• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.1

Резиме

 • Без KYC верификации
 • Уплата во крипто валути
 • Исплата во крипто валути
 • Многу бонуси и тоа независни
 • Мулти сметки – Повеќе сметки на едно име во различни валути
Sending
User Review
0 (0 votes)

Во овој текст накратко ќе ви напишеме рецензија за обложувалница за 1xBit, односно ќе ви ги претставиме предностите и недостатоците кои ги има оваа обложувалница. 

Општо

Поради зголемениот интерес за обложување со крипто валути на пазарот се појавува обложувалницата на 1xBit. Тие започнаа со работа во 2016 година и се брзорастечка компанија која нуди обложување од ваков вид. Нивната услуга е достапна во 52 земји, вклучувајќи ја и нашата Македонија. Ова е една од ретките обложувалници кои нудат обложување со крипто валути, а притоа имаат одлични коефициент.

Вебсајт на 1xBit

Обложувалницата на 1xBit располага со ултра модерен и функционален вебсајт. Кога ќе ја посетите нивната адреса, веднаш ве пречекуваат моменталните промоции, кои ги има многу. Во мени табот имате опција да изберете, спортско обложување, обложување во живо, спортови во живо, промо категорија, казино и казино во живо. Исто така сајтот е достапен на 62 јазици, па веруваме дека нема да се соочите со проблем да не можете нешто да разберете од напишаното.

1xBit

Покриеност

Веруваме доколку сте љубител на обложувањето со крипто валути, 1xBit ќе ви стане обложувалница број 1. Тие имаат голема покриеност на различни видови спортови, вклучувајќи ги познатите и помалку познатите. Исто така во денови со слаба понуда, вие може да се забавувате во казиното и остантите игри на среќа. Со еден збор, во 1xBit е обложувалница каде нема што нема.

Понуда во 1xBit

Ретки се обложувалниците кои нудат широк спектар на игри за одреден натпревар, а посебно обложувалниците кои работат со крипто валути. Верувале или не, за еден фудбалски натпревар, вие на располагање имате повеќе од 1300 игри само за тој дуел. Нашето искуство „вели“ дека тоа е навистина импресивна бројка, која се разбира придонесува за што полесно да остварите добивка. Тука покрај основните 1,х,2, полувреме/крај, голови, тука може да се обложувате и на многу специјали. Постојат и безброј комбинации како на пример, конечен тип и голови, пенал и голови, начин на постигнување на голот (со нога, со глава) итн.

Уплата

Уплатата на средства во 1xBit можете да ја извршите преку вкупно 63 методи. Крипто валутите кои се поддржани во oваа обложувалница се: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Ethereum, ZCash, GameCredits, NEM, Bytecoin, Sibcoin, Digibyte, Bitcoin gold, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, BitShares, Verge, QTUM, Monero, STRATIS, Ripple, Tron. Минималниот износ за уплата 1 mBT што навистина голема предност за играчите кои сакаат да започнат. Што се однесува до провизиите тие се минимални, а во поголем дел од начините за уплата и не постојат.

Уплата на 1xBit во Македонија

Доколку сте резидент на Р. Македонија, а сакате да играте во 1xBit, тогаш вие имате можност да направите уплата преку 13 начини. Како што и погоре кажавме, провизиите зависат од методот на уплата, а провизиите се мали или пак воопшто ги нема.

1xbit рецензија

Исплата

Исплатата е најважниот сегмент во една обложувалница. Со каква цел би игралие ние, доколку тие немаат регулирана исплата. Во обложувалницата на 1xBit може да направите повлекување кога што ќе посакате и тоа на истиот начин како што сте уплатиле и во истата валута. Обично во другите обложувалници е задолжително да ја верифицирате вашата сметка (КYC), но овде немате потреба од тоа. Исто така тие немаат лимит за исплата, па може да направите повлекување колку што ќе посакате. И уште една важна работа е тоа што никогаш не ги блокираат исплатите без причина, туку секогаш навремено и точно го процесираат вашето барање.

Исплата во Македонија

Доколку сте оствариле добивка и сакате да направите повлекување, тоа може да го сторите веднаш. Обично исплатата оди преку истиот метод како и уплатата и што е најважно без провзии. Практично, вие добивате точно колку што сте повлекле.

Коефициенти

Одговорно тврдиме дека 1xBit е обложувалница која се носи со најголемите обложувалници и во многу случаеви коефициентите кај нив се поголеми. Кога велиме поголеми, тоа често сме го забележале за конечниот исход, и вкупниот број голови, додека некогаш знаат да потфрлат кога станува збор за полувреме/крај и азискиот хендикеп. Се разбира, доколку одлучите да играте во 1xBit нема да зажалите.

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со одреден проблем на сајтот на 1xBit, на располагање ви стои стручна корисничка поддршка која со задоволство и во најкус можен рок ќе ги отстрани вашиот проблем. Нив може да ги добиете преку пополнување на формуларот директно на нивниот сајт, и четот во живо. Освен на тој начин вие може и да ги контактирате преку е-маил: [email protected].

Бонус во 1xBit

Бонусот е одлична можност за нов почеток во некоја онлајн обложувалница. Веруваме дека секој играч побрзо би избрал обложувалница која нуди одличен бонус, отколку обложувалница која нема никаква промоција. Исто така, оваа обложувалница располага со 2 вида на состојби. Односно состојба на вашата сметка во крипто валути и состојба на промо поени. Освен тоа вие може да имате и повеќе акаунти со различни валути и сметките да не ви бидат блокирани, а тоа е вистинска реткост во обложувалниците. Сметаме дека треба да го спомнеме и фактот дека поголем дел од промоциите се независни една од друга, односно може истовремено да учествувате во повеќе промоции.

Бонус за добредојде

Како и во многу други обложувалници, така и во 1xBit може да најдете бонус за добредојде. Нивната моментална понуда е 100% бонус за добредојде до 1BTC. Се што треба да направите е да отворите сметка, и да направите минимален депозит од минимум 5mBTC или еквивалетно во друга валута. Бонусот автоматски ќе се активира на вашата сметка, а за да го повлечете е потребно 40 пати да го извртите на спортско обложување или на казино игрите.

Во живо

Каква обложувалница би била тоа, доколку нема опција да се обложувате во живо. Обложувањето во живо е посебно популарно меѓу играчите бидејќи предизвикува посебна возбуда. Оваа обложувалница располага со голема понуда за обложување во живо и исто така покрива и многу спортови. Посебно важно е тоа што на сајтот имате статистика која често знае да биде клучен фактор во обложувањето, а исто така имате и пренос во живо на попознатите натпревари.

Обложување преку мобилен во 1xBit

Вие секогаш може да се обложувате во 1xBit благодарение на обложувањето преку мобилен. Тие располагаат со одлична мобилна верзија на сајтот која не е ништ посиромашна од десктоп верзијата, а исто така имаат и апликација за Android и iOS. Тоа дополнително ви нуди флексибилност и се што ви е потребно е интернет конекција.

1xbit рецензија

Заклучок за 1xBit обложувалница

Од горе наведеното може да извлечеме заклучок и да дефинираме дека обложувалницата на 1xBit е одлична обложувалница за сите што сакаат да се обложуваат со крипто валути. Големиот спектар на методи за уплата и исплата, високите коефициенти и одличниот веб сајт придонесуваат за токму 1xBit да биде вашиот избор за oбложувалница со крипто валути.