Петок, 08/11 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
08/11Реал Сосиедад vs Леганес1X2тип: 1
7 / 10 единици
07/11/2019 18:20
Натпревар од Примера каде домаќинот е фаворит и очекуваме да го освои трите бода.

Реал Сосиедад


Сосиедад оваа сезона е најпријатното изненадување во Примера и се наоѓа на врвот со ист број бодови како Барса и Реал. Ова е шанса Баскијците да освојат нови три бода бидејќи на гости им доаѓа „фенерџијата“. Тимот е во добра форма, самодовербата е на високо ниво, па тоа е предуслов да бидат големи фаворити.


Леганес


Леганес моментално се наоѓа на последното место на табелата и му претстои грчевита борба за опстанок. Моментално тимот е во многу лоша форма и запиша четири порази на последните пет меча. Сигурно нема лесно да се предадат на овој меч, но тешко дека ќе дојдат до бодови.


Предлог


Домаќинот е голем фаворит на овој меч и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.74

Be the first to comment

Leave a Reply