Категорија: Анализа на натпревари

Сакате 4 коефициент? Само нека продолжи традицијата!

Во рамките на 8-то коло од вториот ранг на англискиот фудбал, денес во 20:45 се сретнуваат екипите на Нотингем Форест и Шефилд Венсдеј. Домаќините моментално се наоѓаат на шеснаесеттото место на табелата со досега 8 освоени бода, додека гостите ја држат единаесетттата позиција со 11 освоени бода. Шефилд Венсдеј оствари седум последователни победи во дуелите

Лига на шампиони 1-во коло (2 дел): Најава, анализа и предлог типови

Во вториот ден од првото коло на Лигата на шампиони, сведоци ќе бидеме на неколку исклучително интересни натпревари. Ајакс – АЕК – Т12+ @ 1.49 во 1xBet Ајакс се враќа повторно на големата сцена, а за почеток ќе игра со дебитантот од Атина. Ајакс доминантно стигна до групната фаза и притоа не претрпи ниту еден

9 од 9 се 0-2 гола: Ако и денес биде така помножете ја уплатата со 3.10 коефициент!

Денес од 19:00 во рамките на регионалната Баерн лига ќе се изигра натпреварот помеѓу Швеинфурт и Бухбах. Швеинфурт моментално се наоѓа на 6-тата позиција со освоени 20 бода и учинок од 5-5-0. Бухбах е на 14-та позиција со учинок од 3-2-5 и освоени 11 бода, исто како и Аугсбург. Овие две екипи во нивните меѓусебни

Лига на Шампиони: Интер – Тотенхем, најава, анализа и предлог тип

Интер и Тотенхем ќе го одиграат еден од најинтересните натпревари од првото коло во Лигата на Шампиони. Интер се враќа во елитата по пауза од седум години и сака да докаже дека местото му е таму. Тотенхем пак, сака успесите од Премиер Лигата конечно да ги преточи во Европа. Традицијата вели дека ќе следиме ефикасен

Лига на шампиони 1-во коло (1 дел): Најава, анализа и предлог типови!

Дојде и тој ден кога почнува новата сезона на најелитното фудбалско натпреварување во фудбалот. Барселона – ПСВ – 1/1 3+ @ 1.80 во 1xBet Каталонците се „гладни“ за европски трофеј, а притоа секако ние мислиме на Лигата на шампиони. Сите во Барселона се надеваат дека ова ќе биде таа сезона, но знаат дека тоа ќе

Секогаш играат 0-2 гола: Продолжува традицијата и денес?

Денес во рамките на 28-то коло од првиот ранг на финската „Веикауслига“ ќе биде и натпреварот помеѓу ВПС и Илвес. Домаќините моментално се наоѓаат на шестата позиција на табелата со досега освоени 38 бода, додека гостите се на петтото место со 40 бода. На претходните девет меѓусебни дуели на овие два ривали, не се постигнати

Кај овие две екипи три пати е виден прелаз 1/2 и 2/1: Дали е можно и денес да играат така?

Вечер во 22:30 во рамките на американската УСЛ лига се сретнуваат екипите на Синсинати и Торонто 2. Интересно е тоа што овие две екипи се сретнале досега 5 пати, а 3 пати изиграле голем прелаз 1/2  и 2/1. Моментално на табелата Торонто е на последното место, додека Синсинати е на првото место. Домаќинот со своите

Освен што играт 3 за 3, статистиката „вели“ прелаз 1/2, а коефициентот е 34!

Во рамките на 27-то коло од втората бразилска лига се сретнуваат екипите на Крисиума и Аваи. Домажините моментално се на 14-то место, додека гостите ја заземаат шестата позиција. Во изминатите три години, овие два тима во нивните средби остваруваа по една победа во текот на една сезона, односно ги „делеа“ бодовите по принцип 3 за

Ла Лига 4-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После репрезентативната пауза, овој викенд продолжува и шпанската Ла Лига. На програмата е четвртото коло во кое нема поголеми дерби натпревари, но сепак има итнересни дуели. Хуеска – Рајо Валекано – 1 @ 2.20 во Coinbet24 Со овоој натпревар се започнува четвртото коло во Ла Лига. Хуеска во последниот натпревар доживеа дебакл, бидејќи прими осум

0-2 гола е карактеристично за нив, а ако и денес биде така вие ќе си добиете супер коефициент!

Денес во 18:00 во рамките на чешката лига се сретнуваат екипите на Бохемианс 1905 и Злин. Бохемианс моментално се наоѓа на шестата позиција со 11 освоени бодови, додека Злин е за две позиции подобро пласиран и има освоено 16 бода. Интересно е тоа што на последните седум меѓусебни дуели на овие два ривали, не се