• Вебстрана
  • Покриеност
  • Понуда
  • Коефициенти
  • Уплата на средства
  • Исплата на средства
  • Корисничка поддршка
  • Бонус
  • Во живо
  • Мобилно обложување
4.2

Резиме

Високи бонуси Македонска поддршка Широк спектар на игри 24/7 корисничка поддршка

Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Tipbet е нова обложувалница на сцената за онлан обложување, но поседува и преку 1000 обложувалници низ цела Европа. Компанијата е лиценцирана и главното седиште и е во Малто. Исто така е официјален партнер на германските клубови од Бундеслигата Баер Леверкузен и Фортуна Дизелдорф.

Во оваа статија подолу може да ги разгледаме деталите за оваа онлајн обложувалница и да дознаеме дали треба да стане дел од нашето секојдневие.

Лиценца

Tipbet е лиценцирана во Малта и е регулиранa и овластенa да нуди и да прифаќа облози на меѓународни спортски настани. Побаравме информации околу искуствата за оваа спортска обложувалница и се што најдовме е позитивно. Нема поплаки од играчите, туку само пофалби.

Вебстрана

Вебстраната на Тipbet обложувалницата е многу едноставна, но сепак е професионално изработена. Таа исто така е лесна за користење, а тоа предизвикува посебно чувство кај играчите. Тоа што е најомилено кај корисниците на оваа обложувалница е уникатниот дел „Stats“. Тука може да најдете кој се најкликани натпревари, лиги и спортови.

Навигација и јазици

Како што погоре кажавме едноставноста на оваа страна создава посебно чувство кај корисниците. Освен тоа лесна е и за навигација. Посакуваното нешто ќе го најдете за многу кратко време, а тоа се должи на организираноста и поставеноста. Исто така поседува два вида на теми кои можете да си изберете по ваш вкус. За да биде лесно достапна и разбирлива за корисниците, веб сајтот поседува неколку јазици и тоа: македонски, хрватски, бугарски, португласки, грчки, турски, германски и се разбира англиски.

Покриеност во Tipbet

Може да кажеме дека Tipbet е една од најдобрите онлајн обложувалници во поглед на покриеноста. Тие не само што ги нудат скоро сите лиги, туку може да ги изиграте вашите омилени тимови за неколку кола однапред. Тоа навистина е важно за играчите кои сакаат да освојат големи суми. Освен тоа, на располагање ги имате сите спортови и да не ги заборавиме најпознатите во последно време И-спортови.

Понуда

Во поглед на понудата на играње, погоре напишавме дека може да ги најдете сите игри. Исто така тие може да ги изиграте со најпознатите знаци, како што се Over и Under, Конечен тип, Корнери, Хендикеп и други игри. Од нашето исуство може да потврдиме дека во тој дел се послаби за разлика од другите обложувалници, но веруваме дека доколку посакате да играте одредена игра ќе ја најдите. Кога викаме послаби мислиме на оние „специјали“ кои ги поседуваат другите обложувалници. Ве уверуваме дека барем за тоа нема да почувствувате недостаток, а уште најмалку тоа да ви биде причина за да ја прескокните оваа обложувалница.

Коефициенти

Сите што играме во обложувалница, знаеме дека коефициентите влијаат многу при изборот на онлајн обложувалница. Коефициентите може да ги рангираме на 3.5 од 5. Тоа значи дека не ги поседуваат највисоките коефициенти на светот, но сепак се натпреваруваат со најголемите и најпознатите обложувалници.

Уплата

Уплатата им е на најмодерно и највисоко ниво. Располагаат со многу методи на уплата на средства, а исто така и на многу немаат лимити при уплата. Во прилог детали.

Tipbet рецензија

Исплата

Исплата им е доста брза, сигурна и без воопшто провизија. За разлика од уплатата, исплата може да направите со поограничени методи. Сепак тука се најосновните и веруваме дека тоа не би било воопшто проблем. Во прилог детали за исплата.

Tipbet рецензија

Корисничка поддршка

Доколку дојдете до ситуација да ви затреба корисничката поддршка од Tipbet не се двоумете да ја искористите. На располагање ви стои 24 часовна корисничка поддршка која е секогаш љубезна кон клиентите и ефикасна во решавање на проблемите во најкраток можен рок.

Tipbet Бонуси и промоции

Кога станува збор за категоријата бонуси и промоции, навистина може да кажеме дека ова е една од ретките обложувалници која има со што да се пофали и што да им понуди на корисници.  Како најпрво ќе си го добиете бонусот за добредојде од 200%, па потоа уште 15 евра екстра добредојде бонус. Следува бонусот за И-спортс, па за комбо тикети, осигурување и што уште не. Нас лично најмногу ни се допадна овој дел. И не само што располага со широк спектар на бонуси, туку и цело време се надоградува. Како и да е, доколку ја изберете оваа обложувалница, веруваме дека ќе ви следи екстра бонус. Не смееме да ги заборавиме и бонусите за казино. Тие навистина се големи и веруваме дека ќе ве привлечат.

Во живо

Како и најголемите онлајн обложувалници, така и Tipbet располага со широк спектар на понуди за обложување во живо. Имате доста игри за играње во живо, а исто така ќе може да го следите натпреварот како се одвива преку графичка анимација.  На располагање ви се информации за тоа кој напаѓа, колку шутови има, корнери, картони и слично.  Освен на фудбал, може да се обложувате на кошарка, тенис, ракомет и многу други. Тука се и најпознатите Кантер Страјк, ЛОЛ и ДОТА.

Tipbet рецензија и бонус

Пренос во живо

Мора да признаеме дека добиваме одлично чувство кога ќе го уплатиме некој натпревар и истиот да го гледаме во живо. Обложувалницата на Tipbet се потруди да ни овозможи брз и навремен пренос од најпознатите натпревари кои играат во моментот.

Мобилно обложување

Мобилното обложување на Tipbet е вистинско задоволство. Освен што ни нудат брзина и едноставност, тука може да најдеме и задоволство. Дали има нешто подобро од брзо уплаќање на омилениот натпревар? Мобилната страна им е на завидно ниво. Работи одлично на Android и iOS платформата. Се што може да направите на десктоп верзијата може да направите и на мобилната верзија. Наскоро ќе има и дополнителни бонуси за љубителите на онлајн обложувањето преку мобилен.

Заклучок за Tipbet обложувалница

Зошто да биде сложено, кога може да биде едноставно, брзо и лесно… Не гледаме причина да се мачите со јазици и слично. Вам ви треба страна која нуди македонска поддршка, брзина, бонуси, добри коефициенти, лесна уплата и сигурна и навремена исплата. Доколку сакате да уживате во онлајн обложувањето каде и да сте, не се двоумете ја изберете обложувалницата на Tipbet. Креирајте ја вашата сметка и добијте си добредојде бонус од 200%.