфектна мобилна апликација
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Обложувалницата Моцартбет е основана во 2001 година со главно седиште во Србија. Во текот на овие 17 години обложувалницата прерасна во лидер во областа на играта на среќа во Југоисточна Европа. Во овој момент обложувалницата на Моцарт ужива голем авторитет кај играчите, а тоа воглавно е поради вртоглавите суми на максимална исплата.

Веб страна

Моцартбет неодамна го промени изгледот на својот веб сајт. За стариот сајт нема што многу да коментираме, туку ќе се задржеме на новиот. Доколку барате модерен сајт со квалитетна графика, интересен распоред, а воедно и лесен за користење, тогаш вие сте на вистинското место. Освен што може да најдете обложување, во менито ви се понудени и останати игри на среќа, како што се Томбола, Лаки 6, Виртуелни спортови и казино игри. Сметаме дека треба да се нагласи и делот со Live Betting каде што имате можност да играте во живо на огромен број настани и разновидни игри.

Навигација и јазици

Официјалниот сајт на Моцартбет нуди поддршка единствено на српски јазик, а тоа се смета дека на некој начин е хендикеп за корисниците. Сепак да бидеме искрени, нас српскиот јазик ни е генерално познат, па така доколку вашата одлука е да го користите тој сајт, веруваме дека нема да се соочите со одреден проблеми. Како што погоре пишавме, дизајнот на сајтот им е променет, а одговорно тврдиме дека новата верзија има многу полесна навигација. На почетната страна ги имате натпреварите во живо и најиграните натпревари. Во горниот мени таб ќе ги најдете и останатите понуди што ги претставува оваа обложувалница, а како што одите надолу ќе ве пресретнат понудите и промоциите за онлајн казиното.

Покриеност

Слободно може да кажеме дека обложувалницата на Моцартбет ги покрива поголемиот број на настани кои се случуваат во тековниот ден. Освен традиционалното обложување на фудбал, тенис и кошарка, на располагање ви стојат и малку понесекојдневни спортови. Пример за тие спортови се рагби, снукер, формула 1, пинг-понг и секако електронските спортови, кои во последно време земаат голем замав.

Понуда

Погоре напишавме дека Моцартбет ги покрива поголемиот број на спортови. Е сега, не би било во ред да ги има спортовите, а да нема понуда за обложување. Но во Моцартбет и тоа е регулирано. На фудбалските настани имате огромен број игри за кладење, а исто така и на тениските и кошаркарските дуели. Посебен акцент им е ставен на понудата за фудбал. За еден просечен фудбалски дуел, Моцартбет нуди дури 320 видови на игри на кои вие може да се обложувате. Да, добро прочитавте 320 игри. Со толку голема понуда на играчите им се зголемува шансата за добивка, односно тие полесно можат да го погодат исходот на натпреварот и да заработат поголема сума на пари.

mocartbet

Коефициенти

Коефициентите во оваа обложувалница не се високи, а тоа е голем хендикеп за оваа обложувалница. Се разбира дека овој сегмент е многу важен за играчите, бидејќи сите сакаме да оствариме што поголема добивка.

Уплата

За разлика од останатите онлајн обложувалници, каде што има без број начини за уплата и исплата на вашите средства, во оваа обложувалница тоа е малку ограничено. Постојат неколку методи за уплата на средства, а тоа се:

 • Visa
 • Master Card
 • Уплата на шалтерите од уплатните места
 • Банкарски трансфер
 • iPay

Исплата

Исплатата малку им е сиромашна, односно прифаќаат исплата преку:

 • Шалтерите на уплатните места
 • Банкарски трансфер

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со одреден проблем при користењето на сајтот за Моцартбет, на располагање во стои корисничка поддршка во живо, која на доста љубезен и стручен начин ќе се обиде да ви го детектира и отстрани проблемот во најкус можен временски рок.

Освен тоа, тие се достапни на два телефонски броеви и преку е-маил.

Телефонски број 10800 005 000
Телефонски број 2+381 11 785 83 67
Е-Mail[email protected]

Бонуси и промоции

Кога го отворивме сјатот на Моцартбет забележавме многу видови на промоции и бонуси кои придонесуваат за Моцартбет да стане дел од вашето секојдневие.

mozzartbet

Бонус коефициент

Тука имате зголемени коефициенти кои се поделени во три групи. Бонус 4, 6 и 8. Практично тоа значи дека на тикетот ако имате најмалку четири натпревари може да изберете уште еден од групата Бонус 4. Ако имате 6 настани на тикетот, тогаш ви следува натпревар од група 6 и од група 8 може да изберете натпревар само доколку на тикетот имате најмалку осум натпревар. Обично тие коефициенти се доста поголеми за разлика од обичната понуда.

Супер мулти бонус

Вашата потенцијална добивка може да биде поголема и за 750%. Вие треба да изиграте натпревари со коефициент поголем од 1.35, а во зависност од бројот на настани на вашиот тикет се одредува висината на бонусот. Во прилог слика со висината на бонусот.

mozzartbet

Промашуваш, а добиваш

Доколку на тикетот изиграте четири натпревари и промашите само еден натпревар, вас ќе ви биде вратен влогот или ќе имате и заработка во зависност од погодениот коефициент. Распределбата е следна:

29+ коефициент – Се враќа влогот
59+ коефициент – Се дуплира влогот
99+ коефициент – Пет пати повеќе од влогот
499+ коефициент – Десет пати повеќе од влогот
999+ коефициент – Сто пати повеќе од влогот

Имајте на ум дека погоден коефициент треба да имате повеќе од горенаведените вредности.

Обложување во живо

Обложувањето во живо на Моцартбет им е вистинска специјалност. Освен што располагаат со огормна понуда за настани во живо, тие можат да се пофалат и со високи коефициенти за истите. Мора да напомнеме дека имаат и широк спектар на игри кој секако придонесува за поголема добивка на играчот.

mozzartbet

Мобилна апликација

Oбложувалницата на Моцартбет се пофали и со мобилна апликација која е достапна за сите корисници на iOS, Аndroid и Windows платформите. Исто како и на вебсајтот таму ја имате комплетната понуда, а со користење на апликацијата вам ви е олеснето функционирањето и уплатата на тикетите.

Заклучок

Како заклучок ќе ја издвоиме нашата топла препорака за оваа обложувалница. Високите коефициенти, широката понуда, модерниот дизајн и интересните бонус промоции ви нудат едно поинакво искуство кога е во прашање спортското обложување.

Важно:

Ние како жители на Република Македонија немаме право да се обложуваме онлајн во обложувалницата на Моцартбет, па затоа препорачуваме да ги погледнете остантите рецензии за обложувалниците достапни на нашите простори.