• Вебстрана
  • Покриеност
  • Понуда
  • Коефициенти
  • Корисничка поддршка
  • Бонус
  • Во живо
3.8

Резиме

Солидните коефициенти, како и новите бонус понуди ќе ве привлечат и вас да станете дел од оваа обложувалница.

Sending
User Review
4.67 (6 votes)

Општо

Евротип е една од попознатите обложувалници во рамките на Р. Македонија и со своите новости и промоции често знае да ги изненади своите играчи во позитивна смисла. Одговорно тврдиме дека располага со високи коефициенти и напорно работат за да им приуштат на играчите што повеќе знаци (типови) за обложување.

Доверба

Евротип е ребрендирана во 2015  година и од тогаш може да се најде под овој назив. Претходно беше насловена како Еврогол, но заради непознати причини тие се ребрендираа. Довербата ја градат на начин на тоа што сите клиенти се задоволни, односно досега не се случило одредена добивка да не биде исплатена, а реално, добивката е основната причина за играње во обложувалница. Оваа обложувалница е лиценцирана во Р. Македонија, а искрено досега не сме прочитале некој да се пожала.

Веб Сајт

Евротип располага со многу едноставен, но и модерен сајт. Доколку влезете на него, во централниот дел ве пречекуваат актуелните промоции и новости, лево на мени табот се спортовите за обложување, додека десната страна е резервирана за вашиот избор на натпревари. Преку сајтот имате можност да си резервирате брз тикет, а потоа да го уплатите со прикажување на кодот. Исто така може да ја најдете комплетната понуда за обложување како и моменталните коефициенти. Е сега кога сме кај моменталните коефициенти, често знаат вредностите на сајтот да бидат различни од вредностите кои ќе ви ги кажат на шалтерот при уплата. Секако тоа не е голема разлика, но мора да напоменеме дека се случува. Исто така на почетната страна имате топ натпревари и натпревари од последната минута.

Покриеност

Оваа обложувалница има најдобра покриеност во однос на нивната конкуренција. Тие имаат обложување на фудбал, кошарка, тенис, како и специјални игри и специјали. Исто така не се изоставени ниту играчите кои сега на некој начин се во „мода“. Доколку сакате да го разбиете вашето моното обложување, тогаш Евротип е вистински избор за вас.

Понуда

Понудата е доста широка. Како што и погоре кажавме, екипата на Евротип напорно работи за да создаде што повеќе игри за типување. Моментално располагаат со 350+ игри за одреден натпревар, најчесто од појаките лиги. Тука се класичните 1,Х,2 обложување, полувреме/крај & голови, како и многу други.

Коефициенти

За одредени игри одговорно тврдиме дека оваа обложувалница ги има најдобрите коефициенти. Имено, кога станува збор за 1-13+ каде и да барате, немате да најдете таков коефициент, но пак за одредени игри може да кажеме дека имаат и најмали вредности на пазарот. Мора да напоменеме дека љубителите на типувањето играчи се доста задоволни од понудата бидејќи даваат секогаш помали граници за ист коефициент.

Уплата и исплата на средства

Уплатата како и во сите останати обложувалници е минимални 20 денари, додека максималниот износ е 2.000.000 денари. Љубителите на игрите за високи добивки веруваме дека нема да бидат задоволни со овој максимален лимит, но како и да е тие се носат одлично со конкуренцијата. Доколку ловите огромни милионски добивки, тогаш не ви ја препорачуваме оваа обложувалница.

Корисничка поддршка во Евротип

За сите клиенти кои се соочуваат со одреден проблем им стои на располагање корисничка поддршка која е достапна на нивниот сајт. Искрено, ние неколку пати се обидовме да стапиме во контакт со нив, но безуспешно, па ве советуваме решение за вашиот проблем да барате на шалтерите на уплатните места.

Бонуси и промоции

Актуелната понуда во Евротип е доста примамлива и несекојдневна. Имено, тие нудат џип, Тојота Хибрид за тој што ќе погоди најголем коефициент, а на тикетот ќе има еден промашен натпревар. Со тоа докажуваат дека оваа обложувалница мисли и на играчите „несреќници“, односно играчите кои нема да добијат пари само поради еден натпревар.

Добитни сте и кога не сте добитни

Имено, за тикет со промашен еден натпревар, а погоден коефициент поголем од 25, Евротип ја враќа уплатата. Во зависност од тоа колку имате погоден коефициент, толку ќе добиете и повраток на средства. Значи доколку промашите еден натпревар, не го фрлајте тикетот, туку побарајте повраток на средствата на шалтерот во Евротип.

Екстра тип

Доколку изиграте повеќе од 4 натпревари на вашиот тикет, можете да додадете натпревар од Екстра типот. Екстра типот е понуда на натпревари кои имаат зголемени коефициенти, па така и вашата добивка автоматски се зголемува. Најчесто овие натпревари се на конечен исход или на голови.

**Промоциите се точни за време на пишувањето на овој текст

Во живо

Најголемата и најшироката понуда на нашите простори за обложување во живо можете да ја најдете во Евротип. Имено, тие нудат натпревари од многу пониски лиги и не толку познати, а освен тоа за нив нудат и многу игри. Покрај основните 1,Х,2 и голови, вие во живо може да се обложувате и на полувреме/крај, опсег на голови, гол до минута и многу други. Исто така и во овој дел располагаат со солидни коефициенти. Кога велиме солидни мислиме на тоа дека не се најголеми, но сепак би можеле да ги задоволат вашите потреби.

Евротип

Мобилна верзија

Обложувалнциа на Евротип се уште нема апликација ниту за Android, ниту за iOS. Корисниците можат да пристапат од било кој уред преку нивниот пребарувач и без поголеми проблеми да го најдат тоа што го бараат. Исто преку пребарувачот можат да избираат натпревари и да го креираат нивниот брз тикет, а на тој начин да имаат голема прегледност и моментални вредности на коефициентите. Како и да е мобилната верзија за овој сајт е сосема OK.

Заклучок

Дефинитивно Евротип е во Топ 5 обложувалници кои се достапни на македонскиот пазар. Солидните вредности на коефициенти, секогаш новите промоции и широкиот спектар на игри придонесуваат за да имаат што повеќе задоволни корисници. Според нас Евротип е една од поуспешните и пореномираните обложувалници на македонските простори.