Среда, 09/10 - Фудбал, Данска, Куп
09/10Вендсисел ФФ vs ФК НордсјеландВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
7 / 10 единици
07/10/2019 14:27
Вендсисел - Нордсјеланд
Овде очекуваме мирен натпревар и најмногу два гола во регуларните 90 минути.

Вендсисел


Тимот на Вендсисел е член на втората данска лига, а искрено има имрепсивни резултати кога станува збор за Купот на Данска, па не е ни чудно што стигнаа до оваа фаза, односно до 1/16 финалето од Купот.


Нордсјеланд


Kога станвуа збор за Нордсјеланд може да кажеме дека игра доста непредвидливо оваа сезона, па затоа и се наоѓа на 8-та позиција на табелата. Тие во последно не се баш во најдобра форма, но амбициите за купот им се големи.


Предлог


Овде не очекуваме кој знае каков натпревар и искрено нашите очекувања се мал број голови. Ви предлагаме 0-2 гола со коефициент 2.60.

Be the first to comment

Leave a Reply