• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.2

Резиме

 • Една од најдобрите обложувалници
 • Најдобра веб страна
 • Одлична покриеност и понуда
 • Нешто послаби коефициенти
Sending
User Review
3 (1 vote)

Општо

Bwin е добро позната онјалн обложувалница, и е спонзор на европските фудбалски клубови Милан, Реал Мадрид и Баерн Минхен. Нудат голем број на различни спортови и понуди, што ја прави страната број еден во спортско обложување. Компанијата е регистрирана на Гибралтар, има лиценца од Комисијата за обложување на Велика Британија и е корпорација која котира на Лондонската берза.

Bwin започнала со работа во 1999 година, а од 2016 година сопственик на Bwin е GVC Holdings, но сепак брендот и репутацијата не се промениле.

Доверба

Bwin има добра репутација и е позната по фер и транспарентен начин на водење бизнис. Имаат голема понуда на спортски настани и се познати по нивната брза исплата на добивки и високи коефициенти. Лиценците кои ги поседува, како и спонзорствата на едни од најпознатте европски фудбалски клубови, се нешто што што ги прави најдоверлива онајн обложувалница на пазарот.

Вебстрана

Ова е можеби најзначајната карактеристика на Bwin. Нивната страна е дизајнирана да може секој да ја користи. Без разлика дали сте почетник или експерт за онлајн обложување, на страната на Bwin се што ви е потребно ви е на дофат. Навигацијата е многу лесна и поставувањето облози не може да биде поедноставно. Исто така, можете да ги прегледувате last minute облозите, најбараните облози, резултати, како и календар на настани. Голема предност е што за некои спортови нуди обложување до три месеци пред почетокот на настанот.

Страната на Bwin е преведена на 23 јазици, што ја прави атрактивна за оние кои не ги познаваат светски користените јазици.

Една од врвните карактеристики е тоа што можете да ја персонализирате, односно да ги означите вашите омилени понуди. Тоа заштедува време, особено поради големата понуда на Bwin. Наша препорака е да ги додадетет вашите омилени лиги или држави во делот “favourites”. Така ќе имате брз и лесен пристап до овие понуди во иднина.

Bwin, исто така, имаат атрактивна, најсовремена мобилна апликација, како и упатство за поставување облози за новите играчи. Ова значи дека можете да го користите, без разлика каде сте, се додека имате интернет конекција на вашиот телефон.

bwin

Покриеност

Bwin не само што е спортска обложувалница, исто така има казино игри и покер. Во спортската обложувалница ќе најдете повеќе од 90 спортови на кои можете да се обложувате и огромен број на дневни понуди, со што ја надминува било која друга онлајн обложувалница.

Казиното на Bwin ви нуди различни игри како што се: рулет, блекџек, бакарат, слот машини, а исто така со симнување на апликацијата за покер, можете да играте на масите со играчи од целиот свет, и да добиете вредни бонуси.

Понуда

Ова значи дека во секое време од денот ќе имате огромен избор на понуди на кои може да се обложите. Секој спорт има различни облози, кои може да се комбинираат со други облози, со цел да се комбинираат коефициентите.
За време на натпреварите на фудбалски лиги, нуди околу 100 специјални облози. Компанијата исто така нуди обложување на сквош, хокеј на ролери, шах и хокеј, како и обложување на коњи. Опциите се флексибилни, па така на пример ако изберете формула 1, можете да поставите облог во моментот пред победникот да ја премине целната линија.

bwin

Коефициенти

Коефициентите на Bwin се просечни во споредба со други онлајн обложувалници регистрирани на Гибралтар. Една од нивните карактеристики е што коефициентите за рана уплата се многу високи и полека се намалуваат како што се приближува денот на настанот. Можете да поставите облог однапред за некои настани, како на пример за првенствата во голф на кои може да поставите облози три месеци однапред. Сепак, за оние кои се обложуваат на фудбалски натпревари, Bwin ги има највисоките коефициенти во споредба со останатите онјалн обложувалници.

Уплата 

Bwin има најдолга листа на опции за уплата споредено со било која друга обложувалница. Добра работа е што во секцијата за помош на Bwin можете да видете детали и предности за секоја опција за уплата пред да се одлучите.

Начини на уплата: Bank Wire Transfer, Diners Club, Electronic Transfer, EntroPay, Giropay, iDeal, Maestro, Mastercard Visa, Paypal, Neteller, paysafecard, POLi and Skrill.

Спортската обложувалница на Bwin нуди можност да вршите уплата во повеќе валути, по ваш избор. Доколку корисникот престојува во држава чија валута не е поддржана, тогаш може да избере една од достапните валути. Во тој случај, уплатите се конвертираат во однос на дневниот девизен курс.

Поддржани валути на Bwin se: Евро (EUR), Норвешка круна (NOK), Швајцарски франк (CHF), Унгарска форинта (HUF), Хрватска куна (HRK), Полски злоти (PLN), Литвански литас (LTL), Британска фунта (GBP), Американски долар (USD), Шведска круна (SEK), Руска рубља (RUB), Чешка круна (CZK), Романски лев (RON) и Данска круна (DKK).

Исплата

Bwin има најдолга листа на опции за исплата од било која друга обложувалница.

Начини на исплата: Bank transfer, Clicky, MOney Transfer, Visa, Visa Electron, Master, Skrill и Paypal.

Спортската обложувалница на Bwin нуди можност да вршите исплата во повеќе валути, по ваш избор. Доколку корисникот престојува во држава чија валута не е поддржана, тогаш може да избере една од достапните валути. Во тој случај, уплатите се конвертираат во однос на дневниот девизен курс.

Поддржани валути на Bwin se: Евро (EUR), Норвешка круна (NOK), Швајцарски франк (CHF), Унгарска форинта (HUF), Хрватска куна (HRK), Полски злоти (PLN), Литвански литас (LTL), Британска фунта (GBP), Американски долар (USD), Шведска круна (SEK), Руска рубља (RUB), Чешка круна (CZK), Романски лев (RON) и Данска круна (DKK).

Корисничка поддршка

Изненадувачки е фактот што светски позната обложувалница како Bwin долго време не нудеше Чат во живо за своите корисници. Недостатокот е надминат и сега можете да ги контактирате преку чат во живо. Телефонските линии се достапни 7 дена неделно од 10:00-22:00, со тоа што еден телефонски број е за прашања поврзани со спортското обложување и казиното, а еден специјално за прашањата за покер. Доколку не можете да најдете одговор на вашето прашање во секцијата за помош, на страната има формулар кој можете да го пополните и испратите директно до вработените во корисничка поддршка.

Емаил:[email protected]
Бесплатен телефонски број:00350 200 777 61
Адреса:ElectraWorks Limited
Suite 6, Atlantic Suites, Europort Avenue
Gibraltar

Бонус

Bwin имаат фантастична понуда за новите корисници и голем број на промоции. Бонусот за регистрација на Bwin е со максимален износ од 20 фунти. Ова е супер понуда за оние кои се почетници во онлајн обложување. Штом се регистрирате и извршите уплата од минимум 10 фунти, добивате бонус. Сепак, пред да можете да го подигнете износот на бонусот, потребно е да го изиграте бонусот барем 3 пати во рок од 2 месеци по регистрацијата.

Освен тоа, има голем број други промоции достапни откако ќе го искористите вашиот прв бонус. Со поставување облози, редовните играчи се квалификуваат за програмата за лојалност на Bwin. Поените кои ги собираат како дел од оваа прграма може да ги конвертираат во пари за поставување облози или награди. Во програмата се достапни разни статуси, и сите имаат различни предности и недостатоци.

На страната на Bwin ќе ги најдете правилата и условите за бонусите на новите корисници, а во секцијата за промоции ќе најдете детали за моменталните промоции кои можете да ги добиете.
За оние кои сакаат да играат во казиното на Bwin, при првото регистрирање добиваат бонус од 200 евра максимален износ, во зависност од износот на вашата уплата. Условот за подигнување на бонусот е да извршите прва уплата не подоцна од 30 дена по регистрирањето на Bwin, минималната уплата да биде 10 евра и во рок од 10 дена по првата уплата да ги изиграте бонусот и уплатата 20 пати.

Казино бонус на Bwin

Во казиното исто така имате и дневни бонуси кои може да ги добиете, како на пример зголемување на добивката, бесплатни вртења (free spins), враќање на дел од изгубените пари и слично. Доколку пак сте покер играч, Bwin нуди бонус од максимум 500 долари за регистрација на страната.

Во живо

Може да се каже дека спортската обложувалница на Bwin се фокусира на обложување во живо. Посветени се да ви обезбедат квалитетно обложување во живо со својата огромна листа на спортови и понуди. Со кликнување на одреден натпревар, можете да ја видите целосната статистика и да поставувате облози.

Bwin ви нуди опција за Live streaming. Се што треба да направите е да се осигурате дека имате пари на вашата сметка. Bwin има високо квалитетна live streaming опција на која се достапни повеќе спортови. Во зависност од тоа дали сакате да гледате еден натпревар или повеќе, имате опција со која може да го прилагодите на екранот.

Па доколку сакате да се обложувате во живо, а во исто време и да го гледате натпреварот, тогаш оваа опција на Bwin е полн погодок.

bwin

Мобилно обложување

Доколку сте секогаш во движење или работното време не ви дозволува, можете да ја користите мобилната апликација на Bwin . По инсталирањето, апликацијата ви овозможува пристап до голем број на понуди: Информации и статистики кои се ажурираат во реално време, што може да ви помогне да бидете во тек со популарните настани. Лесна за користење и навигација, и со одлична графика која функционира без проблем, преку апликацијата на Bwin можете да поставувате секакви облози. Со функцијата Betfinder можете да пребарувате настани кои ве интересираат, а исто така можете да го прегледате вашиот тикет пред да потврдите.

Ако пак сакате да пробате нешто поинакво од спортско обложување, префрлувањето од спортско обложување во казино е лесно, со избирање на “казино”, што е нова функција на апликацијата на Bwin. Добро поставените опции за навигација ќе ви овозможат лесно да зберете игра која сакате да ја играте.

Заклучок

Bwin е едно од најпочитуваните имиња моментално. Не е спорно дека обложувалницата успеала да стане дел од елитниот клуб од онлајн спортски обложувалници. Нивниот голем избор на спортски настани од целиот свет е еден од најобемните. Информациите достапни на нивната страна се детални и безбедноста е на највисоко ниво.

Вебстраната е лесна за користење и имаат одлични промоции и бонуси за новите и редовните корисници. Единствен недостаток беше корисничката поддршка односно тоа што ја немаа опцијата Чет во живо, меѓутоа и тој проблем сега е надминат. Доколку сте фан на фудбал и обложување на фудбалски натпревари, несомнено Bwin e вистинската опција.