Среда, 11/09 - Фудбал, Данска, Куп
11/09БК Фремад Амагер vs Лингби БолдклубВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
09/09/2019 17:32
Амагер - Лигби
Натпревар од данскиот Куп каде гостинот е фаворит и очекуваме многу голови.

Амагер


Овој тим се натпреварува во втората данска лига и моментално се наоѓа на средината на табелата. Оваа сезона игра „топло-ладно“, но игра тврдо на домашен терен. Сега игра против големиот фаворит во Купот и сигурно тимот ќе биде многу мотивиран, а домашниот терен е и најголем адут за пласман во следната фаза.


Лингби


Линги е во најсилната данска лига, но моментално не игра добро и има само една победа на последните четири меча. Се наоѓа во втората половина на табелата, па Купот ќе биде одлична можност за спас на сезоната и сигурно ќе сака да се пласира што подалеку. Според квалитетот сигурно е фаворит на овој меч.


Предлог


Гостинот е фаворит, но веруваме дека ова ќе биде натпревар со многу голови. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.63

Be the first to comment

Leave a Reply