• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.2

Резиме

 • Многу безбедна обложувалница
 • Лесна за навигација
 • Ограничена покриеност на спортови
 • Одлична корисничка поддршка
 • Бројни промоции
Sending
User Review
4 (1 vote)

Општо

Unibet се многу поголема обложувалница отколку што мислите, всушност се една од најголемите обложувалници во Европа. Основана во 1997 година, обложувалницата има над 10 милиони корисници, во преку 100 држави низ светот. Имаат се што е потребно за корисниците, со многу понуди, Live streaming, обложување во живо, мобилна апликација и одлични промоции.

Доверба

Unibet е еден од првите скандинавски обложувалници кои дозволиле играчи од други земји да станат нивни корисници. Секогаш имале одлична репутација. Претходно, играчите од Шведска и Норвешка биле нивното мнозинство на корисници, но со својата SSL технологија за енкрипција, обложувалницата успеала да ги привлече и играчите од другите евроспки држави. Сертификатот eCogra кој го имаат, ги прави веродостојни и оние кои се обложуваат на големи пари ја сметаат Unibet за многу безбедна.

Вебстрана

Вебстраната на Unibet има импресивен изглед, генерално, може да се каже дека размислувале за потребите на корисникот, а не само на тоа како да заработат пари.

Првото нешто што ќе забележите на почетната страна е колку се јасни опциите на менито, во однос на големина на фонт и јасност на текстот. На страната имате листа од сите спортови кои ги нуди. Десната страна не е исполнета со упадливи понуди како што гледаме кај многу други обложувалници. Наместо тоа се прикажани претстојните настани во живо за кои ќе има пренос. На почетната страница навистина не е преполна, што може да ви заштеди многу време.

Функција обложување во живо е подеднакво лесна за пристапување, и сето ова поради дизајнот на страната, многу информации поделени по менија. Треба да ги пофалиме Unibet за својот интерфејс и многу други обложувалници треба да го користат нивниот пример.

Покриеност

Ова е една од најдобрите карактеристики на Unibet. Очекувајте дека ќе ги најдете сите стандардни настани за обложување, од трки до фудбал. Спортови како:

 • американски фудбал,
 • бејзбол,
 • кошарка,
 • бокс и борење (вклучувајќи UFC / МЛД),
 • шах,
 • крикет,
 • велосипедизам,
 • пикадо,
 • фудбал,
 • мал фудбал,
 • голф,
 • трки на кучиња,
 • ракомет,
 • трки на коњи,
 • хокеј на мраз,
 • моторни трки (F1, мотоцикли и други),
 • нетболот,
 • Олимписките игри,
 • рагби (унија и лига),
 • снукер,
 • тенис,
 • ватерполо,
 • зимски спортови,
 • одбојка,
 • пловење и многу други.

Unibet Има и казино и покер. Двете се засебни вебстрани, кои се дел од истиот бренд, па можно е корисниците да ја користат истата сметка за сите страни на Unibet. Ова им овозможува на корисниците да ги испробаат сите најразлични игри, и да освојат дополнителни пари.

Понуда

Фудбалот, сепак, е најистакнат, со голем број на натпревари од целиот свет и голем број на понуди. Засега, е најголемиот и најважниот пазар на оваа страна, со стотици понуди достапни во денот, и огромен дел од нивните корисници најчесто се обложуваат на фудбалските натпревари. За фудбал можете да најдете прекu 30.000 разни понуди, за секоја голема лига. 
Со оглед дека Unibet не е англиска обложувалница како повеќето, нивните понуди за коњи на трки не се баш добро развиени, и немате многу понуди, но нудат подобри опции за обложување на кошарка, хокеј на мраз и ракомет, кко и детална покриеност на другите спортови како амерички фудбал, голф, тенис, пикадо и снукер.

Има и понуди за обложување на поголеми светски настани од политика, награди и телевизиски шоуа.

Коефициенти

Освен големиот избор на понуди, Unibet имаат и супер коефициенти, особено за популарните спортови и настани.Големите Европски лиги, имаат најниски провизии на Unibet. Освен тоа често имаат и промоции за зголемени коефициенти, па препорачливо е да ја проверувате секцијата за промоции пред да поставите облог.

Коефициентите се прикажани во ецимали, но лесно може да се променат во дробки или амерички формат.

Уплата на средства

На Unibet можете да извршите уплата во повеќе валути: Англиска фунта, Евро, Данска круна, Норвешка круна, Шведска круна, Швајцарски франк, Полски злоти и други. Имајте во предвид дека валутата која ќе ја изберете во моментот на регистрација, е валутата која ќе ја користите за уплата, и не можете да ја промените.

Минималниот и максималниот износ на уплата можете да ги видете во моментот кога сакате да направите уплата со одреден метод. За кредитни и дебитни картички, Skrill, Neteller и др. Минималниот износ на уплата е 5 фунти а максималниот 10.000 фунти. За уплата преку банка нема максимален и минимален лимит. So Unibet можете да извршите уплата и преку телефон. Сите услуги се бесплатни.

Исплата на средства

На Unibet можете да извршите уплата и исплата во повеќе валути: Англиска фунта, Евро, Данска круна, Норвешка круна, Шведска круна, Швајцарски франк, Полски злоти и други. Имајте во предвид дека валутата која ќе ја изберете во моментот на регистрација, е валутата која ќе ја користите за исплата, и не можете да ја промените.

За исплата на средства се користи истиот метод што сте го избрале и за уплата на средствата, или алтернатива ви се банкарски трансфер, Neteller и Skrill. МИнималниот и максималниот износ за исплата варираат, минималниот најчесто е 15 фунти (10 фунти за Skrill и neteller), а максимален од 50.000 фунти за кредитните картички, 1.000 фунти за Skrill и Neteller и неограничено за преку банка.

Корисничка поддршка

Unibet се едни од лидерите во индустријата, па секогаш се во тек, па така, можете да ги најдете на Faceboo, Twitter или Youtube. Доколку имате проблем, овие се најдобрите начини на кои можете да ги исконтактирате, бидејќи сакаат останатите да видат дека тие им помагаат и се тука за своите корсници. Тимот е љубезен, пријателски настроен и секако секогаш од помош. Други начини за да ги конатктирате се преку чет во живо, каде добивате одговор веднаш. Преку емаил- одговор добивате за неколку часа, секако преку телефон, на некој од јазиците на кои е преведена страната.

телефон:
(бесплатен)
0808 1686635
телефон:
(интернационален)
0044 (0) 203 725 3789
емаил:[email protected]
Twitter:@Unibet

Unibet Бонус

Понудата за новите корисници е облог без ризик до максимум 30 фунти. Не е една од најдобрите бонус понуди, но ви овозможува да ја пробате оваа обложувалница, без да морате да уплаќате премногу пари.

Регистрирајте се и уплатете минимум 10 фунти, поставете облог со вашиот износ кој сте го уплатиле и доколку изгубите, Unibet ќе ви додели бесплатен облог со сума иста како вашата уплата. За да може да го подигнете потребно е да го изиграте 3 пати.

Можете да изберете да се регистрирате и на казиното на Unibet каде ќе добиете 100 бонус до 200 фунти. За разлика од другите обложувалници, каде секој бонус може да се користи одделно, само за спортско обложување или казино, на Unibet можете да се регистрирате на казиното, да добиете бонус и истиот можете да го користите за спортско обложување.

Оваа понуда е подобра од нивниот бонус во спортската обложувалница. Регистрирајте се на казиното, уплатете минимум 10 фунти ид обијте бонус. За да можете да го подигнете, потребно е да се изигра 25 пати во казиното или 35 пати за спортско обложување, на коефициент не помал од 1.40.

Во живо

Секоја обложувалница која сака да биде меѓу најдобрите, мора да нуди и одлична опција за обложување во живо. Unibet се едни од нив.

Iмаат голем избор односно преку 120.000 настани во живо на кои можете да се обложувате, а околу 30.000 од нив имаат и пренос во живо.

Интерфејсот на оваа опција е одличен и овозможува илјадници настани во живо да бидат прикажана на едно место. Понудите се поделени по време во централната колона и по спорт во колоната на левата страна. Со ова, многу е лесно да го најдете тоа што го барате.

Дополнително, Unibet за своите корисници нуди и статистика, резултати во живо, како и блог со мислења на експерти.

Мобилната верзија на обложувалницата во живо е исто така одлична, и функционира на истиот принцип како и на вебстраната.

Unibet пренесуваат во живо околу 30.000 настани годишно, што е една од причините зошто треба да ви е една од омилените обложувалници. Услугата за пренос во живо е врвна. Корисниците можат да видат кои настани ќе бидат пренесувани во живо една недела однапред. Многу обложувалници не го објавуваат својот распоред однапред, додека на овој начин можете да си планирате што ќе гледате.

Штом ќе го погледнете распоредот, ќе бидете воодушевени од спортовите кои се понудени, од фудбал, тенис, снукер, хокеј на мраз, пикадо, одбојка, кошарка и мн други. Дури и кога се работи за фудбал, пренесуваат врвни настани.

Live streaming опцијата е достапна и на мобилната апликација. Преносот изгледа одлично и брзо се вчитува, и овозможува да се обложувате истовремено додека гледате.

Мобилно обложување

На прв поглед апликацијата не изглда ништо поразлично од останатите, но што почнете да ја користите, ќе ја забележите разликата.

Апликацијата не е премногу натрупана, што значи ги нема оние светкави функции поради кои најчесто ги блокираат апликациите. Штом се вчита веднаш ви се прикажани понудите, обложувањето во живо и функцијата за пренос во живо. Сите менија се логично поставени, со најпопуларните настани на врвот и под нив најпопуларните понуди. 

Unibet имаат одделни апликации за казино и покер, како и посебна апликација за трки со коњи. Со тоа што ги имаат одделено нивните производи во различни апликации, ви ги овозможуваат најдобрите функции на апликацијата за спортско обложување, и најдобрите функции на апликацијата за казино без да го загрозат целокупниот интегритет.

Заклучок за Unibet обложувалница

Unibet можеби го нема најширокиот спектар на спортови, но има многу други предности. Со одлична корисничка поддршка, бројни промоции, покер соби и бројни понуди, Unibet се истакнува од останатите обложувалници. Исто така е многу безбедна обложувалница, и лесна за навигација.

Со причина Unibet се секогаш меѓу најдобрите обложувалници, и сето тоа го оправдуваат.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Unibet казино на Casinobonus.mk