Сабота, 22/09 - Фудбал, Англија, Премиер лига
22/09Брајтон & Хов Албион vs Тотенхем Хотспур1X2тип: 2
10 / 10 единици
21/09/2018 14:39
Брајтон - Тотенхем
Вистинска прилика за Тотенхем да ја оправда грешката која ја направи пред две кола.

Брајтон


Брајтон оваа сезона нема некои импресивни резултати, односно од досегашните пет кола има две победи, два порази и една победа. Победата им беше против Манчестер Јунајтед. Каква мотивација им беше таа, е прашањето кое си го поставуваат многу луѓе. Немаат нешто посебна игра, па веруваме дека не очекуваат многу и од овој дуел.


Тотенхем


Експертите предвидуваа дека оваа сезона, тимот на Тотенхем ќе се бори за титула, но според моменталната ситуација, најверојатно ништо од тоа. Во последните две кола врзаа два порази, од кои едниот од Ливерпул, а другиот сосема неочекувано од Ватфорд.


Предлог


За Тотенхем овој натпревар е вистински момент за да ја поправат грешката која ја направија изминативе две кола. Имаат квалитетен тим и можат да го победат Брајтон. Типуваме победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.80.

Be the first to comment

Leave a Reply