Типови

Среда, 14/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
14/02Порто vs Ливерпул1X2тип: 2
6 / 10 единици
13/02/2018 19:28
Порто - Ливерпул
Очекуваме тежок натпревар помеѓу овие два клуба, но сепак нашето типување е на гостинот.

Порто


Порто доаѓа со таканаречена одлична форма, но сепак не е исклучена можноста за повремени падови. Оваа сезона ја започна групната фаза со пораз од 1-3 од турскиот Бешикташ, но успеаа да се вратат назад со победите над Лајпциг и Монако. Нивниот квалитет на тимот во однос на противиничкиот е послаб, па така веруваме дека немаат кој знае колкави очекувања од овој дуел.


Ливерпул


Црвените имаа одлична сезона досега, а Севиља беше единствениот тим кој им донесе проблем во групната фаза. Момците на Клоп завршија на врвот на групата со постигнати неверојатни 23 гола од кои 14 беа против Марибор и Спартак Москва. Тренерот за овој натрпревар неможе да смета на Емре Кан кој ќе биде надвор од теренот поради суспензија.


Предвидување


 

Неспорно е дека Порто има одличен тим кој знае да се бори и да постигнува голови. Но во споредба со Ливерпул, Порто има послаб тим. Единствената предност на овој дуел е домашниот терен, а ние сметаме дека тоа нема да им е доволно. Нашиот тип е победа за Ливерпул, а тоа може да го изиграте во Unibet со коефициент од 2.35.

Add a Comment