• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.5

Резиме

 • Одлична понуда и покриеност
 • Високи коефициенти
 • 24/7 корисничка поддршка
 • Нема пренос во живо (livestreaming)
Sending
User Review
3 (1 vote)

Општо

Marathonbet можеби не е првото име што ќе ви падне на памет кога се работи за онлајн обложувалница, но се добро познати во Обединетото Кралство каде им е и седиштето. Со лиценците кои ги имаат, дозволено им е да работат во Обединетото Кралство и делови од Западна Европа. Моментално седиштето им е во Брајтон, Англија.
Вебстраната е достапна на повеќе од 20 јазици во повеќе од 188 држави во светот, со што изградиле кориснича мрежа од над 1.5 милиони. Имаат повеќе од 1.500 вработени и како едни од главните играчи во Источна Европа, имаат продавници во држави како Русија, Украина, Белорусија и Казахстан.
Стануваат се попознат бренд низ Англија и партнерствата со клубовите од Премиер Лигата како Тотенхем и Вест Хем, несомнено играат голема улога.

Доверба

Со повеќе лиценци од целиот свет (Велика Британија, Шпанија, Курасао и Олдерни), безбедноста и сигурноста не е нешто за што треба да се грижите кога се обложувате со Marathonbet. Досега не сме сретале поплаки во однос на Marathonbet. Функционира совршено и е веродостојна.

Вебстрана

Вебстраната на Marathonbet има едноставен но информативен дизајн. Најголем дел од страната заземаат најпопуларните настани на денот, со детали за коефициентите и бројот на понуди достапни за секој настан. На левата страна можете да најдете листа на спортови кои се достапни за обложување на Marathonbet.
На средината од екранот се наоѓа листата од понуди за обложување во живо. Вашиот тикет е секогаш во десниот агол на почетокот од страната. Доколку ви е потребна помош, можете да кликнете на опцијата Помош каде ќе ги најдете начините за контакт. До опцијата помош, се наоѓа пцијата за Прилагодување со која можете да ја персонализирате страната на Marathonbet како што ви одговара.

Навигација и јазици

Вебстраната на Marathonbet добро организирана и лесна за користење. Навигацијата е брза и едноставна, овој нов дизајн ја доведе Marathonbet на листата од најдобри онлајн обложувалници.
Со цел да биде подостапна за корисниците од целиот свет, можете да изберете еден од следниве јазици на кои е преведена страната: Англиски, Азербејџански, Германски, Шпански, Француски, Хрватски, Индонезиски, Италијански, Литвански, Унгарски, Полски, Португалски, Српски, Турски, Чешки, Виетнамски, Грчки, Узбекистански, Бугарски, Руски, Хинди, Тајландски, Грузијски, Кинески и Корејски.

marathonbet

Покриеност

Обемот на спортови кои ги нуди Marathonbet e одличен, од керлинг до сумо борење. Импресионира нивната покриеност на мобилното обложување, што ги вбројува во една од најдобрите обложувалници во оваа категорија.

Понуда

За обложувалница која нуди компетититвни коефициенти, бројот на понуди по настан е за восхит. На пример, можевме да забележиме преку 200 понуди за Англиската Премиер Лига. Австралиските спортови исто така се добро покриени, со 29 понуди за Австралиската Фудбалска Лига (AFL) и 20 понуди за NRL. Можностите за класично спортско обложување се исто така големи. На пример за последните натпревари од Лигата на Шампионите имаше понуда од 23 хендикеп обложувања и вкупно 213 понуди за поединечен натпревар. Има широка понуда за обложуање на резултат и понуди за играчите на најголем дел од екипните спортови, како и вообичаените понуди за картони, корнери, фаули, голови, полувреме-крај игри и останати понуди.

Тото обложување на Marathonbet

Тото е карактеристика на Marathonbet каде корисниците поставуваат влог за победа, нерешено или точниот резултат на неколку претхдно одредени натпревари. Marathonbet ги собира сите облози на едно место (Toto Pool), и по завршувањето на натпреварите Marathonbet ги дели собраните пари помеѓу победниците.
Има неколку Тото игри, како што се Тото точен резултат, Тото 1X2 и Тото тенис со џекпот кој изнесува над 1,000,000 фунти.

Коефициенти

Најважната карактеристика на Marathonbet се нивните маргини на коефициентите. Тие се навистина ниски, највисоките маргини кои што ние ги пронајдовме се околу 1.5% на фудбалските натпревари. Тоа значи дека тие не одземаат од висината на коефициентите што пак значи поголеми коефициенти за корисниците. Просечната маргина на коефициентите е само 2,3% за главните спортови овозможени за обложување на веб страната на Marathonbet. Тоа е одлично. Дневната максимална добивка е £250,000. Севкупно не е лошо. Веб страната ги има сите основни работи, носо многу мали маргини. Форматот на коефициентите може да биде: децимали, дробки, амерички стил, индонезиски стил, малајски.

Уплата

По скоро 2 декади од своето постоење, Marathonbet имале доволно време да ги подобрат своите услуги и да понудат голем број на методи за уплата. Можете да ги користите сите видови на картички, како Visa, Visa Debit, Visa Electron, Mastercard, Maestro. Електронските новчаници се досега најпопуларни, со оглед на фактот дека износот на надомест е помал за нив и овозможуваат уплатата да биде процесирана веднаш, без задоцнување. На листата се: Maestro, Skrill, Neteller, ENETS, ePay.bg, iDeal, Laser, Poli, Postep, Przelewy24, UnionPay, Todito, Boleto, Qiwi, Comepay, Wallet One, CartaSi, Dankort.
За извршување уплата, корисниците имаат можност да изберат помеѓу следниве валути: EUR, USD, ARS, AUD, BGN, BOB, BRL, CAD, CLP, CNY, CZK, DKK, GBP, KZT, MXN, MYR, NOK, NZD, PEN, PYG.

Исплата

Marathonbet нудат голем број на методи за исплата. Можете да ги користите сите видови на картички, како Visa, Visa Debit, Visa Electron, Mastercard, Maestro. Електронските новчаници се досега најпопуларни, со оглед на фактот дека износот на надомест е помал за нив и овозможуваат исплатата да се процесира веднаш, без задоцнување. На листата се: Maestro, Skrill, Neteller, ENETS, ePay.bg, iDeal, Laser, Poli, Postep, Przelewy24, UnionPay, Todito, Boleto, Qiwi, Comepay, Wallet One, CartaSi, Dankort.
За извршување исплата, корисниците имаат можност да изберат помеѓу следниве валути: EUR, USD, ARS, AUD, BGN, BOB, BRL, CAD, CLP, CNY, CZK, DKK, GBP, KZT, MXN, MYR, NOK, NZD, PEN, PYG.
Marathonbet е позната по брзината на процесирање на добивките и подигнувањата на корисниците и прави напори да обезбеди брза исплата.

Корисничка поддршка

За Marathonbet корисниците на на прво место. Посветен тим за корисничка поддршка е достапен 24/7 преку телефон, чет во живо, факс или емаил. Исто така голема помош можете да добиете доколку ја отворите секцијата за најчесто поставувани прашања која се наоѓа на нивната страна.

Емаил:[email protected]
Телефонски број:+800 3551 3551
Адреса:6/1 Waterport Place
Gibraltar

Marathonbet Бонуси

Во моментов, можете да го искористите бонусот што го нуди Marathonbet до 20 фунти. Оваа понуда е достапна само за новите корисници, при нивната прва уплата. По првата уплата, корисникот е потребно да ја изигра сумата на уплатата 4 пати на коефициенти од 1.80 или повисоки. Овој услов мора да биде исполнет во рок од 90 дена по првата уплата. Тогаш корисникот добива бесплатен облог од максимум 20 фунти, во зависност од износот на првата уплата.
Освен овој бонус, Marathonbet понекогаш нуди и бесплатни облози. Облогот мора да се постави како сингл, на настан по ваш избор. Од време на време нудат и промоции за обложување на трки со кучиња, како на пример Best Odds Guaranteed. Ова значи дека доколку поставите облог на одреден коефициент, а потоа коефициентот се зголеми, ќе го добиете највисокиот коефициент достапен до пред да започне трката.

Lucky бонус

Доколку сте фан кој постојано игра на систем, тогаш сте на вистинско место. Marathonbet ќе ги дуплира коефициентите со промоцијата Lucky 15, 31 & 63.

Advancebets бонус

Корисниците на Marathonbet ќе бидат наградени за нивната лојалност со опцијата “Advancebets”. Ова ви дозволува да поставите облог и кога немате доволно средства на сметката или да го зголемите влогот на облог каде сте потенцијален добитник.

Казино бонус

Marathonbet нуди казино во живо, казино и лото услуги. Можете да добиете до 250 фунти казино бонус, како и бесплатни вртења (free spins) и промоции.

Во живо

Со тоа што обложувањето во живо станува се попопуларно, Marathonbet нудат обложување во живо на повеќе спортови како што се фудбал, кошарка, бејзбол, тенис и одбојка.
Обложувањето во живо на фудбал вклучува голем број на натпревари од целиот свет. Во зависност од лигата или турнирот на кој сакате да се обложувате, достапни се разни коефициенти. На пример, во Шпанскиот Куп вклучуваат конечен резултат, точен резултат, хендикеп, вкупно голови, следен гол, исклучување.
Поради брзната на игра и брзото постигнување поени, кошарката е еден од повозбудливите спортови за обложување во живо. Има понуди за конечен резултат со продолжение или без, хендикеп, вкупно поени и неколку понуди по четвртини.
Иако нудат добар спектар на игри за обложување во живо, тенисот е спортот каде доаѓаат до израз нивните понуди. Понудите за обложување во живо на тенис вклучуваат победник на натпреварот, победник на следниот сет, победник на следниот гем, следен поен, хендикеп и сл.

Пренос во живо – livestreaming

Еден недостаток на оваа обложувалница е што не ја нудат опцијата пренос во живо. Можете да добиете информации и статистика за натпреварите во живо, но немате можност да ги следите на Marathonbet.

marathonbet

Мобилно обложување

Со Marathonbet можете да се обложувате додеска сте во движење. Ви нудат апликација која може да ја симнете на iOS или Android. Преку неа можете да пристапите до сите понуди, исто како да ја користите вебстраната. Имаат и специјални понуди само за корисниците на мобилната апликација, така што ако станете корисник, тогаш дефинитивно треба да ја симнете и нивната апликација со што ќе си овозможите поголем број на можности за добивка на бесплатни облози или понуди за зголемени коефициенти.

Заклучок за Marathonbet обложувалница

Ако не ви пречи фактот дека нема пренос во живо, се останато е изноредно на Marathonbet. Доколку ја имаше и опцијата за live streaming, со сигурност ќе ги надминеше нивните ривали во индустријата. Одлични коефициенти, маргини, понуди како и корисничка поддршка.
Заедно со извонреден спектар на спортско обложување, има и финансиско обложување, казино, лото игри и многу повеќе. Има огромна количина на информации за понудите, и се презентирани на начин кој е јасен и концизен. Ќе имате и можност за прилагодување на интерфејсот, да одговара на вашиот вкус и стил на обложување.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Marathonbet казино на Casinobonus.mk