Типови

Петок, 22/06 - Фудбал, Меѓународен, Светско првенство
22/06Србија vs Швајцарија1X2(1. Полувреме)тип: X
7 / 10 единици
21/06/2018 13:49
Србија - Швајцарија
Клучен натпревар за двете репрезентации, без фаворит, па очекуваме израмнет меч.

Србија


Србија веќе ги запиша првите три бода, па ова за нив е клучен натпревар. Според квалитетот овие две репрезентации треба да се борат за второто место во групата, па Србија се наоѓа пред императив победа. Со оглед на квалитетот не очекува израмнет дуел.


Швајцарија


Швајцарците остана непоразени против Бразил, па со голема самодоверба ќе влезат во овој дуел. Нив повеќе им одговара реми, но со победа ќе си ги отворат вратите кон осминафинале.


Предлог


Тешко е да се одреди кој е фаворит во овој дуел, очекуваме тврд и тактички дуел. Поради тоа нашиот предлог е реми на полувреме, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент 2.06

Add a Comment