• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата и исплата
 • Корисничка поддршка
 • Бонуси и промоции
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.9

Резиме

BetOnRed обложувалницата е целина со истоименото казино. Располагаат со многу настани и несекојдневни типови. Со еден збор вреди да се испроба.

Pros

 • Одлична корисничка поддршка
 • Голем број на настани од послабите лиги
 • Одличен вебсајт

Cons

 • Не функционираат сите методи на уплата и исплата во Македонија
 • Бонус секцијата може да се подобри
Sending
User Review
0 (0 votes)

Сајтот на BetOnRed во склоп на своето онлајн казино има посебна категорија за спортско обложување. Во продолжение на овој текст ќе се обидеме да го дадеме својот максимум за што попрецизно да ви ја опишеме оваа обложувалница.

Најпрво да ви кажеме дека обложувалницата на BetOnRed поседува лиценца од комисијата за игри на среќа во Курасао и е заведна под број B2C-AK2QPM3H-1668JAZ. Исто така имаат и лиценца од Кипар под број HE 435747.

Во BetOnRed поканети се сите играчи кои имаат полни 18 години.

Вебсајт

При самото пристапување на сајтот на BetOnRed на почеток ќе ве пречека онлајн казиното, поточно за да стигнете до категоријата обложување, во горниот дел веднаш до логото треба да изберете „Sports“.

Тука ќе ве пречека еден модерен интерфејс, а воедно и многу едноставен за користење. Во левиот дел во форма на странична лента се спортовите, електронските спортови како и трките. Во централниот дел на најударната позиција е банер кој ги промовира активните бонуси и промоции.

Веднаш подолу се издвојуваат најатрактивните натпревари за тековниот ден, а исто така можете да ги филтрирате и според спортот. На пример, фудбал, кошарка, тенис, хокеј итн.

Кога ќе продолжите да скролате ќе стигнете до категоријата Live Matches, па тука ќе ви бидат понудени сите натпревари кои играат во моментов. После тоа следуваат и натпреварите кои ќе започнат наскоро.

Во десниот дел се наоѓа формата за регистрација и најава, а најдолу делот е резервиран за информации за компанијата, лиценцата, како и контакт до социјалните мрежи.

BetOnRed
BetOnRed – вебсајт

Навигација и јазици

И погоре кажавме дека станува збор за модерен вебсајт и квалитетен дизајн, но во исто време и многу лесен за функционирање. Имате Search Bar, категорија Live, како и посебен дел за да ги погледнете вашите тикети и облози.

Сајтот на BetOnRed е достапен на 25 јазици од кои англискиот го има во повеќе верзии, шпански, француски, турски, полски. За жал оваа обложувалница се уште не нуди поддршка на македонски, српски или хрватски јазик.

Покриеност

Обложувалницата BetOnRed има одлична покриеност на многу спортови. Вие доколку се регистрирате ќе имате можност да се обложувате на фудбал, кошарка, хокеј, тенис и многу други спортови. Исто така достапни се и E-Sports категории кои земаат посебен замав во последно време, а не се заборавени ниту љубителите на најразличните трки на коњи, кучиња и слично. Со еден збор, BetOnRed покрива многу спортови.

Понуда во BetOnRed

Понудата на спортски настани е солидна, тоа веќе го кажавме, а поединечно за еден натпревар исто така може да се најдат добри типови. Ние додека ја пишувавме оваа рецензија, за пример зедовме натпревар од шпанската Ла Лига кој важи за една од топ лигите во Европа. Конкретно за тој натпревар најдовме најразлични опции за обложување и тоа конечен исход, вкупно голови, хендикеп обичен и азиски, тимови вкупно погодоци, прво полувреме погодоци и резултат, стрелци на голови, точен резултат, интервал на голови како и многу така несекојдневни типови. Ве уверуваме дека доколку сте класичен обложувач нема да се соочите со проблем во однос на понудата за обложување.

Коефициенти во BetOnRed

Најпрво да кажеме дека коефициентите во BetOnRed може да се најдат во повеќе формати и тоа европски, азиски, индонезиски, фракционални и малезиски формат. Во однос на нивната вредност, направивме споредба за неколку натпревари од европските лиги во фудбал и може да кажеме дека се за нијанса послаби, но сепак конкурентни. Исто така за хокејот во неколку наврати забележавме и повисоки квоти, па генерално може да дадеме пролазна оценка во овој дел.

Уплата во BetOnRed

BetOnRed обложувалницата поддржува многу начини за уплата на вашите средства. Најчесто тааа се врши инстант, односно веднаш и нема никаква провизија. Достапни начини за уплата се кредитни и дебитни картички, електронски новчаници и криптовалути.

Целосната листа за уплата на средства во BetOnRed обложувалницата е:

 • Visa
 • MasterCard
 • Bank Wire Transfer
 • Jeton
 • Skrill
 • Neteller
 • eZeeWallet
 • Sofort
 • Interac
 • CashtoCode
 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Tether
 • TRON
 • Ripple
 • Binance

За жал сите овие методи не функционираат во сите земји, па уплатата во Македонија може да биде ограничена.

Исплата на средства

Најважниот сегмент во обложувањето е исплатата. Зошто би играле ако не можеме да си ги повлечеме средствата. За да се направи исплатата, треба најпрво да остварите добивка, а потоа да создадете барање за исплата. Откако ќе го направите тоа барање, обложувалницата треба најпрво да го одобри, па да го процесира. Одобрувањето најчесто трае 24 часа, а процесирањето во зависност од начинот на исплата и може да се движи во рамка од 1 час, па се до 5 работни денови.

Парите од BetOnRed обложувалницата може да ги повлечите на еден од следните начини:

 • Visa
 • MasterCard
 • Bank Wire Transfer
 • Jeton
 • eZeeWallet
 • Neteller
 • Skrill
 • Interac
 • Sofort
 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Tether
 • Ripple
 • TRON
 • Binance

Истото правило важи и за исплатата, па не мора да значи дека сите овие методи се достапни во Македонија. Мора да нагласиме дека провизија за исплата во BetOnRed нема.

Корисничка поддршка

Онлајн обложувањето е се уште тешко за одредени категории на луѓе, па со оглед на тој факт тие се соочуваат со одредени проблеми кои обично се решливи. Доколку се соочите со проблем треба да ја контактирате службата за корисници. Во BetOnRed нив можете да ги добиете преку Live Chat формата каде што ќе добиете инстант одговор бидејќи се достапни 24/7, а можете да им пишете и на е-маил [email protected], но за тоа ќе треба да почекате малку за да добиете одговор. Обично одговорот се добива за 1-3 часа.

Достапна е и категорија FAQ каде што се објаснети и дадени се одговори на најчесто поставуваните прашања, па многу често корисниците најдуваат доста релевантни информации и одговори во овој дел од сајтот.

Бонуси и промоции во BetOnRed

Во овој дел не сакаме да пишуваме многу конкретни информации бидејќи најчесто оваа содржина се менува и сите промоции се со рок на траење. Во моментов ќе ви напишеме за пакетот бонус за добредојде, бесплатни облози и кешаут функцијата.

Пакет бонус за добредојде

Пакетот бонус за добредојде е составен од три бонуси за првите три депозити. Се што треба да направите е да се регистрирате и да направите депозит. Првиот бонус е 100% до 100 евра, вториот бонус е 75% до 150 евра, а третиот изнесува 50% до 200 евра. За да го повлечете бонусот треба да го изиграте најмалку пет пати.

Бесплатни облози

Секој понеделник сте во можност да добиете бесплатен облог до најмногу 20 евра, но треба да го изиграте на минимална квота од 1.40 и да направите обрт од најмалку 50 евра.

Кешаут функција

За оваа функција сме пишувале многу пати и е дефинитивно многу корисна. Станува збор за опција за предвремена исплата. На пример играте три натпревари, два се погодени, а третиот е 0-0, па вас ви се нуди цифра која можете да ја прифатите ако ви одговара и да го продадете тикетот на некој начин. Многу често оваа опција е од корист, особено ако вашиот тим има предност.

Обложување во живо

Постои посебна категорија на луѓе кои се „вљубени“ на некој начин во обложувањето во живо. Нормално тоа дава предност бидејќи вие имате можност да се обложувате на натпревар кој е започнат, па ако го гледате знаете кој повеќе напаѓа, кој стил на игра го преферира итн. Во BetOnRed можете да се обложувате во живо на многу настани. Забележавме дека се достапни и некои натпревари од послабите лиги, а освен фудбал, имате можност да изберете обложување на кошарка, тенис, ФИФА и многу други електронски спортови. Да не ги заборавиме и трките на коњите и кучињата кои се во малку понапредно ниво.

BetOnRed
BetOnRed – обложување во живо

Мобилна верзија во BetOnRed

Мобилната верзија на сајтот функционира одлично и од нашето тестирање забележавме дека истите опции се достапни како и во десктоп верзијата. Многу е лесен и едноставен, а навигацијата течи беспрекорно, па дефинитивно доколку пристапите од мобилен нема да зажалите.

Покрај мобилната верзија, постои и апликација на BetOnRed, но за жал е достапна само за Windows уредите, па тоа е мал хендикеп.

BetOnRed
BetOnRed – мобилна верзија

Заклучок за BetOnRed

И на самиот почеток кажавме дека во склоп на BetOnRed казино е достапна и категорија за спортско обложување која ќе ги исполни очекувањата на играчите. Можеби не квалитетна како другите обложувалници, но сепак вреди да се испроба. Располага со одлична понуда на спортови, а исто така се достапни и помалку познати настани. Бонус понудата е добра, но може и да се подобри. Мобилната верзија функционира солидно, а обложувањето на трки на коњи и кучиња е во понапредно ниво и нуди нови искуство. За крај може да кажеме дека обложувалницата BetOnRed е вредна за да го привлече вашето внимание.