Сабота, 14/09 - Фудбал, Норвешка, Елитна Серија
14/09Розенборг ВК vs Лилестром СКДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
10/09/2019 10:13
Розенборг - Лилестром
Розенборг е фаворит, но ние сепак се одлучивме да типуваме на голови за овој натпревар.

Розенборг


Од Розенборг оваа сезона очекувавме многу повеќе, но ете што е тоа е. Тие се наоѓаат на 4-та позиција со вкупно освоени 33 бода и моментално заостнуаваат 10 бода од лидерот Молде и пет бода од Одд кој има позиција која води во европските квалификации.


Лилестром


По старото добро правило, тимот на Лилестром се наоѓа во вториот дел од табелата. Во овој натпревар влегуваат после поразот Бран каде што на тој натпревар се докажа дека овој клуб се соочува со дефанзивни проблеми, па прими три гола.


Предлог


Во овој натпревар Розенборг е фаворит, но Лилестром воопшто не смееме да го потцениме, па поради тоа решивме конечниот исход да го избегнеме. Наш предлог за овој дуел е ГГ со коефициент од 1.90 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply