Среда, 04/12 - Фудбал, Англија, Премиер лига
04/12Ливерпул vs ЕвертонДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
02/12/2019 17:51
Големо градско дерби во Премиер лигата каде очекуваме голови на двете страни.

Ливерпул


Ливерпул игра фантастично оваа сезона во Премиер лигата и веќе создаде голема предност пред ривалите. „Црвените“ се особено добри на домашен терен,но ова е за нив еден од најтешките мечеви во сезоната. Во последните пет меча секогаш било неизвесно и еден гол го решавал победникот.


Евертон


„Карамелите“ оваа сезона се најголемо разочарување во Премиер лигата и ја играат една од најлошите сезони во својата понова историја. Моментално се само на два бода од зоната за испаѓање и за нив ова гостување доаѓа во незгоден момент. Меѓутоа, градското дерби се секогаш мотив повеќе и формата не игра голема улога.


Предлог


Ова градско дерби е секогаш неизвесно и израмнето, па очекуваме и овој пат да биде исто. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 1.85

Be the first to comment

Leave a Reply