• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.8

Резиме

 • Голем број на спортови и понуди, како и конкурентни коефициенти
 • Сопственик на повеќе од 1.000 обложувалници
 • Одлични бонуси
 • Лоша навигација на веб страната
 • Лоша исплата во минатото
Sending
User Review
3.78 (9 votes)

Рецензија за 1XBET обложувалница

1XBET е руска обложувалница основана во 2007 година, а започна со работа преку интернет во 2011 година. Во моментов работат со лиценца од Куракао и се под водство на Techinfusion Limited.

Тие се една од најбрзо растечките онлајн обложувалници во последниве неколку години. Нудат голем број понуди, Live streaming на многу натпревари, работат со bitcoin и страната е преведена на повеќе од 40 јазици.

1XBET алтернативен линк

1XBET сè уште нема лиценца во МК и затоа играчите не можат да влезат преку официјалната страница на 1XBET. Затоа постои алтернативна веб адреса (алтернативен линк) за влез во оваа обложувалница. Не мора да користите прокси за пристап до 1XBET со алтернативен линк. Секој корисник може лесно да пристапи до 1XBET користејќи го алтернативниот линк.

Кога ќе пристапите на 1XBET со мирор линк, ќе добиете целосен пристап до сите услуги на обложувалницата. Немојте да мислите дека нешто нема да ви биде достапно откако ќе ја користите алтернативна страница 1XBET со мирор линк.

Алтернативен линк (мирор линк) за 1XBET

Вебстрана на 1XBET

Вебстраната е логично поставена, но сепак е малку збунувачка. Причина за ова можеби е тоа што има премногу работи кои можете да ги изберете, и можеби ќе ви биде потребно малку време додека се навикнете на корисничкиот интерфејс.

На левата страна има колона каде се прикажани опциите за избор на препорачани натпревари, топ натпреварувања и топ натпревари. На следната колона се наоѓаат сите спортови на кои може да се обложувате, и можете да користите филтер по ден, час. Кога ќе кликнете на одреден натпревар, на централниот дел ви се прикажуваат понудите и коефициентите за тој натпревар. На почетната страна исто така во централниот дел имате опција да ги прегледате најатрактивните денешни дуели и многу лесно да го поставите вашиот облог. Десниот дел е резервиран најгоре за опциите на сајтот, а подолу на десната страна имате опција за брза регистрација која ќе ви одземе само неколку секунди.

Пожелно е растеретување на централниот дел, каде се прикажани премногу понуди и коефициенти по настан. Сепак, ако го занемарите ова и се фокусирате на содржината, тогаш нема да имате проблем.

Покриеност

Можете да се обложувате на голем број на безброј спортови и нивните понуди се исто добри како и на најпознатите обложувалници. Доколку некој натпревар сте го побарале во останатите обложувалници и го нема, бидете сигурни дека e дел од понудатана 1xBet.
Фудбалот, тенисот, хокејот на мраз и кошарката се на листата на најпопуларни спортови, но можете да се обложувате на било кој друг спорт од Формула 1 до мешовити боречки вештини.

Неодамна вметнаа и обложување на специјални настани како што се политика, фестивали итн.

Освен спортско обложување има казино во живо, слот машини, бинго и многу други игри достапни преку 1XBET.

Понуда во 1XBET

Една од нивните најголеми предности е широката понуда и квалитетни коефициенти, што и е најбитната работа кога ја барате вистинската обложувалница за вас. Некои натпревари од познатите лиги достигнуваат и до 1400 понуди по натпревар. Ова е огромен спектар од можности за обложувачите, споредено со обложувалниците кои имаат по 100 или 200 понуди. Доколку и вас ви е здосадено од традиционалното 1х2 обложување, тогаш вие сте на вистинско место. Тука може да се обложувате на минути од судиско продолжение, колку пати лекарскиот тим ќе влезе на терен и слични вакви несекојдневни комбинации. На овој начин спортското обложување добива поинаква димензија, а вие со сигурно ќе се забавувате додека го следите натпреварот.

Ако сте љубители на специјалните типови, тогаш дефинитвно во оваа обложувалница можете да најдете се што ќе ви падне напамет. Верувале или не, има за обложување на одреден натпревари дали лекарската екипа ќе влезе на теренот и уште мал куп вакви специјални облози.

1XBET нудат преку 1000 настани дневно и скоро сите спортови се покриени.

 Уплата

Со големиот број на јазици и валути достапни, многу брзо добиваат се повеќе и повеќе корисници кои го ценат тоа. Имаат повеќе од 80 методи за уплата, но вистинска штета е што во моментов не се достапни уплатите преку кредитни и дебитни картици што е огромен недостаток.

Достапни се многу сервиси како електронски новчаници, ваучери, но и повеќе регионални банки, погодни за земјите од Заедницата на независни држави.

Исто така за љубителите на криптовалутите дозволена е уплата и повлекување со тој начин во оваа обложувалница.

Достапни валути: USD, GBP, EUR, AUD, CAD, JPY, SGD, HKD, MYR,PHP, TWD, INR, CZK, GEL, PLN, NZD, NOK, DKK, SEK, CHF, RUB, RSD, BRL, THB, BAM, BGN, HRK, HUF, LTL, LVL, RON, MXN, ILS, KRW, TRY, ZAR, AED, NGN, VND, COP, QAR, CLP, UAH, IDR, LKR, ARS, SKK.

Минималната сума на уплата е мала, почнувајќи од 1 евро за уплата што е позитивна предност за рекреативните обложувачи.

Уплата во Македонија

Доколку и вие се одлучите да ставите облог на 1xBet, тогаш тоа може да го направите на 52 различни начини. Најчесто уплатите се без провизии и се процесираат веднаш. Тука се е-новчаниците, платежните системи и криптовалутите. Во прилог фото на кое ги има методите за уплата.

1xBet

Исплата

Со големиот број на јазици и валути достапни, многу брзо добиваат се повеќе и повеќе корисници кои го ценат тоа. Имаат повеќе од 100 методи за исплата кои се достапни. Не наплаќаат надомест за исплати, иако некои оператори имаат свои надоместоци за извршување на трансакции.

Листа на методи за исплата e навистина голема и ги има скоро истите методи како и за депозит, вклучувајќи и повеќе регионални банки, погодни за земјите од Заедницата на независни држави.

Достапни валути: USD, GBP, EUR, AUD, CAD, JPY, SGD, HKD, MYR,PHP, TWD, INR, CZK, GEL, PLN, NZD, NOK, DKK, SEK, CHF, RUB, RSD, BRL, THB, BAM, BGN, HRK, HUF, LTL, LVL, RON, MXN, ILS, KRW, TRY, ZAR, AED, NGN, VND, COP, QAR, CLP, UAH, IDR, LKR, ARS, SKK.

Минималната сума на исплата е мала, односно 2 евра за исплата со е-новчаниците, што е позитивна предност за рекреативните обложувачи.

Понекогаш, особено во минатото имаше голем број на забелешки за исплатата од страна на корисниците. Во последно време поплаките се намалени и услугата е подобрена, но тоа останува како најголема црна дамка во работата на обложувалницата.

Исплата во Македонија

Во онлајн обложувалниците, најчесто правилото е како што сте ги уплатиле парите, на тој начин и да си ги подигнете. 1xBet напорно работи за комплетно да ја среди исплатата на средства, бидејќи како би било да добиете пари, а да не можете да ги повлечете. Според информациите добиени од нивниот веб сајт, во Македонија парите може да си ги подигнете на 28 начини. Исплатата се процесира за неколку минути, а парите на вашиот банкомат ќе бидат за еден ден. Доколку исплата правите преку Skrill парите ги добивате за само 10-15 минути. Во прилог достапнтие методи за исплата во Македонија.

1xBet

Коефициенти

Кога веќе сме кај коефициентите одговорно тврдиме дека највисоките коефициенти ќе ги најдете токму во оваа обложувалница. Тие нудат рани коефициенти кои се поголеми, a често и најголеми дури и од некои добро познати обложувалници. Како и кај останатите обложувалници, нема да бидете во можност да поставите огромен облог наеднаш, но исто така пак и нема да бидете ограничени со смешни лимити, што значи сепак можете да поставите високи облози.
Форматот на коефициенти е по ваш избор: Децимали, дробки, амерички стил, индо стил.

За жал, во обложувањето во живо се случува да имаат и нијанса пониски коефициенти за разлика од останатите обложувалници, но сепак тоа се случува ретко.

Корисничка поддршка на 1XBET

Корисничката поддршка на 1XBET во почетокот претставуваше проблем за корисниците, поради недоволното познавање на Англиски јазик и тоа што на моменти не беа достапни, но во последните години компанијата значително е подобрена во делот на корисничка поддршка. Сега можете да ги контактирате во било кое време преку емаил. Но можете и да ја користите и опцијата за чет во живо за уште побрз одговор. Нивните телефони се исто така достапни 24/7. Сепак според наше искуство мора да напоменеме дека корисничката поддршка можат и да ја подобрат, барем таа што им е на чет во живо. Кога велиме да ја подобрат, мислиме да се подобрат во делот на стручноста и да научат повеќе со цел да ви ги отсранат вашите проблеми.

Емаил:[email protected]
Телефонски број:+44 127 325-69-87
twitter:1xbet_Eng
fb:1xBet.info
instagram:1xbet_en

Бонуси на 1XBET

Бонусите ги има скоро во сите оналјн обложувалници, но многу е важно пред да го земете бонусот да ги прочитате правила и условите за користење. Некои обложувалници нудат и бонус до 1000%, но притоа бараат висок роловер, па за да ги подигнете добиените пари ќе ви треба доста среќа и трпение. Во 1xBet го има и основниот бонус за добредојде кој навистина вреди да го искористите, а подолу ќе добиете и опис за него.

Бонус за добредојде

Имено, тие доделуваат 100% бонус за прва уплата, до 100 евра. За да го добиете бонусот треба да се регистрирате на страната и да уплатите минимум 1 еврo. Вашата уплата ќе се дуплира, и потребно е 5 пати да го вложите вкупниот износ на уплатата и бонусот, на коефициент од 2.00 или повисок за да можете да ги повлечете парите од уплатата и бонусот. Тоа не е толку тешка мисија, па ве совеутуваме да го земете овој бонус. На тој начин вие од старт ќе има дупло повеќе средства за обложување, а тоа не е мала работа.

Пакет бонус за добредојде

Овде во оваа промоција станува збор за пакет бонус за добредојде во вредност од 81.000 МКД и 150 бесплатни спинови. Бонусите се активираат во четири фази и тоа на првите четири депози, а на истиот начин ќе ги добиете и бесплатните вртења. Условите за обложување на бонусот мора да бидат исполнети со обложување на износот на бонусот х35 пати во рок од 7 денови. Во текот на исполнувањето на условите за обложување, влоговите не смеат да бидат поголеми од €5.

Бонус губитнички облози

Доколку сте во одредена лоша серија, а сите обложувачи се случува да имаат таква серија, тогаш 1xBet ќе ви помогне. Тие на своите играчи им нудат бонус доколку влезат во „црна серија“. Доколку остварите 20 губитнички облози по ред и тоа да бидат процесирани како изгубени, тогаш ќе си добиете одреден бонус. Тие облози мора да се уплатени во период од 30 дена со минимален влог од 2 долари или еквивалентна сума на вашата валута. Исто така, облозите треба да бидат со коефициент повисок од 3.

Бонус наречен „Среќен петок“ и „Среќна среда“

Овој вид на бонус важи за сите играчи. Доколку депозирате во петок од 00:00 до 23:59 вие ќе си добиете 100% бонус на вашата уплата, а исто така се квалификувате и за бонус понудата „Среќна среда“ која исто така важи за сите корисници.

Роденденски бонус во 1xBet

Факт е дека 1xBet максимално внимава на своите корисници и тоа се докажува со роденденскиот бонус кој го нуди на сите свои корисници. Тука станува збор за персонализиран бонус лично за вас кој можете да го искористите на денот на вашиот роденден. Вредноста се одредува во зависност од активноста на сметката и нема однапред одредена сума.

Бонус – Фудбал без голови

Овој бонус е наменет исклучиво за играчите кои се уште немаат уплатено облог. Квалификуван облог за оваа промоција е сингл типување пред почетокот на натпреварот. Доколку натпреварот завшри без голови, тогаш вашиот облог се рефундира, но не повеќе од 1.229 МКД.

Останати бонуси од 1XBET

Среќен ден: Со уплаќањето на облог вие добивате тикет кој учествува во наградната игра. Доколку вашиот тикет биде извлечен, вие ќе си добиете 500 промо поени. 

Accumulator of the day: доколку поставите комбинациски облог, има одлична понуда за вас. Со понудата можете да бирате помеѓу најиграните комби облози и ако добиете, добивате 10% на вашата добивка.

Рoденденски бонус: 1XBET ги наградува своите редовни корисници со доделување бонус како роденденски подарок. На вашиот емаил добивате код, кој треба да го внесете во делот Birthday Bonus.

Авансиран облог: Со оваа понуда можете да поставувате облози иако немате средства на вашата сметка. Потребно е да имате барем два непотврдени облози.

Oсигурување на облогот: Ретки се обложувалниците кои нудат осигурување на облогот. Вие можете да го осигурате облогот целосно или делумно.

Промоции во 1xBet

За разлика од другите обложувалници, 1XBET е секогаш во тек со натпреварувањата. Обично за сите големи натпреварувња нудат специјални промоции кои се наменети само за тоа. И да, тоа не важи само за фудбал, туку можете да најдете промоции за кошарка, Лига на шампиони, Формула 1 и многу други. За деталите од овие промоции може да ја посетите нивниот веб сајт и да ја изберете промоцијата која вам најмногу ви се допаѓа и најмногу ви одговара.

Предвремена исплата – Cashout

Порано многу ретки беа обложувалниците кои ја нудеа оваа фунцкија, но сега како што изминува времето е се повеќе застапена. Имено, станува збор за функција која им овозможува на играчите да се откажат од облогот и за тоа да бидат исплатени. На пример, сте изиграле пресврт на натпревар на полувреме со резултат 0-1. Во 70-та минута од натпреварот, резултатот е веќе во ваша корист 2-1. Ако тикетот ви носи 150 евра, обложувалницата ви нуди 135 евра за да се откажете, поточно за да ви го потврди облогот. Ако се согласите, парите ви се исплаќаат веднаш и повеќе не ве засега конечниот исход на тој натпревар, па дури и да замине во погрешна насока.

Во живо

1XBET како солидна обложувалница, има се што ми е потребно на корисниците. Во својата понуда е вклучено и обложувањето во живо за кое може да се каже дека е прилично прегледно и едноставно за користење. Има голем број спортови и понуди, дури и за помалку популарни настани, со високи коефициени, и пренос во живо. Дизајнот изгледа супер со графички прикажана статистика.

1xBet

Пренос во живо имате секогаш за најпознатите фудбалски лиги како Англиска премиер лига, Шпанска, Германска бундес Лига, Италијанска серија А и Б, Француска лига, Австриска Бундес Лига, Шкотска, Холандска, Руска и мн други. За да го следите преносот во живо потребно е да кликнете на натпреварот и потоа на копчето Video, а со опцијата Multi View, на 1XBET можете да гледате и до 4 натпревари во живо.

Статистика за натпреварот во живо

За љубителите на обложувањето во живо е многу важна моменталнта статистика за натпреварот на кој би се обложиле. Во 1xBet ќе најдете комплетни информации за вашиот настан. Шутови кон голот, корнери, картони, фаули и слично. Освен тоа тука се информациите за температурата, времето, ветерот кој често знаат да бидат од голема корист.

1xBet

2D и 3D визуелизација

Уште една корисна опција во оваа обложувалница е визуелизацијата. На овој начин вие сте во тек со натпреварот, односно знаете што се случува. Ова може да биде доста корисно бидејќи ви дава реална слика за дуелот иако не го гледате во живо. Најчесто во другите обложувалници визуелизацијата е 2D, но 1xBet е понапред во тој поглед и веќе ја претстави 3D верзијата на оваа опција.

Пренос на натпревар во живо – Live Stream

Многу е важно за обложувачите да го гледаат натпреварот во живо, особено ако се обложуваат во живо. Со следењето на натпреварот, јасно се добива слика за тоа кој има повеќе посед, кој напаѓа повеќе и се воочуваат многу други такви детали. Оваа опција не е достапна во многу обложувалници, но за среќа, 1XBET ја има. Можеби понудата за следење натпревари во живо не е кој знае колку голема, но сепак покрива одреден дел на натпревари без разлика дали е во прашање фудбал, ракомет или друг спорт.

Мобилно обложување на 1XBET

Со мобилната апликација на 1XBET се е поедноставно. Имаат избор на настани во живо, коефициентите се ажурираат во реално време во зависност од моменталниот резултат. Апликацијата овозможува брз и лесен пристап до сите спортови, а понудата е исто така добра како и преку компјутер.

1xbet

Апликацијата е достапна за iPhone, iPod, Windows и Android уреди. Нуди спортско обложување, повисоки коефициенти за најпопуларните настани, уплата/исплата, брз пристап до вашата историја на обложување.

Како да се регистрирам на 1xBet?

Регистрацијата на овој сајт нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а тоа подразбира дека е лесен процес кој се завршува за исклучително кратко време. Тука ги имате сите опции како да изврште 1xBet регистрација.

Како да се регистрирам на 1xBet?

Постојат 4 начини како можете да се регистрирате на 1xBet во МКД.

Потребно е да имате интернет конекција, компјутер или мобилен телефон.

Одберете го начинот за регистрација во оваа обложувалница што најмногу ви одговара. Пред да ја извршите регистрација, прочитајте ја рецензијата за 1xBet за да дознаете кои бонуси за кладење ги нуди, како и кои се предностите и недостатоците на оваа обложувалница.

Регистрација со 1 клик на 1xBet обложувалница

Овој вид на регистрација е наједноставен и се што треба да направите е да го кликнете копчето РЕГИСТРАЦИЈА, а веднаш потоа ќе ви се отвори нов прозорец со вашето корисничко име и пасворд.

1xbet регистрација со 1 клик
Регистрација 1XBET – 1 клик

Регистрација на 1xBet по телефон

Со овој начин вие го регистрирате вашиот телефонски број каде што ќе ви пристигнат преку СМС порака вашите податоци, односно корисничкото име и пасворд. Во полето Confirmation code го внесувате вашиот код кој го добивте по пат на СМС и регистрацијата е комплетирана.

1xbet регистрација по телефон
Регистрација 1XBET – преку телефон

Регистрација на 1xBet по е-маил

Ова можеби е најсложениот тип на регистрација. Треба да внесете точни податоци, корисничко име и лозинка. Системот за регистрација ќе ви испрати пораката на е-маил со линк за потврда да го потврдите вашиот акаунт. Линкот за потврда е активен одреден временски период и доколку не ја извршите потврдата вашиот акаунт може да биде блокиран.

1xbet регистрација по е-маил
Регистрација 1XBET – по е-маил

Регистрација преку социјални мрежи

Исто така постои и опција за регистрација на нов профил во 1xBet и тоа преку профилот на социјалните мрежи. Практично, избирате која социјална мрежа ја сакате од долунаведените, се логирате на таа мрежа и добивате сметка на 1xBet. Најкористените социјални мрежи во МКД не се понудени. Искрено, овој начин ние лично не го препорачуваме, поради тоа што подоцна знае да биде побарана верификација и дополнително комплицирање на процесот.

регистрација преку социјални мрежи
Регистрација 1XBET – социјални мрежи

Најчесто поставувани прашања за 1xBet обложувалница (FAQ)

Како да ја верификувам мојата сметка во 1xBet?

Обично верификација во 1xBet не е потребна, па вие може да депозирате и повлекувате средства без да испаќате лични документи или сметки од дома. Сепак не е исклучена можноста да ви биде тоа побарано, бидејќи 1xBet го задржува правото во било кој момент да ви побара документи за верификација и да ја потврди точноста на вашите податоци. Доколку се случи тоа, ќе добиете насоки каде да ги испратите вашите документи и најчесто процесот завршува за само неколку часа.

Како да направам уплата во 1xBet?

Уплатата на средства во 1xBet е овозможена на 40 начини. Секако како најприфатлив е депозитот од кредитна или дебитна картичка. Избирате опција од МОЈА СМЕТКА à УПЛАТА НА СРЕДСТВА и потоа избирате банкарски картички. Внесувате сума која сакате да биде депозирана (минимално 1 евро) и потоа ви се отвора нов прозорец каде што го избирате типот на вашата картичка (Виса, Мастер, Маестро и сл). Ги внесувате предните 16 цифри од вашата картичка, датумот на истек и задните три бојки во полето Security Code. Кликнувате потврди и почекувате неколку секунди додека се процесира вашата трансакција.

Како да направам исплата на 1xBet?

Исплатата на 1xBet e исто така лесна и прилично брза за процесирање. Наместо да изберете уплата на средства избирате исплата. Потоа внесувате сума за повлекување и потврдувате. Најчесто начинот за исплата треба да биде ист како и начинот за уплата.

Каков бонус нуди 1xBet за корисниците од Р. Македонија?

Добредојде бонус
За почеток добивате 100% до 6000 денари на вашата прва уплата. Пример, правите депозит од 3000 денари и добивате уште 3000 денари гратис, односно на сметката ќе имате 6000 денари за играње.

Среќен петок
Среќен петок понудата е една од подобрите на пазарот. Сите што ќе уплатата средства во петок добиваат уште 100% без разлика дали тоа е втор,трет или четврт депозит.

Среќна среда
Сите што ќе учествуваат во понудата Среќен петок, добиваат шанса и за понудата Среќна среда која исто така нуди 100% бонус до 100 евра на вашиот депозит.

Ова се екстра понуди за сите нови играчи кои се сметаат за професионалци и се стремат да остварат нови добивки.

Како да гледам фудбал во живо на 1xBet?

Ретки се обложувалнциите кои вршат преноси во живо на натпреварите, а да бидеме искрени нема ништо подобро од тоа изиграниот натпревар да го гледате и во живо. Обложувалницата на 1xBet ви го овозможува тоа задоволство и имате можност да следите огромен број на натпревари без разлика на рангот на лигата и слично. Нивната понуда е на завидно ниво, па доколку сте љубители на натпревари во живо тогаш ова е вистински избор за вас. Се што треба да направите е депозит, а пота оваа функција ви станува достапна.

Заклучок за 1XBET

Генерално 1XBET има многу импресивен спектар на услуги, и со тоа што компанијата е сопственик на повеќе од 1.000 обложувалници и работи низ целиот свет доволно е да се чувствувате безбедни. 1XBET е супериорна во бројот на спортови и понуди, како и конкурентните коефициенти кои ги нуди. Оваа обложувалница дефинитивно ќе ги задоволи и потребите и на најспецифичните играчи ширум светот.

Уплатата и исплатата функционираат беспрекорно, а во зависност од банката, вашата исплата може да се процесира за исклучително краток можен рок од неколку часа.

Промотивните понуди се можеби на врвот, подобри од било која друга обложувалница. Навигацијата низ страната во почетокот е потешка, сепак оваа обложувалница е на високо место поради останатите бројни опции и функции.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за 1xBet казино на Casinobonus.mk