• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.3

Резиме

Одлична мобилна апликација Интересни бонус промоции Лесна за користење Голема понуда за обложување

Sending
User Review
3.13 (8 votes)

Општо

Meridianbet е основана во 2007 година во сопственост на Meridian Gaming Ltd и е лиценцирана во Малта. За да биде се комплетно, тие имаат сертификат од Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство. Во оваа обложувалница, корисниците можат да користат спортско обложување и казино. Подолу во неколку реченици ќе ви претставиме една целосна слика за оваа обложувалница.

Веб страна

Генерално веб страните на сите обложувалници се исти по структура, односно од левата страна ја имате листата на спортови и централниот дел каде што се претставени натпреварите во живо. Meridianbet во тој поглед е малку поразлична и има оригинален распоред кој ја зафаќа цела страна. Со клик на менито од Спортско кладење ќе ви се отвори понудата од широкиот спектар на натпревари кои ги нуди оваа обложувалница. Делот на Live Betting е резервиран за сите спортски случувања во живо, а менито насловено како онлајн казино ќе ви понуди разновидни казино игри кои нудат многу возбуда и забава.

Навигација и јазици

Тоа што веб страната им е поразлична од другите, кај корисниците предизвикува чувство на задоволство додека пребарувате одреден натпревар во оваа обложувалница. Лесна е за навигација и тоа што го барате ќе го најдете побрзо отколку што мислите. Во поглед на јазиците, оваа обложувалница располага со Англиски и Српски јазик.

Покриеност

Покриеноста во обложувалницата на Meridianbet е иста како и кај најголемите и најпознатите светски онлајн обложувалници. Да бидеме реални, тука може да се обложите на настан од буквално секој спорт кој што ќе ви падне на памет. Понудата им е одлична и навистина богата.

Понуда

Како што погоре напишавме, мени лентата ги содржи сите спортови за обложување. Покрај главните, фудбал, тенис, кошарка, хокеј, може да најдете и скијање, пинг понг, бокс и уште многу други. Како што може да заклучиме од нашето искуство, нема голема можност за обложување на настани од Блискиот Исток и Азија, а фокусот им е ставен на Европа.

При избор на натпревар, тука ќе ги најдете најпознатите знаци 1 х 2, над/под, полувреме/крај и сите други познати игри. Во поглед на другите онлајн обложувалници, Меридиан е нијанса послаба во понудата, но сепак тоа веруваме дека не ви значи многу.

Коефициенти

Коефициентие можат да бидат пресуден дел при изборот на онлајн обложувалница. Meridianbet има солидни коефициенти и може да кажеме дека добро се носи со останатите светски онлајн обложувалници.
Заклучивме дека коефициентите им се пониски за помалку познатите спортови, како што се голф, биљард и скијање.

Уплата

Доколку одличите да се регистрирате на сајтот на Meridianbet вие многу лесно и безбедно ќе ја направите и вашата уплата. Постојат неколку методи за уплата на средства и тоа:

 • Mastercard
 • Maestro
 • Diners Club
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafecard
 • Neteller
 • Clickandbuy
 • Ukash
 • Bank transfer

Исплата

Што се однесува до најважниот дел, односно исплатата на средства, со сигурност тврдиме дека на лесен, брз и безбеден начин парите ќе стигнат до вас. Исто како и за уплатата, може да ги користите за исплата кредитните и дебитните картички, Skrill, Neteller и банкарскиот трансфер. Провизија најчесто нема, или пак доколку ја има таа е минимална.

Корисничка поддршка

Доколку ви затреба било каква помош, на располагање ви стои корисничката поддршка на Меридианбет. Со нив може да остварите контакт преку најпознатите апликации за комуникација.

Е-Mail[email protected]
Telephone+356 2131 9493
Поддршка за корисници[email protected]
Viber+356 77711229

Бонус и промоции во Меридианбет обложувалница

Обложувалницата на Meridianbet има богата програма кога станува збор за бонусите и промоциите. Тука може да најдете различни видови бонуси, но и многу други промоции како кешбек итн.

Бонус за добредојде

Како и во најдобрите онлајн обложувалници, така и во Meridianbet може да добиете бонус за добредојде. Висината на овој бонус е 100% до 300 евра, а самото име кажува дека е наменет за нови корисници или за корисници кои досега не направиле депозит.

Понеделнички кешбек

Откако ќе измине викендот, Meridianbet за сите корисници нуди 10% до 100 евра кешбек. Кешбек бонусот може да го изиграте за спортско обложување и овој вид на бонус може да се добие само еднаш неделно. Ова е одлична можност, поточно Meridianbet знае да ја награди вашата лојалност.

Акомулатор бонус

Овој вид бонус е наменет за тикети со повеќе натпревари. Колку што повеќе натпревари играте, толку е поголем овој бонус, а максималниот процент е 150.

Повраток на средства

Доколку изиграте тикет со најмалку 5 натпревари и поединечна квота од 1.35 вие сте квалификувани за кешбек бонусот до х50 пати од уплатата во завиност од тоа колку натпревари сте изиграле на тикетот. Треба да имате промашено само еден натпревар, а погодениот коефициент да ви е поголем од 34. Во зависност од погодениот коефициент вие добивате повраток на влогот најмногу до 50 пати.

Обложување во живо

Обложувањето во живо им е на ниво исто како од светските онлајн обложувалнции. Таму може да најдете натпревари од многу спортови и лига, а исто така имате широка понуда на знаци за играње. Освен тоа, натпреварот и статистиката може да ги следите преку современата графичка анимација која ја нуди сајтот, а на тој начин ќе бидете во тек со натпреварот и полесно ќе остварите добивка.

Мобилна апликација

Мобилната апликација на Meridianbet е на екстра високо ниво. Најмногу што им се допаѓа на играчите е тоа што апликацијата можат да си ја уредат по нивни вкус. На овој начин вам ви е достапна обложувалницата каде и да сте. Апликацијата работи на најпознатите платформи, односно Android и iOS.

Заклучок за Meridianbet обложувалница

Доколку барате лесно и едноставно обложување, се разбира со солидни коефициенти и брза и наверемена исплата, тогаш Меридианбет е вистинското место за вас.