Сабота, 13/07 - Фудбал, Чешка, 1ва Лига
13/07Викторија Плзен vs Сигма ОломуцВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
7 / 10 единици
10/07/2019 14:58
Плзен - Оломук
Во првото коло од чешката лига не очекуваме многу голови.

Плзен


Тимот на Плзен оваа сезона има големи амбиции, а во контролните натпревари прикажаа искрено и добри резултати. Тие изиграа вкупно 7 пријателски натпревари и на нив запишаа 5 победи 1 пораз и 1 реми.


Оломук


Сигма Оломук минатата сезона заврши во ¼ финалето од европската лига каде што беше поразена од Злин. Тоа беше последен натпревар за нив, а потоа следуваа пријателски натпревари на кои што прикажаа доста шарени резултати.


Предлог


Ова е прво коло од чешката лига, па веруваме дека нема да притискаат многу ниту едните, а ниту другите. Наш предлог е 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.85.

Be the first to comment

Leave a Reply