• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.9

Резиме

 • Лиценца од Малта и Велика Британија
 • ВИП програма
 • Корисничка поддршка во живо
 • Стабилна мобилна апликација за Android и iOS
 • Без провизија за уплата и исплата
 • Разновидни опции за обложување
 • Високи квоти
 • Одлични бонуси
Sending
User Review
4.5 (2 votes)

Рецензија за 10Bet обложувалница

10Bet е онлајн обложувалница која има седиште во Лондон и е основана во 2003. Лиценцирана е од UK Gambling Commission и е една од најпознатите обложувалници.

Обложувалницата нуди повеќе од 12.000 настани секоја недела и нуди обложување на корисници од 90 држави од светот, со страна која е преведена на 18 јазици достапни за корисниците. Повеќе од 1 милион корисници се регистрирани на 10Bet.

Во последните неколку години, обложувалницата добила бројни награди за своите услуги кои ги нуди на корисниците.

Вебстрана 10Bet

10Bet креирале модерна, напредна платформа. Црната и црвена боја додаваат ефект на атмосферата за обложување.

Со цел да не се изгубите во бројните понуди и коефициенти, 10Bet има менија на почетната страна. Како и остаатите обложувалници, на десната страна ви е листата на спортови кои се покриени, како и најпопуларните настани. Доколку сакате подетално да разгледате некој настан, кликнете на “+XX”. Со ова, ќе ви се отворат дополнителни понуди.

Кога ќе најдете понуда на која сакате да се обложите, со еден клик ќе се отвори вашиот тикет на десната страна, каде можете да ја внесувате сумата на облогот, и притиснувате на копчето потврди.

10BET
10Bet – Почетна

Покриеност

10bet има мени со најмногу понуди. Од главните настани до помалку познати, 10Bet опфаќа различни спортови, вклучувајќи: фудбал, ММА, бокс, атлетика, трки со коњи, кошарка, eSports, одбојка, сурфање и многу повеќе.

Исто така во понудата можете да најдете политика (обложување на избори), фестивали и многу други специјални настани.

Казиното на 10Bet Нуди повеќе од 200 игри, како слот машини, покер, рулет, блекџек и џекпот.

Казиното во живо на 10Bet има добри понуди, одлична брзина и перформанс.

Понуда

Кога станува збор за обложување, имаат голема бројка на опции на 10Bet. Всушност, да бидеме конкретни, оваа онлајн обложувалница нуди 60,000+ месечни облози преку своите десктоп и мобилна платформи и одлучни коефициенти.

Всушност, кога ќе станете корисник на 10Bet ќе бидете во можност да поставите сингле или комби облог, од 0,01 евро до 5000 евра за следните видови: победа, над / под, азиски хендикеп, Draw no bet, вкупен број на голови, Двојна шанса, полувреме крај, стрелци и многу другите познати типови за обложување. Едноставно, на вас е да смислите што да изиграте, а за типовите воопшто не се грижете.

Bet Builder во 10Bet

Освен што може да најдете знаци за класично обложување во 10Bet, на располагање ја имате и опцијата Bet Builder. Тоа значи дека вие имате можност да изберете повеќе типови и тоа само за избраниот натпревар, а потоа автоматски да ви се пресмета коефициентот. На пример, за понудениот натпревар може да изиграте, Х-1, ГГ, 3+, повеќе од 5.5 картони, стрелец итн. Ова е фантастична можност за сите кои не се љубители на класичното обложување и кои сакаат да испробаат нешто ново во светот на обложувањето.

Коефициенти 

Без разлика дали сакате да форматот на коефициентите да ви биде во децимали, дробки или амерички формат, 10Bet ви ги гарантира најдобрите коефициенти за различни спортови. Трките со коњи се еден од најпопуларните спортови на страната, и која трка и да ја изберете за да се обложите, 10Bet ќе се осигура коефициентите да се во согласност со лидерите на пазарот.

Од статистичка гледна точка, 10Bet Спорт работи на сеопфатна маргина на обложување од 5,3%, и најниска маргина за фудбал од 4,4% (а со тоа и најдобрите коефициенти за вас како клиент). Овој динамика, во комбинација со ниска лимити за обложување, ги прави коефициентите на 10Bet едни од најатрактивните во индустријата.

Уплата на средства

Како една од водечките обложувалници, 10bet подготвиле разни методи за уплата.

Уплатата е овозможена преку: VISA и Mastercard Card кредитните и дебитните картички, Much Better, Neteller, Skrill, Skrill 1-Tap, Paysafecard.

Уплатата се извршува веднаш, минималниот износ на уплата за сите методи е 5 евра, освен за банкарски трансфер, каде минималниот износ за уплата е 20 евра. 10Bet не наплаќа надомест за уплата со било кој метод.

10Bet има и разни понуди за валути. Поддржани валути се: Американски долари ($), Канадски долар (CAD), Австралиски долар (AUD), Хонг Конг долар (HKD,) Британски фунти (£), Евра (€), Сингапурски долар (SGD), Данска круна(DKK), Норвешка круна (NOK), Шведска круна (SEK), Јапонски јен (¥), Кинески Renminbi, Малајски Рингит (РМ), Јужно афрички ранд (ZAR).

Исплата на средства

Како една од водечките обложувалници, 10bet подготвиле разни методи исплата.

Исплата се врши преку: Webmoney, Neteller, Skrill (Moneybookers), ecoPayz, кредитни и дебитни картички, банкарски трансфер, PayPal или чек.

Исплатата се извршува веднаш. Минималниот износ за исплата зависи од методот. Минималниот износ за исплата преку банкарски трансфер е 20 евра, 10 евра е за кредитни и дебитни картички, а 5 евра за Webmoney, Skrill и Neteller. За исплата исто така не се наплаќаат надоместоци.

10Bet има и разни понуди за валути. Поддржани валути се: Американски долари ($), Канадски долар (CAD), Австралиски долар (AUD), Хонг Конг долар (HKD,) Британски фунти (£), Евра (€), Сингапурски долар (SGD), Данска круна(DKK), Норвешка круна (NOK), Шведска круна (SEK), Јапонски јен (¥), Кинески Renminbi, Малајски Рингит (РМ), Јужно афрички ранд (ZAR).

Корисничка поддршка

Делот за помош нуди широк спектар на различни можности за поддршка. Контактирајте со нас е местото каде што ќе најдете податоци за контакт на корисничката поддршка на 10Bet. Можете да ги контактирате преку е-маил, телефон и бесплатен телефон, 24/7.

Покрај тоа, исто така, голема помош е и секцијата за Најчесто поставувани прашања. Најчесто поставувани прашања од клиенти се достапни тука и покриваат широк спектар на теми. Вреди да проверете дали одговорот на вашето прашање го има таму пред да контактирате тимот на корисничката поддршка.

Емаил:[email protected]
Телефон:0800-047-0965

Бонус

Бонусите се главното „оружје“ на онлајн обложувалниците и казината за да придобијат нови корисници. Така и во една од подобрите онлајн обложувалници има супер понуда за сите корисници, без разлика дали се нови или постоечки. Во продолжение на овој текст ќе може да се запознаете со нив и секако да изберете некоја од понудените промоции.

10Bet бонус за добредојде

Обложувалницата на 10Bet нуди бонус 100% до 50 евра за сите нови корисници од Македонија. Се што треба да направите е да се регистрирате и да направите депозит од најмалку 15 евра со промокодот PLAY10. Овој бонус е наменет за сите нови корисници кои ќе се регистрираат, односно кои ќе го направат својот прв депозит.

10Bet бонус за добредојде
10Bet бонус за добредојде

Зголемени коефициенти

Обложувалницата на 10Bet нуди фантастична можност за сите кои сакаат да се обложуваат на повеќе натпревари. Имено, станува збор за тикети со повеќе натпревари. Вашата добивка процентуално ќе се зголеми во зависност од тоа колку натпревари сте изиграле на тикетот. Треба да внимавате, да изберете најмалку три натпревари, а вашиот најмал коефициент да биде повеќе од 1.50 за вашиот тикет да биде квалификуван токму за оваа понуда. Исто така, треба да знаете дека добивката е ограничена на максимални 5000 евра. Во продолжение натпреварите и процентите.

3 -натпревари – 2%
4 – натпревари – 4%
5 – натпревари – 5%
6 – натпревари – 10%
7 – натпревари – 10%
8 – натпревари – 15%
9 – натпревари – 20%
10 – натпревари – 20%
11 – натпревари – 25%
12 – натпревари – 30%
13 – натпревари – 35%
14 – натпревари – 40%
15 – натпревари – 45%
16 – натпревари – 50% бонус.

Дневни и краткотрајни промоции во 10Bet

Во последниов период, онлајн обложувалницата на 10Bet својот фокус го стави на краткотрајни бонуси и промоции. Тие се однесуваат на дневните настани или пак за настаните кои следат во наредните неколку дена. Овој дел на промоции и бонуси секојдневно се изменува, па затоа доколку сакате да ги дознаете актуелните понуди најдобро е да го посетите сајтот на 10Bet.

Cash out функција во 10Bet

Ако сте во сферата на обложувањето тогаш сигурно ви е познато чуството кога вашиот типуван тим има предност, а вие чекате натпреварот да заврши. Е во овој случај, натпреварот може да заврши пред време.

Cash out функцијата во 10Bet овозможува да се откажете од облогот за понудена цифра. Пример,  доколку потенцијалната добивка на тикетот е 100 евра, а притоа вашиот тим води во 70-та минута на натпреварот, 10Bet ви нуди 95 евра да се откажете од облогот. 

Откако ќе ја прифатите Cash out опцијата повеќе не ве засега конечниот исход на тој натпревар, па и да заврши реми или да изгубат вие сте добитни.

Ова погоре се однесува на целосна исплата, а постои опција и за делумна исплата. Делумната исплата е да изберете на колку од вашиот влог сакате да ви се пресмета моменталната цена. Тоа зависи лично од вас, а оваа опција е фантастична.

Во живо

За оние кои сакаат повеќе возбуда кога тие се обложуваат, 10Bet има целосно функционално обложување во живо, кое ги опфаќа сите популарни спортови во светот. За да добиете преглед на претстојните настани, отворете го делот “Денешни настани”, но ако сакате директно да почнете со обложување, може да кликнете на копчето “обложување во живо”.

10BET – Обложување во живо

Откако ќе се најдете на страната за обложување во живо, прво ќе имате целосен преглед на пазарот, кој можете да го разгледувате рачно или со користење на полето за пребарување.

За поконкретен преглед на настани во живо, можете да ја изберете опцијата “преглед на настани”. Овде ќе ви бидат наведени сите тековните настани, на левата страна на екранот, а подетален преглед за секој настан ќе ви се појави цо вентралниот дел.

За покомпактен преглед на настани во живо, со кликнување на опцијата “азиски преглед” настаните ќе ви бидат групирани по спорт.

Статистика за натпреварот во живо

За играчите кои се обложуваат во живо е многу важно да имаат увид во моменталнта статистика на истиот натпревар. Во скоро сите поголеми онлајн обложувалници е достапна оваа статистика, па исто така е достапна и во 10Bet

Во зависност од лигата достапни ви се информации за корнери, картони, пенали, напади итн.

10Bet статистика за обложување во живо
10Bet статистика за обложување во живо

Мобилно обложување

10Bet ја промовирале својот мобилна апликација во 2012 година.

За жал, мобилната апликација е достапн за преземање само на Apple iStore. Ова значи дека не е достапна за користење на Андроид или Windows мобилни уреди. Во денешно време, кога скоро сите апликации се достапни за сите уреди, ова е доста фрустрирачки.

Но, корисниците на останатите уреди, можат да пристапат до мобилна верзија на страната на 10Bet, иако не е толку добра и напредна како апликацијата која е наменета за корисниците на iPhone, iPod Touch, и iPad.

10Bet мобилно обложување
10Bet мобилно обложување

Генерално, мобилната апликација е одлична и вреди време да ја преземете. Дури и мобилната верзија на страната е напредна во споредба со некои други на пазарот. Ова е производ кој ќе ги задоволи потребите на многу корисници кои се обложуваат преку мобилен.

Најчесто поставувани прашања за 10Bet

Во продолжение ќе добиете одговор на најчесто поставуваните прашања кои се поврзани со обложувалницата на 10Bet.

Дали моите податоци се сигурни во 10Bet?

Со оглед на тоа дека станува збор за лиценцирана обложувалница, тврдиме дека вашите податоци се комплетно сигурни во 10Bet.

Има ли бонус за добредојде?

Да. Има супер бонус во вредност од 100% до 50 евра на вашата прва уплата во обложувалницата на 10Bet.

За колку време се врши исплатата?

Исплатата на средства како и во останатите онлајн обложувалници се врши во рок од 2-5 работни дена. Поточно, откако ќе направите барање за повлекување процеисрањето е во наредните неколку часа, додека парите ќе ви бидат достапни во наредните неколку дена.

Колку е минималниот депозит и минималната сума за повлекување во 10Bet?

Минималниот износ на депозит и повлекување е 10 евра.

Како да уплатам средства на 10Bet?

Уплатата на 10Bet е многу лесна и најчесто без провизија. Вие можете во оваа обложувалнциа да уплатите преку Visa и Master кредитните и дебитни картици, Skrill, Neteller, банкарски трансфер итн.

Заклучок за 10Bet

10Bet опфаќаат се. Корисниците можат да се обложуваат, почнувајќи со атрактивен бонус од 50% до 200 €. Потоа се отвора голем спектар на можности за спортско обложување преку интернет, мобилно и обложување во живо, со изобилство на покриеност, огромен избор на понуди од кои може да изберете и конкурентни цени. Згора на тоа, корисниците може да добиваат редовни бонуси и специјални понуди, а тука е и 24 часовната корисничка поддршка. Имате добар избор на методи за уплата и исплата, јазици и валути кои ја прават обложувалницата привлечна за глобалната публика и брз пристап до казино игрите, им дава на играчите повеќе причини да останат и да играат со 10Bet.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за 10Bet казино на Casinobonus.mk