• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.6

Резиме

 • Високи коефициенти
 • Одличен дизајн и брз веб сајт
 • Мала понуда за обложување
 • Малку методи за уплата и исплата

Општо

Efbet обложувалница е првиот лиценциран букмекер на територијата на Бугарија. Сепак, тие се користени од страна на многу обложувачи шриум Европа, бидејќи имаат одлично коефициенти за фудбал, тенис, кошарка и одбојка. Efbet исто така нуди екстра обложување во живо, како и првилечни бонус понуди и промоции.

Веб страна

Веб страните на сите онлајн обложувалници се слични по дизајнот, но овде имаме нешто подобрено и напреднато. Веб сајтот им е доста брз, а тоа допринесува за играчите да бидат задоволни. Од левата страна на овој сајт е понудата за обложување. Централниот дел е резервиран за обложувањето во живо, додека горниот дел е мени барот каде имате опции да изберете што сакате да играте, спортско обложување, казино итн. Десната страна е резервирана за интерни реклами.

Навигација и јазици

Сајтот е многу едноставен за навигација. Откако ќе влезете, вие многу лесно можете да го најдете посакуваниот спорт и посакуваната игра. Што се однесува до јазиците, оваа обложувалница има достапни неколку јазици и тоа Бугарски, Турски, Албански, Грчки и Романски.

Покриеност

Обложувалницата на Efbet има одлична покриеност на скоро сите спортови. Искрено, не се помеѓу најдобрите, но сепак имаат доволно голем избор на спортови и веруваме дека доколку станете дел од нив нема да имате проблем со обложвуањето на посакуваниот спорт.

Понуда

Искрено, Efbet е обложувалница наменета за класични кладилничари. Кај нив немате многу опции  за играње како што е случај во другите обложувалници. Овде имате 145 знаци за екстра лигите вклучувајќи ги конечен исход, двојна шанса, азиски хендикеп, вкупно голови итн. Доколку вие сте обложувач кој сака малку поширок спектар на типови, тогаш Efbet нема да ви се допадне.

Коефициенти во Efbet

Коефициентите се еден од најбитните елементи за избор на онлајн обложувалница. Efbet може да се пофали со одлични вредности, а имало случаеви и кога биле помеѓу најдобрите 3 обложувалници со коефициенти. Особено ова се однесува за најпознатите спортови како што се фудбал, кошарка, одбојка и слично.

Уплата во Efbet

Уплатата можете да ја направите на неколку различни начини и што е најважно немате провизија за тоа. Минималниот депозит е 5 евра, а методите за уплата се:

 • Кредитни картички – Visa, Master, Maestro
 • Дебитни картички – Visa, Master, Maestro
 • Skrill
 • Neteller

Исплата во Efbet

Како и во сите обложувалници, така и во Efbet исплатата се врши на истиот начин како и уплатата. Минималната сума за повлекување е 15 евра, а методите за исплата се:

 • Кредитни картички – Visa, Master, Maestro
 • Дебитни картички – Visa, Master, Maestro
 • Skrill
 • Neteller

Корисничка поддршка во Efbet обложувалница

Корисничката поддршка на Efbet им е на највисоко ниво. Располагаат со 24/7 Live Support, а тоа е метод кој го користат и најголемите онлајн обложувалница. Освен тоа, тие се многу љубезни и стручни, па доколку имате проблем ќе ви го решат на најбрз можен начин.

Бонус и промоции во Efbet

Бонусот е главно „оружје“ на сите обложувланици за привлекување на нови корисници, бидејќи на тој начин вие ја зголемувате шансата за добивка, а притоа го минимизирате вашиот ризик.

Efbet не располага со кој знае какви бонуси, но сепак тие се доволни за да ве привлечат да станете дел од нивната „фамилија“.

Бонус за добредојде

Ова е основен тип на бонус кој го нудат повеќето обложувалници. Вие за почеток како нов корисник добивате бонус од 100% до 100 евра на вашата прва уплата. Се што треба да направите е да се регистирате и да го направите вашиот прв депозит.

Reload бонус

Ова е вид на бонус кој треба да го добиете како покана од тимот на Efbet. Со самото регистрирање и активност вие станува потенцијален добитник на овој вид на бонус.

Обложување во живо

Обложувањето во живо им е прилично сиромашно. Ги имаат само основните типови за обложување како што се конечен исход, вкупно голови, следен гол, полувреме/крај и слично. И како што погоре кажавме, овде ќе уживаат обложувачите кои сакаат класика. Исто така за корисниците е овозможен и пренос, па така корисниците може да ги гледаат поголемиот дел од натпреварите во живо.

Мобилно обложување

Дизајнерите на мобилната верзија од Efbet биле навистина креативни. Тие ја направиле мобиланта верзија да биде едноставна, брза и функционална исто како и десктоп верзијата. Ова придонесува за флексбилноста, па така вие можете да се обложувате преку вашиот мобилен телефон каде и  да сте и без поголеми потешкотии.

Заклучок за Efbet обложувалница

Откако ја испробавме оваа обложувалница, дефинитивно сфативме дека кладилничарите кои сакаат класика ќе уживаат во неа. Работи брзо и беспрекорно, а добивката ја добивате за само неколку дена.