Тикет на денот (четврток, 25.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата за денес е доста слаба, но четвртокот е таков ден кога нема европски купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Антверп – Ројал Унион – 0-2 @ 1.90 во Mozzart

Антверп нема да ја одбрани титулата во Жупиле лига, но далеку од тоа дека нема за што да играат до крајот на сезоната. Во Белгија повторно е голема борбата за шампионскиот пехар, а сега се во игра четири тима. Домаќините се на 5-та позиција со 5 бода помалку од Генк, но и натпревар помалку, па со евентуална победа би стигнале на 2 бода од позицијата која води во конференциската лига. Ројал Унион пак игра многу лошо откако се подели лигата и на четирите натпревари запишаа исто толку и порази. Ние овде очекуваме неефикасен дуел и типуваме 0-2 гола со квота 1.90 во Mozzart.

Го Ахед – Фејнорд – ГГ3+ @ 1.95 во 22Bet

Се ближи крајот во холандската Ередивизија и ќе се играат уште четири кола. Фејнорд веќе го освои купот на Холандија, а во лигата ќе останат на втората позиција бидејќи ПСВ има солидна предност на првото место. Нивниот противник, екипата на Го Ахед е тим кој го зазема 8-то место и скоро извесно е дека ќе играат во плеј оф. Овде решивме ние да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 1.95 во 22Bet.

Халмштад – Хамарби – 2 @ 1.90 во Bet365

Новата сезона во Шведска само што започна, а Малме повторно има максимален број на бодови. Овие два тима започнаа со половичен учинок, поточно запишаа по две победи и два порази и имаат по шест бода, па се наоѓаат на средината на табелата. Халмштад постигна само два погодоци, додека нешто поефикасен е тимот на Хамарби со 7 постигнати погодоци. На овој натпревар, екипата на Хамарби е фаворит и типуваме 2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*