Тикет на денот e-Спорт (четврток, 02.04.2020)

eSports
Во време на пандемија на коронавирусот, кога сме ограничени со можностите да се обложуваме на стандардните натпреварувања кои се прекинати, треба да му дадеме малку надеж и можност на е-спортот, кој дефинитивно може да донесе [...]

Што е е-спорт и како да заработите од него? CS:GO, FIFA, Dota 2, LoL, многу возбудувања и добра заработка!

Вести
Во момент кога целиот свет се соочува со големиот предизвик и проблем наречен – коронавирус, обложувачите и другите љубители на спортот не можат да ги задоволат своите „апетити“ само со белоруското фудбалско првенство или некои [...]

Бесплатни типови - најнови типови

Фудбал, Бате Борисов vs Ruch Brest
тип Полувреме/Крај, 1/1 @ 2.00
Овој тип беше предложен од Viktor на Bet365
Фудбал, Ислоч Минск vs Слуцк
тип 1X2, 1 @ 1.75
Овој тип беше предложен од Viktor на 1xbet

Нов тренд: Обложување на eSports!

Вести
Терминот eSports ги опфаќа сите мрежни онлајн игри во кој се натпреваруваат поедници и тимови. Во последно време, овој вид на забава достигна неверојатна популарност во целиот свет, па веќе се составени тимови кои имаат [...]
покер

Со онлајн покер времето „лета“, а често имате и добивка!

Вести
Поради моменталната ситуација која владее со светот, поточно поради коронавирусот, многу луѓе седат дома и буквално се досадуваат. Фудбалските натпревари скоро секаде се одложени, па освен слот апарати немаме многу избор. Сепак ние пронајдовме едно [...]

За Kladenje.mk

Кладење.мк е приказна која се создаде пред неколку години и досега функционира успешно. Воглавно тоа е единствен професионален сајт кој е специјализиран за содржина која е поврзана со спортското обложување.

Што се може да најдете на Кладење.мк?

Тикет на денот

Во рамките на тикетот на денот секојдневно поставувавме по неколку натпревари и меѓусебно ги комбинираме. Најчесто тикет на денот е составен од нашиот тим кој одлучува за натпреварите по свое лично убедување.

Се разбира, дека за тикет на денот натпреварите добро ги анализираме и притоа ви претставуваме во која обложувалница истите натпревари имаат најголеми коефициенти.

Вкупниот коефициент за нашиот тикет на денот има околу 4-5 коефициент, бидејќи на тој начин сметаме дека е најлесно да стигнеме до добивка и скоро секогаш е составен од 2,3 или 4 натпревари.

Тип на денот

Тип на денот е натпревар за кој даваме еден и единствен знак и најчесто тоа е конечен исход или голови.

Коефициентот за тип на денот е во рамка од 1.40 до 2.50 и искрено може да се пофалиме со успешноста во оваа категорија.

Обично гледаме типот на денот секогаш да биде од познатите лиги, а покрај предлогот за типување ви нудиме и кратка анализа за истиот натпревар.

Бесплатни типови

Скоро секогаш нашиот сајт имате достапни предлог типови за наредните неколку дена.

Самиот збор типови ви кажува за што станува збор. Избираме натпревар, накратко го анализираме и ви претставуваме предлог за типување, а притоа ви го претставуваме и највисокиот коефициент за тој предлог и ви предлагаме во која обложувалница да го изиграте.

Обично сите предлози за обложување се наплаќаат, но кај нас станува збор за бесплатни типови, односно ние не наплаќаме апсолутно ништо.

Рецензии за обложувалници

Нашиот тим има големо искуство со обложувалниците и преку рецензија ви ги претставува недостатоците и предностите на истата.  Најчесто нашиот фокус е ставен на најдобрите сајтови за обложување, а тоа се 1XBET и Bet365.

1XBET рецензијата содржи корисни информации во поглед на предностите и недостатоците кои ги имаат, а исто така, тука можете да најдете помош при регистрирање, депонирање и повлекување на средстава од 1XBET.

Bet365 рецензијата исто така содржи информации за лиценци, уплата, исплата, предности и недостатоци, а сите кои сакаат да се регистрираат, можат да најдат описен и детален текст кој ви помага за регистрацијата да не ви одземе нешто повеќе од 5-6 минути, како и објаснување за понатамошната верификација на профилот на Bet365.

Системи за обложување

Како што и сами знаете, системите за обложување постојат веќе одамна, а ние тука ви ги претставуваме само најдобрите.

Во оваа категорија ќе ги најдете познатите системи за кладење насловени како Fibonaci, D`Alembert, Хашекови столбови и многу други ...

Совети за обложување

Се трудиме што повеќе да ви дадеме корисни совети за обложување со кои побрзо ќе стигнете до добивка или ќе го намалите ризикот.

Анализи на натпревари и најави

Анализите на натпревари ги имаме скоро секогаш кога на обложувачката понуда имаме важни и големи натпревари. На тој начин ви ги претставуваме последните случувања за двата тима, а на тој начин вие полесно ќе донесе одлука за вашиот тип.

Најави на лиги – Пред секое коло може да најдете најава, анализа и предлог типови за ТОП 4 европските лиги (Англија, Италија, Шпанија, Германија).

За крај сакаме да напоменеме дека кај нас не постојат никакви претплати, плаќања и слично. Се што правиме ние е апсолутно бесплатно и вие можете секојдневно да не следите без никаков паричен надоместок.

КОНЕКТИРАЈ СЕ / НАЈАВИ СЕ

Тип на денот

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (21.03.2020,14:00) ИСЛОЧ – НЕМАН

СУДИР НА НЕПРЕДВИДЛИВИ ЕКИПИ Белорусија, Вишаја лига, 21.03.2020: Ислоч – Неман ТИП 0-2 Резултат:  За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ислоч и Неман. Овде имаме дуел на две екипи кои во припремите […]

Тикет на денот

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (петок, 20.03.2020)

Во однос на вчера, денешната понуда делува нешто побогато, па ова е нашиот предлог тикет. Динамо Минск – Рух Брест – 1/1 @ 2.10 во 1xBet Некогашниот гигант на советскиот фудбал никако да се врати […]