• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата и исплата
 • Корисничка поддршка
 • Бонуси и промоции
 • Во живо
 • Мобилно обложување
3.5

Резиме

Rizik е обложувалница која има супер корисничка поддршка и едноставен и лесен сајт за навигација. Исто така располагаат со конкурентни коефициенти и одлична понуда за обложување во живо.

Pros

 • Широка понуда за обложување во живо
 • Лесен сајт за навигација
 • Одлична корисничка поддршка

Cons

 • Катастрофална категорија за бонуси и промоции
 • Недоволно голем број типови за обложување

Општо

Rizk сајтот е целина која дефинитивно ќе ги импресионира љубителите на игрите на среќа. Тоа е обложувалница и казино кое може да се пофали дека има амбиции да стане лидер во онлајн обложувачката индустрија. Поседува лиценца која е издадена во 2020 година од комсијата за коцкање во Малта и се заведени под бројот MGA/CRP/108/2004-05.

Вебсајт

На прв поглед сајтот делува „сиромашно и евтино“, но кога ќе започните со навигација ќе сфатите дека тој сајт поседува се што ви е потребно. Фокусот е ставен на казино игрите и на почетната страна се наоѓа банер кој ги промовира слотовите, а веднаш подолу се категориите на слот игри.  Од левата страна е логото и салдото, а веднаш под нив се категориите на сајтот.  Се на се, заклучокот наш е дека на сајтот му е неопходно да биде „реновиран“.

Rizk
Rizk – Почетна страна

Навигација и јазици

Како што и погоре кажавме, кога ќе започнете со навигација ќе сфатите дека е едноставен за користење. Тоа може да кажеме дека е предност со оглед на фактот дека казино играчите не сакаат сложени сајтови, па што и да барате лесно ќе се снајдете. Во однос на јазиците, обложувалницата на Rizk е достапна на четири јазици и тоа Англиски, Исландски, Канадски и Норвешки. И тоа може да кажеме дека е ограничување бидејќи има обложувалници кои се достапни на 70 и повеќе јазици.

Покриеност

Покриеноста во обложувалницата на Rizk може да кажеме дека е просечна. Тука можете да најдете најразлични спортови како фудбал, кошарка, хокеј, формула, електронски спортови итн. Сметаме дека и во овој дел можат да се подобрат со малку попознати спортови кои се барани од страна на играчите.

Понуда во Rizk

За пример ќе земеме натпревар кој ни доаѓа од конференциската лига. За овој натпревар во моментов се понудени само 103 игри што е навистина премалку за во ова време кое живееме денес. Сепак позитивно е тоа што ги има најпознатите игри, а забележавме и некои несекојдневни. Веруваме доколку одлучите да се обложувате во Rizk нема да се соочите со недостаток на избор на типови.

Коефициенти во Rizk

Коефициентите играат голема улога за избор на онлајн обложувалница. Со оглед на големата конкуренција, играчите посебно посветуваат внимание на висината на коефициентите, бидејќи со еден збор, каде што има поголеми коефициенти, вашите пари вредат повеќе. Конкретно во Rizk коефициентите се конкурентни со другите обложувалници, а за некои типови може да кажеме дека се и за нијанса повисоки што е добра работа и причина плус за да отворите сметка во оваа обложувалница.

Уплата

Исто така важен елемент за една онлајн обложувалница е уплатата, бидејќи колку и да е добра и да ви се допаѓа, ако нема доволно методи за уплата, тогаш сето е за џабе. Обложувалницата Rizk не нуди кој знае колку методи за уплата, но барем ги има најважните, а тоа се:

 • Visa
 • Mastercard
 • Neteller
 • Skrill
 • Paysafecard
 • EcoPayz

Исплата

Исплатата овде е на ист начин како што е и уплатата. Тоа значи дека ако депонирате со Visa, во тој случај треба да го искористите истиот метод и за исплата. Исклучок се прави само за ваучерите на Paysafecard каде што доколку направите депозит на тој начин, исплтата ќе мора да ја извршите преку Bank Transfer.

Корисничка поддршка

Додека ја пишувавме оваа рецензија, ние ја искористивме и корисничката поддршка која може да ја пофалиме и да и дадеме висока оценка. Најпрво да кажеме дека тие се достапни 24/7 преку Live Chat формата, а просечното време на чекање е 30 секунди. Исто така може да ги добиете и на е-маил [email protected],  a таму просченото време на чекање за одговор е 30-60 минути што е релативно брзо за е-маил одговор. Вработените кои се задолжени за односи со клиенти се многу љубезни и имаат ингеренција за решавање на доста прашања. Се на се, корисничка поддршка имаат одлична.

Бонуси и промоции во Rizk

Верувале или не, обложувалница на Rizk нема бонус за добредојде и тоа им е голем недостаток, бидејќи секој нов играч очекува да биде пречекан со солидна цифра. Кај нив во моментов има достапни три промоции и тоа едната е турнир, другата е промоција за зголемени квоти и третата се однесува на Live Streaming. Овој дел дефинитивно е катастрофален и веруваме дека во најскоро време ќе го поправат.

Обложување во живо

Обложувањето во живо е категорија која е омилена на многу играчи ширум светот. Rizk има солидна понуда за обложување во живо, но некако имаат ограничена понуда во овој дел, но како и да е, веруваме дека нема да се соочите со проблеми. Изненадени сме што во живо се поддржани многу послаби лиги кои тешко се најдуваат на другите обложувалници, па тоа е им е голема предност.

Rizk
Rizk – Обложување во живо

Мобилна верзија

Мобилната верзија им е одлична. На почеток ве пречекува слајдер каде што се појавуваат најатрактивните натпревари за тековниот ден, а потоа се категориите за обложување во живо и класично обложување. Од испробаното може да констатираме дека мобилниот сајт им функционира одлично и ги имаат истите опции како и за десктоп верзијата.

Rizk
Rizk – мобилно обложување

Заклучок за Rizk

Дефинитивно е многу тешко да се донеси вистинскиот заклучок за Rizk. Има и предност и недостатоци. Може да ја категоризираме како класична онлајн обложувалница која нема многу опции, но сепак содржи елементи кои можат да ве привлечат да станете нивни корисници. Најважно е што поседуваат лиценца и што исплатата и уплатата им функционираат одлично, а за другите работи верувам дека ќе се поправат.