• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.3

Резиме

 • Конзистентност во исплатата
 • Коефициенти не се најдобри за целата понуда
 • Професионална и безбедна обложувалница
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Interwetten во моментов се лиценцирани од Малта и во оваа индустрија се од 1990 година. Биле основани како компанија за телефонски услуги, а онлајн присуството е од 1997 година. Првично започнале како спортска обложувалница, а во 2012 година, Interwetten додале обложување во живо, казино и други игри.

Веб страна

Вебстраната на Interwetten има одличен дизајн и едно нешто што е интересно дека кога за прв пат ќе ја посетите, можете да изберете една од трите различни позадини, една за почетници, една за про играчи и една за оние кои се сметаат за експерти.
Корисниците кои ќе ја посетат страната на Interwetten, најпрво ќе пристапат до почетната страна, која има жолти и сиви нијанси, со текст со црна боја. Има банери кои ги рекламираат некои од популарните настани на денот, како и реклами за казиното и другите игри.

Со избирање на спортско обложување, од главното мени, корисниците можат да ја видат листата на спортови и понуди.
Листата на спортови се наоѓа на левата страна од екранот. Исто така има опции да ги прегледате сите настани со коефициент под 2.00, оложување во живо и идни настани.

Централниот дел од страната е резервиран за обложувањето во живо и популарните пазари, а на десната страна има реклами за игрите со џекпот, и листа од топ 5 препорачани облози. Исто така, вашиот тикет се наоѓа на десната страна, над овие реклами.
До секој настан, имате икона за пристап до статистиката, која ви помага во одлучувањето.

Страната е достапна на 9 јазици: германски, англиски, француски, грчки, италијански, португалски, шпански, хрватски и турски јазик.

interwetten

Покриеност

Interwetten имаат вкупно 28 пазари. Има доволно спортови за сечиј вкус. Најпопуларни се фудбал, тенис, хокеј на мраз, американски фудбал, ракомет, одбојка, алпско скијање, пловење, шах, бокс, флорбол и голф. Тоа што хокејот на мраз, ракометот и одбојката се едни од најпопуларните спортови за обложување на Interwetten не е изненадување, бидејќи најголем број од корисниците се од централна Европа, особено Германија и Швајцарија.

Во однос на покриените лиги, Interwetten е добра обложувалница. Нудат обложување на повеќе од 5.000 настани секоја недела. Сите големи европски лиги се покриени, како и интернационални првенства. 

Понуда

Понудата , односно бројот на дополнителни типови е слаб за Премиер лигата, на пример 5 дена пред почетокот имаше само 22 дополнителни типови, а некои од другите обложувалници имаа и до 95. Сепак, понудите за германската Бундеслига се далеку поголеми, што уште повеќе го докажува фокусот на Interwetten на корисниците од овој регион. Пет дена пред натпреварите, на Interwetten имаше 59 дополнителни типови за секој натпревар. Некои од нив се точен резултат, под/над, азиски хендикеп, време на прв гол итн. Иако се фокусираат на Германски фудбал, сепак нивните понуди не се ни близу до елитните обложувалници во индустријата.

Коефициенти

Коефициентите на Interwetten за хокеј на мраз се конкурентни. На пример за натпреварот од германската хокеј лига, Дизелдорф-Минхен, коефициентот достигна 107.9%, што е подобро од некои но полошо од други обложувалници. Колку процентот на коефициентите е поблиску до 100%, толку поконкурентни.

Коефициентите за фудбал и не се толку привлечни. За англиската Премиер лига, натпреварот помеѓу Челзи и Манчестер Сити, достигна 108%, за разлика од на пример 1xbet каде коефициентот беше 105.4%. Коефициентот од 108% би бил прифатлив за натпревар од втора лига, но не и за вакви популарни натпревари.

Уплата на средства

Interwetten нудат уплата со разни методи, многу повеќе од поголемиот број обложувалници. Минималниот износ за уплата за сите методи е 10 евра, и времето на обработка е веднаш, со исклучок на банкарски трансфер за кој се потребни 2-10 работни дена.

Методи на уплата:

 • Банкарски трансфер
 • Кредитни картички: Visa, MasterCard, Diners Club
 • Онлајн банкарство: Eps/Gyropay, Sofort.com, Erste Bank, bank Austria, Raiffeisen, bawag, Hypo
 • Е-новчаници: Skrill, Skrill 1-Tap, Neteller, ecoPayz
 • Припејд картичка: Paysafecard
 • Достапни валути: Евро, Американски долар, Норвешка круна, Шведска круна, британска фунта, Сингапурски долар, Турски лири.

Исплата на средства

За исплата можете да ги користите следниве методи:

 • Банкарски трансфер
 • Е-новчаници: Skrill, Neteller, ecoPayz

Минималниот износ за исплата е 30 евра, а процесот на обработка за исплата преку е-новчаниците е 24 часа, додека преку банкарски трансфер 2-10 работни дена.

Исто така, задолжително пред исплата, Interwetten бараат документи за идентификација како: копија од пасош или лична карта, копија од сметка за струја, телефон не постара од 3 месеци, копија од извод од банка (мора да се гледа името, адресaта, IBAN и Swift Кодовите) и копија од задната страа на пасош или лична карта (со датум на истекување).

Корисничка поддршка

Корисничката поддршка на Interwetten е одлична, со повеќе опции за контакт. Прво ја имате онлајн контакт формата каде директно може да им пишете.

Можете да ги контактирате преку: 

Емаил:[email protected]
Телефонски број:+35 623 276 355
Факс:+35 623 276 444

Бонус

Interwetten нудат 100% бонус на прва уплата до 1000 евра, и бонусот може да се користи и во спортската обложувалница, и во казиното, казиното во живо и другите игри. Минимален износ за уплата е 10 евра, и имате две недели за исполнување на условите за добивка на бонусот.

Во спортската обложувалница, уплатата мора да се изигра 5 пати на минимален коефициент од 1.7 за да го добиете бонусот.
Во казиното и останатите игри, уплатата мора да се изигра 30 пати.

Оваа бонус понуда е достапна само за одредени играчи, кои се избрани од страна на Interwetten.

Во живо

Interwetten има секција за обложување во живо. Познатите спортови како фудбал, тенис и кошарка имаат одлични понуди за обложување во живо. Многу важни настани, освен што се достапни за обложување во живо, имаат и стриминг во живо со добар квалитет. Понудата на Interwetten за обложување во живо е конкурентна, бидејќи само неколку обложувалници успеале да се истакнат со тоа што понудиле повеќе маргинализирани спортови во понудата за обложување во живо.

Мобилно обложување на Interwetten

Мобилната апликација на Interwetten има одличен визуелен дизајн, и е една од топ 3 најдобри мобилни апликации за обложување. Можете да ја симнете на Android, iOS и Windows уреди.

Преку мобилната апликација можете да ги користите сите услуги за обложување, обложување во живо, резултати, статистики.

Исто така, преку мобилната апликација можете да ги играте и казино игрите кои ги нуди Interwetten.

interwetten

Заклучок

Корисничката поддршка, професионалноста, наградите за постојните клиенти, конзистентност во врска со исплата и транспарентност во однос на уплата е едноставно одлична. Веб-страницата на Interwetten е неверојатно лесна за користење.

Сепак, постојат недостатоци: за повеќето облози во целина, нивото на коефициенти за обложување не е толку импресивно. Interwetten имаат релативно висока маргина на профит, за разлика од други обложувалници.

Сепак, во однос на професионализам и безбедност, нема сомнение дека се обложувалница која би ви препорачале да ја пробате.