Недела, 22/11 - Фудбал, Франција, Лига 1
22/11Лил vs ФК Лориент1X2тип: 1
8 / 10 единици
16/11/2020 10:11
Време е Лил да стави крај на лошата серија резултати и конечно да запише победа.
Лил

Лил во последно време почна непријатно да изненадува. Кога велиме непријатно мислиме на резултатите од последните три натпревари каде што овој тим врза две реми и еден пораз, но се уште се наоѓа на горниот дел од табелата и е во сериозна конкуренција за пласман во Лига на шампиони.

Лориен

Лориен важи за кандидат кој е спремен за елиминација во втора лига, но тука има голема конкуренција и сметаме дека за опстанокот ќе се бори до последното коло. Тие не се во кој знае каква форма, бидејќи на последните пет натпревари запишаа само една победа, едно реми и три порази.

Предлог

Лил дефинитивно треба да се стави крај на лошата серија, а тимот на Лориен е одлична можност за тоа. Предлагаме 1 со квота 1.56 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*