• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.4

Резиме

 • Нова обложувалница
 • Голема покриеност на спортови и специјали
 • Нијанса послаби квоти за обложување во живо
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо за Betwinner

Betwinner обложувалница се појави на пазарот во 2018 година, но со самото појавување предизвика задоволство кај многу играчи, па може да кажеме дека и ние се согласуваме со мнозинството и би ја оцениле со прилично висока оценка.

Лиценца

Како и останатите големи и стабилни онлајн обложувалници, така и Betwinner обложувалница поседува Курасао лиценца која е заведна под број  8048/JAZ

Вебсајт

Вебсајтот на оваа онлајн обложувалница дефинитивно може да го наречеме модерен. Исто така, работи брзо, па без многу напор ќе го најдете натпреварот. Благодарение на одличниот дизајн, вие имате можност да ги погледнете основните коефициенти за натпреварот, па без многу вложен напор да го изберете да ги изберете вашите типови. Во горниот дел ви се копчињата за најава и регистрација како и промоциите и начините за добивање контакт со корисничката поддршка. Тие што имате искуство со 1xBet може да забележите дека станува збор за скоро иста почетна страна изменета во боите.

Навигација и јазици

Интерфејсот е креиран за играчите да можат на релаксиран начин да стигнат до посакуваната  категорија, односно без поголеми проблеми да го најдат тоа што го бараат. Менито на сајтот може да биде на 47 различни јазици, а се разбира тука е и нашиот македонски јазик кој доста ја олеснува работата особено доколку немате вештини со странските јазици.

Покриеност

Покриеноста во Betwinner  дефинитивно би ја оцениле со 5+. Тие имаат најразлично спортови во својата понуда, а исто така имаат специјали (временска прогноза, E-sports итн.) и долгорочни облози. Со еден збор, во Betwinner може да се обложувате буквално на се што ќе ви падне на памет. Погоре ви кажавме дека веб сајтот им е скоро ист како и 1xBet, но искрено, покриеноста им е за нијанса подобра во Betwinner.

Понуда на Betwinner

За еден просечен натпревар вие имате можност да се обложите на околу 1000 знаци, односно таа бројка генерално зависи од лигата. За појаките лиги се случува оваа бројка да биде и околу 1500, но за послабите таа знае да падне и на околу 600. Како и да е, понудата е импресивна и имате многу знаци за обложување, па со оглед на тоа се препорачува на сите играчи кои сакаат да сменат малце од „досадното“ 1,Х,2 обложување.

Коефициенти

Коефициентите се еден од поважните детали кои влијаат врз изборот на обложувалницата. Betwinner можат да се пофалат со солидни вредности кога станува збор за обложување пред почетокот на натпревар, но мора да напоменеме дека нијанса се послаби за обложувањето во живо. Како и да е, таа разлика не е голема, па ова не би требало да ви бдие проблем за да се регистрирате на Betwinner.

Уплата

Вашите средства до вашиот акаунт на Betwinner можат да стигнат преку верувале или не, 126 начини. Покрај основните кредитни и дебитни картички, имате опција за депозит преку Skrill, Perfectmoney, Cashmaal итн.

Тоа што е најважно да го нагласиме е дека минималниот депозит е 1 евро, а исто така провизијата при депозит не постои.

Исплата

Ако не можеме да направиме исплата во обложувалницата, дефинитивно тогаш тоа се одразува на нивната репутација. Во Betwinner вашата добивка може да ја повлечете на 86 различни начини, но под дефолт таа се прави како што е и направена уплатата. Исто и за исплатата важи фактот дека нема воопшто провизија. Минималната сума за повлекување е 1.50 евро.

Корисничка поддршка

Корисничката поддрша веруваме дека нема многу да ја барате, бидејќи на овој сајт работите фунцкионираат беспрекорно. Како и да е, доколку ви затреба вие може да се обратите на Live Chat 24 часа дневно, а таму да ве пречека љубезен супортер кој во најкус можен рок ќе ви го реши и отстрани проблемот кој го имате.

Betwinner бонуси и промоции

Бонусот е главно оружје на сите обложувалници за привлекување на нови корисници, но кога станува збор за понов обложувачки бренд, тогаш дефинитивно може да кажеме дека располагаат со одлични промоции за почеток. Така и во Betwinner ќе си добиете 100% бонус на вашата прва уплата, но најмногу до 100 евра. Практично, правите депозит 100 евра, добивате 100 евра бонус, па на вашата сметка имате достапно 200 евра. Регистрирајте се ТУКА и не дозволувајте бонусот да ве чека.

Betwinner обложувалница
Обложување во живо – Betwinner

Во живо

Понудата за обложување во живо на Betwinner е одлична, но како што погоре кажавме знаат нијанса да бидат со послаби коефициенти за разлика од другите познати обложувалници. Освен тоа, имате можност да го следите натпреварот преку Visual преглед, па на тој начин дознавате што се случува во моментот.

Betwinner

Cash In функција

Најмодерното нешто сега во сите онлајн обложувалници е Cash In функцијата. Практично тоа значи дека вие имате можност за одредена сума да го продадете тикетот кој ви е изигран, па потоа да не зависете од конечниот исход на дуелот. Ова е многу корисна функција и е достапна во Betwinner. a ние ве советуваме да ја користите што почесто, особено кога резултатот е во ваша полза.

Мобилно обложување

Сега кога живееме во свет каде што мобилните телефони се дел од самите нас, мора да се внимава и на мобилните веб сајтови. Дефинитивно Betwinner се погрижиле тоа да биде на високо ниво, па вие би немале никакви провлеми доколку би пристапиле од вашиот мобилен телефон, без разлика дали работи на iOS или Android платформа.

Betwinner обложувалница

Заклучок за Betwinner обложувалница

Betwinner обложувалница дефинитвно е наменета за играчи кои сакаат да испробаат нешто ново и малку поразлично од стеротипното 1,Х,2 обложување, бидејќи има голема понуда за игри и долгорочни облози. Освен тоа, минималниот депозит од 1 евро ви нуди шанса да се стекнете со едно ново искуство, наречено оналјн обложување.