Недела, 14/07 - Фудбал, Шведска, Аллсвенскан
14/07Дјургарден vs Малме ФФДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
10/07/2019 18:19
Џургарден - Малме
Дерби на колото во најсилната шведска лига каде очекуваме голови на двете страни.

Џургарден


Џургарден моментално е на второто место на табелата и го дочекува лидерот Малме. Овој тим минатото коло загуби бодови против последниот тим на табелата, па сега ќе мора да оставри позитивен резултат за да остане во трка за титулата. Тимот е во исклучително добра форма и на последните седум меча запиша шест победи.


Малме


Малме се наоѓа на врвот на табелата, но сега му гостува на најголемиот конкурент. Во последно време на нивните дуели секогаш има победник, но и многу голови. Малме има предност од шест бода на табелата, па сигурно ќе биде задоволен и со реми на овој меч.


Предлог


Дуел на двата најквалитетни тимови во лигата каде очекуваме голови на двете страни. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.80

Be the first to comment

Leave a Reply