Тикет на денот (четврток 23.08.2018)

тикет на денот

Денес на менито ги имаме натпреварите од квалификациите за Лига Европа. Ние издвоивме два дуели и решивме да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Дуделанж – Клуж – 2 @ 2.10 во Coinbet24

Дуделанж оствари голем успех со самото стигнување до оваа фаза од натпреварувањето. Малку е чудно за клуб од Луксембург да оствари ваков успех, но ете се случи. Клуж има поквалитетен состав и сметаме дека нема да дозволи да биде декласиран од Дуделанж.

Регистрирај се на Coinbet24

Ренџерс – Уфа – 1/1 @ 2.50 во Bet365

Ренџерс како да се „прероди“ откако на чело на клубот застана Стивен Џерард. Тие не се поразени уште од 29.04, а веруваме дека нема да бидат ниту вечерва. Амбициите им се големи и сигурно ќе се борат до последен здив. Од друга страна Уфа нема со што да се пофали, па нема ни што да очекува од овој дуел.

Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*