• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.9

Резиме

 • Лиценца од Малта и Велика Британија
 • ВИП програма
 • Корисничка поддршка во живо
 • Стабилна мобилна апликација за Android и iOS
 • Без провизија за уплата и исплата
 • Разновидни опции за обложување
 • Високи квоти
 • Одлични бонуси
Sending
User Review
4 (1 vote)

Рецензија за 10Bet обложувалница

10Bet е онлајн обложувалница која има седиште во Лондон и е основана во 2003. Лиценцирана е од UK Gambling Commission и е една од најпознатите обложувалници.

Обложувалницата нуди повеќе од 12.000 настани секоја недела и нуди обложување на корисници од 90 држави од светот, со страна која е преведена на 18 јазици достапни за корисниците. Повеќе од 1 милион корисници се регистрирани на 10Bet.

Во последните неколку години, обложувалницата добила бројни награди за своите услуги кои ги нуди на корисниците.

Вебстрана

10Bet креирале модерна, напредна платформа. Црната и црвена боја додаваат ефект на атмосферата за обложување.

Со цел да не се изгубите во бројните понуди и коефициенти, 10Bet има менија на почетната страна. Како и остаатите обложувалници, на десната страна ви е листата на спортови кои се покриени, како и најпопуларните настани. Доколку сакате подетално да разгледате некој настан, кликнете на “+XX”. Со ова, ќе ви се отворат дополнителни понуди.

Кога ќе најдете понуда на која сакате да се обложите, со еден клик ќе се отвори вашиот тикет на десната страна, каде можете да ја внесувате сумата на облогот, и притиснувате на копчето потврди.

10BET
10Bet – Почетна

Покриеност

10bet има мени со најмногу понуди. Од главните настани до помалку познати, 10Bet опфаќа 27 различни спортови, вклучувајќи: фудбал, ММА, бокс, атлетика, трки со коњи, кошарка, eSports, одбојка, сурфање и многу повеќе.

Казиното на 10Bet Нуди повеќе од 200 игри, како слот машини, покер, рулет, блекџек и џекпот.

Казиното во живо на 10Bet има добри понуди, одлична брзина и перформанс.

Понуда

Кога станува збор за обложување, имаат голема бројка на опции на 10Bet. Всушност, да бидеме конкретни, оваа онлајн обложувалница нуди 60,000+ месечни облози преку своите десктоп и мобилна платформи и одлучни коефициенти.

Всушност, кога ќе станете корисник на 10Bet ќе бидете во можност да поставите сингле или комби облог, од 0,01 фунта до 5000 фунти за следните видови: победа, над / под, азиски хендикеп, Draw no bet, вкупен број на голови, Двојна шанса, полувреме крај.

Коефициенти 

Без разлика дали сакате да форматот на коефициентите да ви биде во децимали, дробки или амерички формат, 10Bet ви ги гарантира најдобрите коефициенти за различни спортови. Трките со коњи се еден од најпопуларните спортови на страната, и која трка и да ја изберете за да се обложите, 10Bet ќе се осигура коефициентите да се во согласност со лидерите на пазарот.

Од статистичка гледна точка, 10Bet Спорт работи на сеопфатна маргина на обложување од 5,3%, и најниска маргина за фудбал од 4,4% (а со тоа и најдобрите коефициенти за вас како клиент). Овој динамика, во комбинација со ниска лимити за обложување, ги прави коефициентите на 10Bet едни од најатрактивните во индустријата.

Уплата на средства

Како една од водечките обложувалници, 10bet подготвиле разни методи за уплата.

Уплатата е овозможена преку: VISA и Mastercard Card кредитните и дебитните картички, Much Better, Neteller, Skrill, Skrill 1-Tap, Paysafecard.

Уплатата се извршува веднаш, минималниот износ на уплата за сите методи е 5 евра, освен за банкарски трансфер, каде минималниот износ за уплата е 20 евра. 10Bet не наплаќа надомест за уплата со било кој метод.

10Bet има и разни понуди за валути. Поддржани валути се: Американски долари ($), Канадски долар (CAD), Австралиски долар (AUD), Хонг Конг долар (HKD,) Британски фунти (£), Евра (€), Сингапурски долар (SGD), Данска круна(DKK), Норвешка круна (NOK), Шведска круна (SEK), Јапонски јен (¥), Кинески Renminbi, Малајски Рингит (РМ), Јужно афрички ранд (ZAR).

Исплата на средства

Како една од водечките обложувалници, 10bet подготвиле разни методи исплата.

Исплата се врши преку: Webmoney, Neteller, Skrill (Moneybookers), ecoPayz, кредитни и дебитни картички, банкарски трансфер, PayPal или чек.

Исплатата се извршува веднаш. Минималниот износ за исплата зависи од методот. Минималниот износ за исплата преку банкарски трансфер е 20 евра, 10 евра е за кредитни и дебитни картички, а 5 евра за Webmoney, Skrill и Neteller. За исплата исто така не се наплаќаат надоместоци.

10Bet има и разни понуди за валути. Поддржани валути се: Американски долари ($), Канадски долар (CAD), Австралиски долар (AUD), Хонг Конг долар (HKD,) Британски фунти (£), Евра (€), Сингапурски долар (SGD), Данска круна(DKK), Норвешка круна (NOK), Шведска круна (SEK), Јапонски јен (¥), Кинески Renminbi, Малајски Рингит (РМ), Јужно афрички ранд (ZAR).

Корисничка поддршка

Делот за помош нуди широк спектар на различни можности за поддршка. Контактирајте со нас е местото каде што ќе најдете податоци за контакт на корисничката поддршка на 10Bet. Можете да ги контактирате преку е-маил, телефон и бесплатен телефон, 24/7.

Покрај тоа, исто така, голема помош е и секцијата за Најчесто поставувани прашања. Најчесто поставувани прашања од клиенти се достапни тука и покриваат широк спектар на теми. Вреди да проверете дали одговорот на вашето прашање го има таму пред да контактирате тимот на корисничката поддршка.

Емаил:[email protected]
Телефон:0800-047-0965

Бонус

10Bet нуди бонус за новите корисници. За првата уплата добивате 50% бонус до 100 евра. Минималната уплата треба да е 15 евра и потребно е да се изигра 5 пати на коефициенти не помали од 1.60, во рок од 90 дена. По исполнувањето на овие услови бонусот ќе биде достапен за повлекување од сметката.

10Bet бонус за добредојде

Обложувалницата на 10Bet нуди бонус 50% до 100 евра за сите нови корисници од Македонија. Се што треба да направите е да се регистрирате и да направите депозит од најмалку 20 евра со промокодот FD10BET

10Bet имаат голем број на промоции кои се менуваат на месечно ниво.

ВИП програма 10Bet

ВИП програмите се достапни само во сериозните обложувалници и казина, а тоа докажува дека 10Bet е одлична обложувалница. Имено, тие нудат ВИП програми со многу привилегии за сериозните корисници. ВИП клиентите, освен што добиваат личен менаџер на сметката, исто така се квалификувани за многу подароци, повраток на средства итн.

Во живо

За оние кои сакаат повеќе возбуда кога тие се обложуваат, 10Bet има целосно функционално обложување во живо, кое ги опфаќа сите популарни спортови во светот. За да добиете преглед на претстојните настани, отворете го делот “Денешни настани”, но ако сакате директно да почнете со обложување, може да кликнете на копчето “обложување во живо”.

Откако ќе се најдете на страната за обложување во живо, прво ќе имате целосен преглед на пазарот, кој можете да го разгледувате рачно или со користење на полето за пребарување.

За поконкретен преглед на настани во живо, можете да ја изберете опцијата “преглед на настани”. Овде ќе ви бидат наведени сите тековните настани, на левата страна на екранот, а подетален преглед за секој настан ќе ви се појави цо вентралниот дел.

За покомпактен преглед на настани во живо, со кликнување на опцијата “азиски преглед” настаните ќе ви бидат групирани по спорт.

10BET – Обложување во живо

Мобилно обложување

10Bet ја промовирале својот мобилна апликација во 2012 година.

За жал, мобилната апликација е достапн за преземање само на Apple iStore. Ова значи дека не е достапна за користење на Андроид или Windows мобилни уреди. Во денешно време, кога скоро сите апликации се достапни за сите уреди, ова е доста фрустрирачки.

Но, корисниците на останатите уреди, можат да пристапат до мобилна верзија на страната на 10Bet, иако не е толку добра и напредна како апликацијата која е наменета за корисниците на iPhone, iPod Touch, и iPad.

Генерално, мобилната апликација е одлична и вреди време да ја преземете. Дури и мобилната верзија на страната е напредна во споредба со некои други на пазарот. Ова е производ кој ќе ги задоволи потребите на многу корисници кои се обложуваат преку мобилен.

Заклучок за 10Bet

10Bet опфаќаат се. Корисниците можат да се обложуваат, почнувајќи со атрактивен бонус од 50% до 200 €. Потоа се отвора голем спектар на можности за спортско обложување преку интернет, мобилно и обложување во живо, со изобилство на покриеност, огромен избор на понуди од кои може да изберете и конкурентни цени. Згора на тоа, корисниците може да добиваат редовни бонуси и специјални понуди, а тука е и 24 часовната корисничка поддршка. Имате добар избор на методи за уплата и исплата, јазици и валути кои ја прават обложувалницата привлечна за глобалната публика и брз пристап до казино игрите, им дава на играчите повеќе причини да останат и да играат со 10Bet.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за 10Bet казино на Casinobonus.mk