Анализа на натпревари

Ефикасните Шкоти ќе ни го дуплираат влогот!?

Денес од 16:00 во рамките на шкотската Премиер лига се сретнуваат екипите на Селтик и Хартс. Селтик се наоѓа на лидерската позиција со 100% учинок односно досега има освоено две победи во две кола. Хартс […]

традиција
Анализа на натпревари

Одлична квота: Традицијата најавува ефикасен натпревар во португалската втора лига!

Денес од 20:00 во рамктие на португалската Лига Про се сретнуваат екипите на Бенфика Б и Оливеирензе. Бенфика Б се наоѓа на 12-та позиција со вкупно 3 бода и учинок од 1 победа и 1 […]

Анализа на натпревари

Анализа и предлог типови: Партизан мора да спреми залиха за на север!

Во последната рунда квалификации за ЛЕ, белградскиот Партизан игра со лидерот на норвешкото првенство, екипата на Молде. Овој натпревар е закажан за денес од 21:00. Партизан: Изостанокот на навивачите не е хендикеп Дали црно-белите го […]

традиција
Анализа на натпревари

Н.Г е типот кој денес ќе не „почести“ со квота 2.22!

Денес од 22:00 во рамките на колумбиската Торнео Агуила се сретнуваат екипите на Валедупар и Переира. Валедупар се наоѓа на 7-та позиција со вкупно 8 освоени поени и учинок од 2 победи, 2 реми и […]

3 за 3
Анализа на натпревари

3 за 3: Во Норвешка денес имаме очигледна соработка со квота 3.60!

Денес од 18:00 во рамките на норвешката ОБОС лига се сретнуваат екипите на Нотоден и Нест-Сотра. Нотоден е на 15-та позиција, односно тоа е претпоследната позициај со вкупно освоени 14 бода преку 4 победи, 2 […]

Анализа на натпревари

Неефикасниот натпревар во Чемпионшип денес ни носи одлична квота!

Денес од 20:45 во рамктие на 4-то коло од англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Миделсброу и Виган. Миделсброу се наоѓа на 22-та позиција со вкупно освоен 1 бод и учинок од два порази и […]

Клуж - Славиа Прага
Анализа на натпревари

Клуж – Славиа Прага: Чесите се фаворити на хартија, но Клуж веќе никој не смее да ги отпише

Ова можеби е најнеизвесниот двомеч во последната рунда од квалификациите за пласман во Лигата на Шампиони. Славиа Прага е фаворит на хартија, а со тоа се слагаат и фудбалските експерти и букмејкерите. Но Клуж неможе […]

АПОЕЛ - Ајакс
Анализа на натпревари

АПОЕЛ – Ајакс: Кипарците не смеат да се отпишат, но ќе биде чудо ако испадне Ајакс

Се знае кој е кој на овој натпревар. Холандскиот шампион е апсолутен фаворит за пласман во групната фаза во Лигата на Шампиони. Но не се залетувајте премногу и играјте без потценување на шампионот од Кипар. […]