Во последните 8 меѓусебни дуели постигнуваат гол двете екипи: Продолжува традицијата и денес?

традиција

Денес на програмата од 20:45 часот, во рамките на вонредното 4-то коло од англискиот Чемпионшот се сретнуват екипите на Шефилд Венсдеј и Милвол.

Шефилд моментално ја држи 22-та позиција на табелата со учинок од 1 реми и 2 порази.

Милвол се наоѓа на 12-та позиција и има освоено 5 бода, а учинокот им е победа и две реми.

На последните 8 меѓусебни натпревари овие две екипи постигнале најмалку по еден гол, односно се постигнати вкупно 26 гола со просек 3.25 по натпревар. Денес не би требало да има проблем, па затоа типуваме гол – гол.

традиција

Г.Г @ 1.85 во Coinbet24 (8 oд 8)

Изиграј го овој натпревар во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*