Сабота, 12/10 - Фудбал, Италија, Лига Про
12/10Падова vs Равена1X2тип: 1
6 / 10 единици
08/10/2019 15:43
Падова - Равена
Падова е апсолутен фаворит на овој натпревар и очекуваме нивна победа.

Падова


Падова е еден од посериозните кандидати за Серија Б. Тие играат одлично оваа сезона и во првите 8 кола се уште не се поразени. Тоа доволно зборува за нивната спремност и големите амбиции за едно ниво погоре.


Равена


Равена игра променливо и непредвидливо, па со причина се наоѓаат на 9-та позиција од табелата. Нивните досегашен учинок е 3 победи, 1 реми и 4 порази, а во последните пет натпревари имаат запишано два порази и три победи.


Предлог


Падов е апсолутен фаворит во овој натпревар и сметаме дека без поголеми проблеми ќе ја оправда таа улога. Наш предлог е 1 со квота 1.50 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply