• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Корисничка поддршка
 • Бонуси и промоции
 • Обложување во живо
 • Мобилно обложување
3.9

Резиме

Од се што истраживме стигнавме до заклучок дека обложувалницата на NineCasino ги исполнува критериумите за да може да се регистрирате и да станете нивни корисник. Имаат одлична понуда за обложување, супер и брз вебсајт, како и многу методи за уплата и исплата. Дополнително на располагање во стои и 24 часовна корисничка поддршка.

Pros

 • 24 часовна корисничка поддршка
 • Обложување на помалку познати настани
 • Модерен вебсајт

Cons

 • Методите за уплата и исплата функционираат во зависност од тоа во која земја се наоѓате
 • Бонусите можат да се подобрат
 • Коефициентите се за нијанса послаби за фудбалски настани

NineCasino е сајт каде што можете да најдете најразлични казино игри, но во склоп на тоа функционира и категоријата за спортско обложување, па љубителите на онлајн игрите на среќа можат да најдат се на едно место.

Во продолжение на овој текст ние ќе ви дадеме опис за NineCasino со посебен осврт на спортското обложување.

За почеток мора да нагласиме дека NineCasino е лиценциран приредувач на игри на среќа и има две лиценци. Едната е од комисијата за игри на среќа во Курасао и е заведна под број B2C-AK2QPM3H-1668JAZ, додека другата е од Кипар и нејзиниот број е HE 435747.

Како и сите останати сајтови за обложување и игри на среќа, така и Nine Casino прифаќа само полнолетни играчи, поточно лица со наполнети 18 години.

Вебсајт

Основното нешто кое треба да ви остави впечаток е дизајнот на вебсајтот. Овде станува збор за солиден дизајн кој не е за потценување, а исто така е лесен за управување. Почетната страна е за казино, а доколку сакате да стигнете до спортско обложување, тогаш ќе мора во горниот дел да ја изберете категоријата „Sports“.

Веднаш откако ќе ви се отвори сајтот ќе ве дочека темно син дизајн со различни светли елементи. Тука веќе сте спремни за да избирате на што сакате да се обложувате. За почеток имате банер кој ќе ви ги покажи најатрактивните моменти во тој ден, како и бонус понудата која е наменета за нови корисници.

Непосредно под тоа, се издвоени најaтрактивните натпревари за тековниот ден, со опција за филтрирање според видот на спорт, како што се фудбал, кошарка, тенис, хокеј и други. Скролајќи надолу, стигнувате до делот за “Live Matches”, каде што се прикажани сите започнати натпревари. Потоа следат исто така и настани што ќе започнат во иднина. Во десниот дел се наоѓаат копчињата за регистрација и најава, а во долната секција се обезбедени информации за компанијата, лиценцата и контакт информации, вклучувајќи ги и социјалните мрежи.

NineCasino
Вебсајт – NineCasino

Навигација и јазици

И како што истакнавме претходно, веб-сајтот е современ со квалитетен дизајн, но и исклучително лесен за користење. Има Search Bar, категорија за Live, како и посебна дел за преглед на вашите тикети и облози. NineCasino сајтот поддржува 25 јазици, вклучувајќи англиски во повеќе верзии, шпански, француски, турски, полски, и други. Сепак голем хендикеп е тоа што оваа обложувалница засега не нуди поддршка за македонски, српски или хрватски јазик.

Покриеност

Nine Casino обложувалницата нуди опширна покриеност на различни спортски настани. При регистрација, корисниците имаат можност да поставуваат облози на фудбал, кошарка, хокеј, тенис и различни други спортови. Освен тоа, достапни се и категории за E-Sports, што е особено популарно во последно време. Не се занемарени ниту љубителите на трки со коњи, кучиња и слични настани. Дефинитивно, покриваат многу спортови и се одлични во тој дел.

Понуда во NineCasino

Понудата на спортски настани во Нине Казино е одлична, како што веќе беше кажано погоре. При анализа на поединечни натпревари, откривме различни квалитетни облози. Во процесот на составување на оваа рецензија, за пример зедовме еден натпревар од категоријата градско дерби, поточно од Серија А и важи за еден од поатрактивните дуели. За овој настан, понудени беа различни опции за обложување, вклучувајќи конечен исход, вкупен број на голови, хендикеп облози (класични и азиски), тимови вкупно голови, прво полувреме погодоци и резултат, стрелци на голови, точен резултат, интервал на голови и други несекојдневни типови. Во целост, ве уверуваме дека класичните обложувачи ќе бидат задоволни со одличната понуда на типови.

Коефициенти во NineCasino

Сметаме дека е важно да нагласиме дека коефициентите во NineCasino се достапни во неколку формати, вклучувајќи европски, азиски, индонезиски, фракционални и малезиски формати. За нивната вредност, направивме споредба за неколку фудбалски натпревари во европските лиги и забележавме дека некои нијанси на послаби коефициенти, но тие се и понатаму конкурентни. Исто така, за други спортови, можат да се најдат и повисоки квоти во неколку случаи, што дава основа за позитивна оценка во овој аспект.

Уплата на средства во NineCasino

Во обложувалницата на NineCasino има mnogu на начини за уплата на средства, при што тие се вршат инстантно, без провизии. Понудените опции вклучуваат кредитни и дебитни картички, електронски новчаници и криптовалути.

Целосната листа на начини за уплата на средства во NineCasino е следна:

 • Visa
 • MasterCard
 • Bank Wire Transfer
 • Jeton
 • Skrill
 • Neteller
 • eZeeWallet
 • Sofort
 • Interac
 • CashtoCode
 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Tether
 • TRON
 • Ripple
 • Binance

Во секој случај треба да напомнеме дека методите за уплата се достапни во зависност од тоа каде се наоѓате, поточно од која држава пристапувате. Во Македонија понудата е малку ограничена за уплата на средства.

Исплата на средства во NineCasino

Исплатата е од суштинско значење во светот на обложувањето, бидејќи корисниците сакаат лесно и брзо да ги повлечат своите средства. За да стигнете до исплата, потребно е прво да остварите добивка, а потоа да поднесете барање за исплата. По поднесувањето, обложувалницата треба да го одобри барањето пред да го процесира. Одобрувањето обично трае околу 24 часа, а времето на процесирање зависи од избраниот начин на исплата и може да варира меѓу 1 час и 5 работни денови.

NineCasino дозволува исплатата да се изврши на еден од следните начини:

 • Visa
 • MasterCard
 • Bank Wire Transfer
 • Jeton
 • eZeeWallet
 • Neteller
 • Skrill
 • Interac
 • Sofort
 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Tether
 • Ripple
 • TRON
 • Binance

Правилото е исто како и за уплатата, па така конкретно за Македонија некој начин за исплата може и да не е достапен.

Корисничка поддршка во NineCasino

Во случај на било какви потешкотии во NineCasino, се препорачува контактирање на службата за корисници. Во оваа обложувалница, контактот може да се направи преку Live Chat, каде што корисниците можат да добијат брз и инстантен одговор, бидејќи оваа услуга е достапна 24/7. Исто така, може да им се напише е-маил на [email protected], макар што во овој случај треба да се има на ум дека времето за одговор може да биде малку подолго, обично тоа се решава во рок од 1-3 часа. Сајтот нуди и секција со Често Поставувани Прашања (FAQ), каде што се објаснети и дадени одговори на најчестите прашања. Оваа секција претставува добар ресурс за корисниците, каде што често може да се најдат релевантни информации и одговори на потребните прашања.

Бонуси и промоции во NineCasino

Во овој дел, не би сакале да даваме многу конкретни информации, бидејќи промоциите често се менуваат, а сите понуди имаат рок на траење. Во моментов, ќе ви пренесаме информации за пакетот на бонуси за добредојде, бесплатните облози и кешаут функцијата.

NineCasino
NineCasino – бонуси и промоции

Пакет на бонуси за добредојде

Овој пакет вклучува три бонуси за првите три депозити. Потребно е само да се регистрирате и да направите депозит. Првиот бонус изнесува 100% до 100 евра, вториот е 75% до 150 евра, а третиот е 50% до 200 евра. За повлекување на бонусот, потребно е да го изиграте најмалку пет пати.

Бесплатни облози

Секој понеделник, играчите имаат можност да добијат бесплатен облог до 20 евра. За да го искористат овој бонус, треба да го изиграат на најмал коефициент од 1.40 и да направат обрт од најмалку 50 евра.

Кешаут функција

Оваа функција е доста корисна и претставува опција за предвремена исплата. Како пример, доколку се обложите на три натпревари, погодите два, а третиот е 0-0, ви се нуди понуда која можете да ја прифатите и да го продадете својот тикет. Оваа опција е често е од корист, особено ако вашиот тим има предност.

Обложување во живо

Постои категорија на играчи – кладилничари кои посебно внимание посветуваат на обложувањето во живо. Ова им овозможува да го следат текот на натпреварот, да забележат кој тим има иницијатива, каков стил на игра се применува и други детали. Во NineCasino, обложувањето во живо нуди фантастичен број на настани. Забележавме дека и некои натпревари од послабите лиги се достапни за обложување во живо. Освен фудбал, играчите имаат можност да се обложуваат во живо и на настани како кошарка, тенис, ФИФА и други електронски спортови. Покрај тоа, трките на коњи и кучиња се дел од обложувањето во живо, но се во малку понапреден стил и дефинитивно ќе ви остават добар впечаток.

Мобилно обложување

Nine Casino нуди фантастично искуство за мобилно обложување. Со својот фантастичен дизајн, мобилната верзија е еднакво добра во споредба со десктоп верзијата. Независно од тоа каде се наоѓате, NineCasino ви овозможува да се обложувате преку мобилниот телефон или табел. Иако се се уште немааат мобилна апликација, Nine Casino предлага алтернатива за корисниците со Windows уреди преку специјална апликација. Оваа апликација обезбедува лесен и брз пристап до сите опции и можностите што ги нуди казиното и спортската обложувалница.

NineCasino
NineCasino – мобилна верзија

Заклучок

Делува дека NineCasino обложувалницата има доволно елементи за да го привлече вашето внимание. Понудата на спортови и разновидноста на настани се од големо значење, а исто така и фактот дека има и можност за обложување на помалку познати настани дополнително ве привлекува. Бонус понудата можеби би требало да се подобри за да се зголеми бројот на играчи. Мобилната верзија и искуството со обложување на трки на коњи и кучиња ние ги оценуваме со солидна оценка. Се надеваме дека оваа рецензија ќе ви даде јасна слика за NineCasino обложувалницата.

Како што и погоре кажавме NineCasino е склоп на онлајн казино и онлајн обложувалница. Доколку сакате прочитајте рецензија за Nine казино на Casinobonus.mk.