специјал тикет

Специјал тикет за натпреварот Наполи – Барселона – квота 15

Вести
Денес продолжуваат натпреварите од 1/8 финалето на најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони. Еден од тие натпревари е дуелот помеѓу Наполи и Барселона која дефинитивно гарантира големо уживање. По тој повод, ние во [...]
пад на коефициенти

Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.02.2020)

Вести
Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од турската втора лига. Карагумрук – Ескишехирспор – 2 @ 5.42 во Bet365 Почетната вредност за победа на гостите беше 7.94, а во моментов бележи [...]

Бесплатни типови - најнови типови

Фудбал, Вест Бромвич Албион vs Престон Норт Енд
тип 1X2, 1 @ 1.67
Овој тип беше предложен од Viktor на Bet365
Фудбал, Наполи vs Барселона
тип Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.65
Овој тип беше предложен од Petar на 1xbet
Фудбал, Челзи vs Баерн Минхен
тип Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.57
Овој тип беше предложен од Petar на Bet365
Фудбал, Спортинг Брага vs Ренџерс
тип Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.85
Овој тип беше предложен од Viktor на 1xbet
тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (24.02.2020,18:00) РИЗЕСПОР – БАШАКШЕХИР

Тип на денот
ГОСТИТЕ ВО УЛОГА НА ФАВОРИТИ Турција, Супер Лига, 24.02.2020: Ризеспор – Башакшехир ТИП 2 Резултат:  За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ризеспор и Башакшехир од рамките на турската Супер лига. Домаќините играат [...]
што се уплаќа денес

Што се уплаќа денес? (24.02.2020)

Што се уплаќа денес?
Уплатата на одреден натпревар, често е добар показател за исходот на тој дуел, па се надеваме дека и денес ќе биде така. Ботосани – Поли Јаши – 1 @ 1.65 Вкупната уплата на овој дуел [...]

За Kladenje.mk

Кладење.мк е приказна која се создаде пред неколку години и досега функционира успешно. Воглавно тоа е единствен професионален сајт кој е специјализиран за содржина која е поврзана со спортското обложување.

Што се може да најдете на Кладење.мк?

Тикет на денот

Во рамките на тикетот на денот секојдневно поставувавме по неколку натпревари и меѓусебно ги комбинираме. Најчесто тикет на денот е составен од нашиот тим кој одлучува за натпреварите по свое лично убедување.

Се разбира, дека за тикет на денот натпреварите добро ги анализираме и притоа ви претставуваме во која обложувалница истите натпревари имаат најголеми коефициенти.

Вкупниот коефициент за нашиот тикет на денот има околу 4-5 коефициент, бидејќи на тој начин сметаме дека е најлесно да стигнеме до добивка и скоро секогаш е составен од 2,3 или 4 натпревари.

Тип на денот

Тип на денот е натпревар за кој даваме еден и единствен знак и најчесто тоа е конечен исход или голови.

Коефициентот за тип на денот е во рамка од 1.40 до 2.50 и искрено може да се пофалиме со успешноста во оваа категорија.

Обично гледаме типот на денот секогаш да биде од познатите лиги, а покрај предлогот за типување ви нудиме и кратка анализа за истиот натпревар.

Бесплатни типови

Скоро секогаш нашиот сајт имате достапни предлог типови за наредните неколку дена.

Самиот збор типови ви кажува за што станува збор. Избираме натпревар, накратко го анализираме и ви претставуваме предлог за типување, а притоа ви го претставуваме и највисокиот коефициент за тој предлог и ви предлагаме во која обложувалница да го изиграте.

Обично сите предлози за обложување се наплаќаат, но кај нас станува збор за бесплатни типови, односно ние не наплаќаме апсолутно ништо.

Рецензии за обложувалници

Нашиот тим има големо искуство со обложувалниците и преку рецензија ви ги претставува недостатоците и предностите на истата.  Најчесто нашиот фокус е ставен на најдобрите сајтови за обложување, а тоа се 1XBET и Bet365.

1XBET рецензијата содржи корисни информации во поглед на предностите и недостатоците кои ги имаат, а исто така, тука можете да најдете помош при регистрирање, депонирање и повлекување на средстава од 1XBET.

Bet365 рецензијата исто така содржи информации за лиценци, уплата, исплата, предности и недостатоци, а сите кои сакаат да се регистрираат, можат да најдат описен и детален текст кој ви помага за регистрацијата да не ви одземе нешто повеќе од 5-6 минути, како и објаснување за понатамошната верификација на профилот на Bet365.

Системи за обложување

Како што и сами знаете, системите за обложување постојат веќе одамна, а ние тука ви ги претставуваме само најдобрите.

Во оваа категорија ќе ги најдете познатите системи за кладење насловени како Fibonaci, D`Alembert, Хашекови столбови и многу други ...

Совети за обложување

Се трудиме што повеќе да ви дадеме корисни совети за обложување со кои побрзо ќе стигнете до добивка или ќе го намалите ризикот.

Анализи на натпревари и најави

Анализите на натпревари ги имаме скоро секогаш кога на обложувачката понуда имаме важни и големи натпревари. На тој начин ви ги претставуваме последните случувања за двата тима, а на тој начин вие полесно ќе донесе одлука за вашиот тип.

Најави на лиги – Пред секое коло може да најдете најава, анализа и предлог типови за ТОП 4 европските лиги (Англија, Италија, Шпанија, Германија).

За крај сакаме да напоменеме дека кај нас не постојат никакви претплати, плаќања и слично. Се што правиме ние е апсолутно бесплатно и вие можете секојдневно да не следите без никаков паричен надоместок.

КОНЕКТИРАЈ СЕ / НАЈАВИ СЕ

Тип на денот

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (25.02.2020,20:45) КПР – ДЕРБИ

ЕФИКАСЕН ДУЕЛ ВО ЧЕМПИОНШИП Англија, Чемпионшип, 25.02.2020: КПР – Дерби ТИП ГГ Резултат:  За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу КПР и Дерби од рамките на англиската Чемпионшип лига. Домаќините навидум изгледаат како […]

Тикет на денот

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (вторник, 25.02.2020)

Во наредниве два дена ќе се комплетира првиот круг од 1/8 финалето на ЛШ. Вечерва се играат два натпревари, а утре уште два и потоа ќе ги чекаме реваншите. Ова е нашиот предлог тикет за […]