Петок, 09/11 - Фудбал, Франција, Лига 1
09/11Лил vs Страсбург Алсаче1X2тип: 1
9 / 10 единици
08/11/2018 18:04
Лил - Стразбур
Лил е апсолутен фаворит во овој дуел, па сметаме дека ќе ја оправда таа улога.

Лил


Лил оваа сезона игра одлично во Франција 1, па затоа го делат второто место со Монпеље. Во последното коло прикажа одлична партија фудбал, но за жал не беа дотолку можни против лидерот ПСЖ. Тие доминираа на теренот и постигнаа гол, но сепак беше премалку.


Стразбур


Стразбур во последните пет натревари не е поразен, а во тој временски интервал има забележано три реми и две победи. Засега одлично се држи, но сепак е далку од позиција која води во Лига Европа. Интересно за овој клуб е тоа што играат доста отворен фудбал, а доказ за тоа ни е гол разликата.


Предлог


Лил како што кажавме погоре е одличен оваа година, па затоа е и фаворит во овој дуел. Ние сметаме дека без проблем ќе ја оправда таа улога и дека ќе забележи победа над Стразбур. Тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.74.

Be the first to comment

Leave a Reply