Петок, 11/10 - Фудбал, Меѓународен, EURO Championship - Qual.
11/10Турција vs Албанија1X2тип: 1
7 / 10 единици
08/10/2019 17:08
Турција - Албанија
Натпревар од квалификациите за ЕП каде домаќинот е голем фаворит и очекуваме да ги освои трите бода.

Турција


Репрезентацијата на Турција овие квалификации игра одлично и моментално е лидер во групата со ист број бодови како и Франција. Меѓутоа од третото место ја делат само три бода, па нема право на кикс, особено не на домашен терен. Турција се наоѓа во одлична форма и има само еден пораз на последните девет меча.


Албанија


Албанија се наоѓа на четвртото место во групата и игра „топло-ладно“, па на послдните четири меча запиша два порази и две победи. Игра исклучително лошо на гостинским терен, па тешко дека ќе може да дојде до бодови на ова гостување.


Предлог


Домаќинот е голем фаворит на ова гостување и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.44

Be the first to comment

Leave a Reply