специјал тикет
Копа Америка 2019

Специјал тикет за натпреварот Бразил – Перу

Денес од 22:00 е закажано финалето во Копа Америка каде што силата ќе ја мерат селекциите на Бразил и Перу. Бразил сосема заслужено се најде во финалето, бидејќи од самиот почеток беше најголем фаворит за […]

Brazil - Peru
Копа Америка 2019

Копа Америка: Бразил – Перу, домаќинот по петти трофеј на домашен терен, Перу по слава и историја

Стигнавме до големото финале на Копа Америка. На Маракана во Рио ќе играат Бразил – Перу, неочекувано финале според многумина, но секако меч против две екипи кои заслужено стигнаа до тука. Домаќинот е фаворит, а […]

копа америка
Копа Америка 2019

Копа Америка е пред самиот крај, а ова се останатите квоти!

Најголемиот фудбалски турнир во Јужна Африка влегува во својата завршница, односно ни останаа за гледање уште финалниот натпревар и натпреварот за трето место. Како и во секој турнир, така и во овој на крајот се […]

Копа Америка 2019

Дерби на денот: Кој ќе оди во големото финале?

Вториот полуфинален натпревар од Копа Америка ќе се игра помеѓу Чиле и Перу и слободно може да кажеме дека ниту едните, ниту другите ги очекувавме овде. Овој натпревар е закажан за вечер во 02:30 после […]

специјал тикет
Копа Америка 2019

„Луд специјал“ тикет за натпреварот Бразил – Аргентина – коефициент 81

Вечер после полноќ во 02:30 во рамките на ½ финалето од Копа Америка ќе се сретнат селекциите на Бразил и Аргентина. Бразил го видовме во одлично издание во групната фаза на овој турнир, а во […]

Brazil vs Argentina
Копа Америка 2019

Копа Америка: Бразил – Аргентина, финале пред финалето во Јужна Америка

Бразил – Аргентина, финале пред финалето на Копа Америка. Многумина посакуваа да ги видат овие две екипи во големото финале, но тоа не е можно откако доцна во ноќта помеѓу вторник и среда тие ќе […]

Копа Америка 2019

Дерби на денот: Дали Уругвај ќе ја оправда улогата на фаворит?

Познати ни се трите екипи кои успеаа да стигнат до ½ финале, а вечерашниот дуел помеѓу Уругвај и Перу ќе ни го донесе и последниот полуфиналист. Уругвај: Фантастична игра во првата фаза! Сигурно е дека […]

Копа Америка 2019

Дерби на денот: Дали „Гаучосите“ повторно ќе ја разочараат нацијата?

Вечер во 21:00 е закажан вториот ¼ финален натпревар од Копа Америка во кој силата ќе а мерат селекциите на Венецуела и Аргентина. Венецуела: И ова е голем успех! Кога се ќе се собере и […]

Копа Америка 2019

Дерби на денот: Домаќинот е сигурен за во 1/2 финале!?

Вечер после полноќ не очекува и првиот натпревар од ¼ финалето на Копа Америка каде што силата ќе ја мерат селекцитие на Бразил и Паргвај. Бразил: Примарната цел е остварена! Мора да се признае дека […]

Копа Америка 2019

Копа Америка влегува во нокаут фаза, а ова се квотите за титула!

Групната фаза на 46-то издание од Копа Америка заврши, а сега следи нокаут фазата, односно ¼ финалето од овој турнир. Во ¼ финалето стигнаа двете првопласирани селекции од секоја група и двете најдобро третопласирани репрезентации. […]