Четврток, 10/10 - Фудбал, Меѓународен, EURO Championship - Qual.
10/10Хрватска vs Унгарија1X2тип: 1
8 / 10 единици
08/10/2019 14:00
Хрватска - Унгарија
Натпревар од квалификациите за ЕП каде домаќинот е голем фаворит за победа.

Хрватска


Хрватска моментално е првопласирана во групата, но после киксот на последниот меч им „гори под нозе“, па се наоѓа пред императив победа на овој меч. Притоа, како мотив повеќе „коцкестите“ ќе имаат и поразот од Унгарија во првиот меч, па ќе сакаат да се одмаздат. Притоа играат одлично на домашен терен каде долго време немаат кикс во квалификациски натпревар.


Унгарија


Унгарија игра одлично во овие квалификации и има само еден бод помалку од лидерот Хрватска. Поради тоа сигурно до крај ќе се бори за првите два места и пласман на ЕП. Унгарија сигурно нема лесно да се предаде, но и освоен бод ќе биде одлично за нив. Сигурно ќе играат ориентирани во одбраната и ќе се закануваат преку контранапади.


Предлог


Домаќинот е голем фаворит и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 1.36

Be the first to comment

Leave a Reply